SP v rokometu 2017
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.2 od 25 glasov Ocenite to novico!
Borut Mačkovšek
Borut Mačkovšek (v prvem polčasu dosegel pet golov) je bil najboljši posameznik tekme Slovenija - Angola. Foto: www.alesfevzer.com
Vid Poteko
Urh Kastelic, Blaž Janc, Darko Cingesar, Tilen Kodrin, Nik Henigman in Vid Poteko (na fotografiji) so prvič zaigrali na svetovnem prvenstvu, medtem ko se bo še vedno poškodovani Miha Zarabec soigralcem pridružil na naslednji tekmi proti Islandiji. Foto: www.alesfevzer.com

Metz - MMC RTV SLO

Rokometaši Slovenije so svetovno prvenstvo v Franciji začeli z zanesljivo zmago nad avtsajderjem skupine B Angolo z 42:25. Dvoboj je bil enakovreden le prvih pet minut.

Najboljša strelca Slovenije sta bila v Metzu s po osmimi goli Gašper Marguč in Borut Mačkovšek, ki so ga izbrali za najboljšega igralca tekme. O (ne)moči tekmeca dovolj pove podatek, da je že do polčasa prejel 22 zadetkov. Pravo vrednost slovenske reprezentance bo tako ponudila sobotna tekma z Islandijo.

Slovenija prvič povedla v peti minuti
V uvodnih minutah se je zdelo, da gledamo revijalno tekmo, saj je bilo v osmih minutah kar 14 zadetkov. Angola, bronasta na lanskem afriškem prvenstvu, je izkoristila brezkrvnost slovenske obrambe 6-0 in povedla z 2:4. Ko je začela delati napake in sta svoj strelski šov napovedala Blaž Janc in Borut Mačkovšek (oba po pet golov v prvem polčasu), pa se je tehtnica hitro prevesila močno na slovensko stran. Po enajstih minutah je bilo 11:7, ob polčasu 22:13. Matevž Skok je do odmora zbral 10 obramb.

Slovenija na svojih sedmih svetovnih prvenstvih tekmecu še nikoli ni nasula 42 golov, tokratna zmaga s 17 goli razlike pa je druga najvišja. Na premiernem nastopu med elito na Islandiji leta 1995 je Slovenija Maroko razbila z 21 goli razlike (37:16).

Urh Kastelic izkoristil priložnost

V prvih 30 minutah je selektor Veselin Vujović na klopi pustil le Davida Miklavčiča, Blaža Blagotinška in Urha Kastelica, ki pa je bil na začetku drugega polčasa že v vratih in jih zaklenil za pet minut. Dobro so priložnost unovčili tudi nekateri preostali debitanti na velikem odru. Janc je z desnega krila poskrbel za prednost 13 zadetkov (26:13) in vprašanje je bilo le, kako visoka bo slovenska zmaga. Zlasti Gašper Marguč (osem golov iz devetih poskusov) ni popuščal in razlika je dosegla 18 golov.

39:29 (18:15)
Šiškarev, Atman in Dibirov po 6; Šida 7.

FRANCIJA - BRAZILIJA
31:16 (17:7)
Porte 6, Narcisse, Nyokas, N. Karabatić, Dipanda in Guigou po 3; Toledo 5, Teixeira 3.

# 12.01.2017 ob 11:03
Nehajte sanjat o medalji in potem igralce ter trenerja metati v nič! Nimamo na vseh pozicijah top igralcev, manjkata nam top levi zunanji in top vratar. Tudi sosedi hrvati imajo podobne probleme in so kar naenkrat izven top 4.

Lahko na dober dan presenetimo tudi katero od mocnih ekip, ne pa pricakovat da bi jih redno premagovali in posledicno osvojili medaljo. In tu ni kriv ne trener, ne igralec. Ce ni kadra ga pač ni. Navijajmo za naše, s pomočjo sreče nam lahko kaj uspe. To se imenuje upanje, realna pričakovanja pa so druga zgodba.
Lombardo
# 12.01.2017 ob 16:13
Izredno sem navdušen po tej tekmi zaradi svežine v igri.

Na tretje tekmovanje prihajamo zopet z novim, tretjim konceptom. Tukaj se vidi kakšno širino ima vujović za razliko od predhodnika, ki se je držal ene in iste igre in kadra kot pijanec plota. Niti sekunde nisem pogrešal Zormana in Bombača in posledično igre, ki prihaja skupaj z njima = duhamorno križanje v neskončnost, ponavadi brez efekta. V napadu smo videli toliko različnih variant, menjav pozicij, da je bilo milina za gledat. In to celo brez povezovalca in kreatorja zarabca. Tudi asistenc na krilo veliko.

