Serena Williams že dolgo ni bila tako nemočna, kot je bila v 2. krogu Roland Garrosa. Foto: Reuters
Gabrine Muguruza
Gabrine Muguruza je januarja v Hobartu osvojila svoj prvi turnir na seriji WTA. Foto: Twitter
Serena in Venus Williams
Serena Williams v medsebojnih dvobojih proti sestri Venus vodi s 14:10. Foto: EPA

Mlada Španka je branilko naslova in prvo igralko sveta premagala s 6:2 in 6:2, s čimer je med bralci portala Športni SOS poskrbela za kar nekaj vprašanj.

Bliža se svetovno prvenstvo v nogometu. Med prvenstvom bo Športni SOS vsak dan odgovarjal na vaša vprašanja o tem dogodku. Že zdaj ste vabljeni, da pošiljate svoja vprašanja o nogometu, statistiki in zgodovini svetovnih prvenstev.

292. Serena Williams je pri porazu proti Španki Muguruzi osvojila le štiri igre. Ali je to njen najhujši poraz na turnirjih za grand slam?

Kristijan

Serena Williams je v 2. krogu teniškega turnirja Roland Garros proti Španki Garbine Muguruza izgubila s 6:2, 6:2. Glede na vsoto osvojenih iger je to res njen najhujši poraz na turnirjih velike četverice. Do zdaj je trikrat osvojila po pet iger, zanimivo, kar dvakrat v finalu.

Wimbledon 2004, finale:
Marija Šarapova - Serena Williams 6:1, 6:4

New York 2011, finale:
Samantha Stosur - Serena Williams 6:2, 6:3

Melbourne 2012, osmina finala:
Jekaterina Makarova - Serena Williams 6:2, 6:3

293. Veliko se je govorilo o porazu Serene Williams. Koliko pa je osvojila največ iger na grand slamih, a vseeno izgubila?
Alenka T.

To se je zgodilo v četrtfinalu Roland Garrosa 2009, ko je proti Svetlani Kuznecovi osvojila 18 iger, a vseeno izgubila. Rusinja je slavila s 7:6, 5:7, 7:5. V finalu je nato ugnala rojakinjo Dinaro Safino s 6:4 in 6:2 ter s tem osvojila svoj drugi (in trenutno zadnji) grand slam.

Na petih dvobojih pa je Serena Williams osvojila po 15 iger, a izgubila.

Sloane Stephens - Serena Williams 3:6, 7:5, 6:4

294. Katera je najbolj neugodna igralka za Sereno Williams - proti kateri je na grand slamih največkrat izgubila?
Davor

Serena Williams je na grand slamih izgubila 38-krat, od tega so le štiri igralke, ki so jo premagale več kot enkrat!

Pri tem je imela največ uspeha njena sestra Venus Williams, ki jo je premagala petkrat. Po štirikrat sta jo ugnali Jennifer Capriati in Justine Henin, dvakrat pa Samantha Stosur.