Borut Mačkovšek (v prvem polčasu dosegel pet golov) je bil najboljši posameznik tekme Slovenija - Angola. Foto: www.alesfevzer.com
Vid Poteko
Urh Kastelic, Blaž Janc, Darko Cingesar, Tilen Kodrin, Nik Henigman in Vid Poteko (na fotografiji) so prvič zaigrali na svetovnem prvenstvu, medtem ko se bo še vedno poškodovani Miha Zarabec soigralcem pridružil na naslednji tekmi proti Islandiji. Foto: www.alesfevzer.com
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik je k visoki zmagi prispeval tri zadetke. Foto: EPA
Slovenija s 17 goli razlike odpravila Angolo
Angola korak držala le prvih pet minut

Najboljša strelca Slovenije sta bila v Metzu s po osmimi goli Gašper Marguč in Borut Mačkovšek, ki so ga izbrali za najboljšega igralca tekme. O (ne)moči tekmeca dovolj pove podatek, da je že do polčasa prejel 22 zadetkov. Pravo vrednost slovenske reprezentance bo tako ponudila sobotna tekma z Islandijo.

Slovenija prvič povedla v peti minuti
V uvodnih minutah se je zdelo, da gledamo revijalno tekmo, saj je bilo v osmih minutah kar 14 zadetkov. Angola, bronasta na lanskem afriškem prvenstvu, je izkoristila brezkrvnost slovenske obrambe 6-0 in povedla z 2:4. Ko je začela delati napake in sta svoj strelski šov napovedala Blaž Janc in Borut Mačkovšek (oba po pet golov v prvem polčasu), pa se je tehtnica hitro prevesila močno na slovensko stran. Po enajstih minutah je bilo 11:7, ob polčasu 22:13. Matevž Skok je do odmora zbral 10 obramb.

Slovenija na svojih sedmih svetovnih prvenstvih tekmecu še nikoli ni nasula 42 golov, tokratna zmaga s 17 goli razlike pa je druga najvišja. Na premiernem nastopu med elito na Islandiji leta 1995 je Slovenija Maroko razbila z 21 goli razlike (37:16).

Urh Kastelic izkoristil priložnost

V prvih 30 minutah je selektor Veselin Vujović na klopi pustil le Davida Miklavčiča, Blaža Blagotinška in Urha Kastelica, ki pa je bil na začetku drugega polčasa že v vratih in jih zaklenil za pet minut. Dobro so priložnost unovčili tudi nekateri preostali debitanti na velikem odru. Janc je z desnega krila poskrbel za prednost 13 zadetkov (26:13) in vprašanje je bilo le, kako visoka bo slovenska zmaga. Zlasti Gašper Marguč (osem golov iz devetih poskusov) ni popuščal in razlika je dosegla 18 golov.