Seveda je vprašanje kaj bomo zmogli na resno postavljeno obrambo, ampak marsikaj je danes vujović še skrival (igro na krožnega) Po drugi strani pa probaval in forsiral ideje, ki imajo nek potencial.
Za obrambo sem že rekel, da nismo ravno trgali, ker je tudi brezveze, da na taki tekmi trgaš. Edino razočaranje tekme mi je blagotinšek, kako brezveze pridela dvominutno kazen tudi nad igralci, od katerih je 20kg težji.

Skratka, zelo sem zadovoljen nad novimi mladimi obrazi in novimi taktičnimi zamislimi našega selektorja. In seveda igralci, ki so sposobni to spremljat in dokazujejo, da niso neki omejenci, ampak so raznovrstni.
ajvard
# 12.01.2017 ob 14:08
umirite se kavč trolčki.
ivek bo odlično odkomentiral tekmo, naši bodo suvereno zmagali.
vaši komentarji pa bodo po tekmi videti še bolj butasti, kot so sedaj.
Janezski
# 12.01.2017 ob 10:49
Gremo fantje, na zmago! Bolj resno, fantje, tudi s podcenjevanjem tole ne sme biti vprašanje.
juve91
# 12.01.2017 ob 18:00
@schultz23
mogoče kdo ve na katerih televizijah prenašajo rokomet?

samsung, philips, lg, gorenje, panasonic.. na vseh teh glavnih je prenos, če sem koga izpustil naj še kdo doda :)
Janezski
# 12.01.2017 ob 14:03
Zdaj bo, ko je mikrofon popravil Ivo.
Lombardo
# 12.01.2017 ob 11:33
te, ki jih je vujovič skenslal, ne pogrešam prav nobenega.
cricek79
# 12.01.2017 ob 14:39
Nik Henigman ne bo dolgo v Ribnici,...
Lombardo
# 12.01.2017 ob 10:50
Super ogrevalna tekma, da ne more biti boljša.
Preprost2
# 12.01.2017 ob 15:20
Zadovljen sem,tako se igra proti slabsim,brez usmiljenja. Obramba bi bila lahko se malo boljsa,a kljub temu,dobra prva tekma.
EluD
# 12.01.2017 ob 16:31
Spoštovano uredništvo. KAJ DRUGE TEKME NE OBSTAJAJO????? In to na svetovnem rokometnem prvenstvu. HAAAALOOOOO!!! Očitno živite še 30-40L za letom 2017. Drugi športni kanali so in vas še bodo povozili, kar se tiče prenosov, da o komentatorju sploh ne govorim. Seveda kot običajno vaš citat "nismo športna TV in je namenjena široki hmmm ....." Zakaj se pa "grebete" za te prenose? Saj ni problem dobiti "Livestream" ampak zakaj MORAM plačevati naročnino?
Spoštovanje in LP
tesla85
# 12.01.2017 ob 18:18
@zannibani
Predtekmovanje bomo končali kot prvi, brez poraza. Sledila bo tekma osmine finala proti četrti reprezentanci iz skupine A, ki bo do tiste tekme kazala blede predstave. Preostanek zgodbe prepuščam vam :)

