Krilni igralec Montpelliera Dragan Gajič je potrdil odlično strelsko formo. Foto: Reuters
Slovenija
Slovenci želijo osvojiti turnir na Danskem, kar bi bila lepa popotnica pred odhodom na svetovno prvenstvo. Foto: EPA

Slovenci, ki so pred odhodom na Dansko ostali brez poškodovanega Davida Špilerja, so imeli tekmo ves čas pod nadzorom. Slovenija je po dogovoru obeh selektorjev vso tekmo igrala obrambo 6-0, Črna gora pa 3-2-1.

Škof zaklenil vrata
V prvem polčasu je blestel vratar Gorazd Škof, ki je bil najzaslužnejši za vodstvo s 14:8. Varovanci Borisa Deniča so si najvišjo prednost priigrali v 45. minuti, ko je semafor kazal +7 (22:15), kar je zadostovalo za mirno končnico.

Pri Slovencih se je z 11 goli najbolj izkazal Dragan Gajič, medtem ko je bil pri Črnogorcih, ki so v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo presenetljivo izločili Švede, najučinkovitejši Fahrudin Melić, ki je zadel devetkrat.

V soboto se bodo Slovenci pomerili s Tunizijo, ki je le za gol izgubila z Dansko (29:30).