Nemci se veseijo prestižne zmage nad sosedi, s katero so osvojili prvo mesto v skupini A. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić kljub osmim golom ni uspel preprečiti poraza svoje reprezentance. Foto: EPA

Odločitev je padla sredi drugega polčasa, ko so se Nemci odlepili z delnim izidom 5:0 za 27:22. Francija se je v zadnji minuti približala le na gol zaostanka in imela po obrambi Daoude Karaboueja napad za izenačenje, a je francoski vratar podal žogo Nemcem, tako da je priložnost splavala po vodi.

Najboljši strelec tekme je bil Nikola Karabatić z osmimi goli, medtem ko jih je pri Nemcih šest dosegel Patrick Groetzki. Nemci so tako popravili spodrsljaj s tekme proti Tuniziji in osvojili prvo mesto v skupini A.

V skupini B je Danska s 33:30 ugnala Makedonijo, s čimer je potrdila prvo mesto.