Super, lahko bi dodal še:
v življenju mislim, da ljudi impresioniram, ko napovedujem pesimistične scenarije in potem, ko se kateri uresniči, vstanem kot feniks iz pepela, rekoč: "no, saj sem vam rekel"!
Preostanek zgodbe prepuščam vam :).
SLOBloodPatriot
# 12.01.2017 ob 15:31
Iskrene čestitke našim borcem za prvo zmago!
# 12.01.2017 ob 15:23
Zdaj pa že lahko mirno zabeležimo v beležko prvo zmago slovenskih rokometašev na tem svetovnem prvenstvu, tu ni nobenega dvoma več.
K_ris
# 12.01.2017 ob 14:10
Ob nadaljevanju trenda bomo zmagali za 15 golov, končni rezultat bo 60:45.
KiNgKoNg
# 12.01.2017 ob 12:56
Zmagati, pa ni potrebno da za 10 golov. Celo tekmo imeti pod kontrolo in voditi za 4-5 golov. Zakaj bi se že na prvi tekmi po nepotrebnem naprezali.
Janezski
Mah, na začetku nič ni štimalo, ne igra ne mikrofon, tu ni nobega dvoma.
Preprost2
# 12.01.2017 ob 14:19
Napad dokaj v redu,glede na nasprotnika pricakovano obramba katastrofa,10 golov v 15 min.
WerewolfQueen
Sodelavec me je že opozoril, da sem v pisarni... lol :D moram bolj potiho gledat haha
odzajcatč
# 12.01.2017 ob 12:27
..upam, da mi kavčarji danes ne bomo imeli preveč dela....
noprou
# 12.01.2017 ob 15:43
bravo fantje in tako naprej
robnin9
# 12.01.2017 ob 14:26
18 golov v 21 minutah. Tolk golov nam bodo pustili francozi v celi tekmi.
# 12.01.2017 ob 19:51
Pod rubriko Spored in izidi pa vse prazno, brez podatkov že odigranih tekem. Očitno imajo premalo športnih novinarjev. Tudi včerajšnjih rezultatov ni!
spy rtv slo
# 12.01.2017 ob 17:45
Ali lahko ugibam kdo je bil komentator tekme?? Po moji uri je dokonca točno še dve minuti in deset sekund....:))
KEFLAVIK1
# 12.01.2017 ob 15:48
dobro, kaj v tej državi res eni vidite vse negativno? ni čudno, da smo tam kjer smo! če izgubijo - kritizirate, če zmagajo - kritizirate,...
BRAVO NAŠI, BRAVO SLOVENIJA! BRAVO MI, KI RAZMIŠLJAMO POZITIVNO! BRAVO VSI, KI RAZMIŠLJATE NEGATIVNO, DA JE NAM LAŽJE!
as_kgarnett
# 12.01.2017 ob 15:44
današnja tekma je bila očitno le 'trening' tekma, me prav zanima kako bo v soboto proti Islandiji
cartekmedo
# 12.01.2017 ob 15:33
Bravo naši!!! Prvi točki.
Belphegor
# 12.01.2017 ob 14:07
Dolenec, v Barci bo treba igrati tudi OBRAMBO. :) Ajmo, pobje!
Tu ni nobenega dvoma!
kiliboy
# 12.01.2017 ob 12:43
Naj naši zmagajo in potem zmagujejo še naprej!
slovenc pa pol
# 12.01.2017 ob 12:40
Zmaga brez poškodb bi bil pravi začetek...
# 12.01.2017 ob 18:58
pravkar zgroženo ugotavljam, da ni nobenih opcij gledanja prvenstva na tv, samo ta miloščina ki nam jo bodo dali na slo2
nuLanuLa
# 12.01.2017 ob 15:22
Kralji. Kakšna prednost, pa igrajo še vedno 100% zbrano in brez kapljice podcenjevanja. Kralji.
Janezski
# 12.01.2017 ob 15:19
Ok, Ivo, danes ne, proti Makedoncem ne, potem pa vedno manj in manj šans za Angolce za zmago?
Kaj smo mi kr nekaj ali kaj?
Lombardo
# 12.01.2017 ob 14:46
Zadovoljen.
Obramba sicer ni preveč resna, ampak po drugi strani mi je škoda vsakega nepotrebnega atoma moči porabit za takšnega nasprotnika. Raje videm da zato jutri toliko bolj zagrizemo v obrambi.
K_ris
# 12.01.2017 ob 14:23
protinapadi pa letijo ...
Belphegor
# 12.01.2017 ob 14:09
Angola ni naivna, imamo pa veliko vec kvalitete. Pa pohvale Mavkovsku. Ne vem, kdaj je nazadnje v prvih 5 minutah kar dvakrat streljal na gol. In to uspesno.

# 12.01.2017 ob 18:03
haha humor, da ga iščeš... in kandidat za bob leta...
as_kgarnett
po slabšem začetku so naši zelo dobro nadaljevali tako v napadu kot v obrambi in uvodna zmaga je zagotovljena, a že v soboto bo derbi proti Islandiji.
6996
# 12.01.2017 ob 14:55
Hvala za informacije glede Janca.
odzajcatč
# 12.01.2017 ob 14:28
...po južnjaško fuzbelersko se odnosu naših na tej tekmi reče "istrčavanje"...
Naročnina
janc ma strelaski trening
deykoo
Kakšna zmeda komentatorja. 1:0 za Slovenijo tik po zadetku Angole, nato je treba popraviti mikrofon, šele nato izenačenje, ko je medtem že 5 sekund v vodstvu Slovenija.