Tina Trstenjak je v dobrem letu osvojila vse, kar se v judu osvojiti da. Foto: EPA

Na portalu Športni SOS smo tako raziskali, koliko je takih judoistov, ki so v karieri dosegli ta prestižni trojček. Število tekmovalcev, ki so bili hkrati prvaki, pa je še manjše.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju. Odgovore lahko preverite v arhivu.

809. Koliko judoistov je osvojilo zlato medaljo tako na evropskem in svetovnem prvenstvu kot na olimpijskih igrah?

Marko T., Vlado B.

Tina Trstenjak je postala šele 18. judoistka, ki je osvojila naslove na vseh omenjenih tekmovanjih. Pri tem je treba poudariti, da olimpijski turnir poteka od leta 1964, ženske pa lahko nastopajo šele od leta 1992. Na svetovnih prvenstvih so lahko začele tekmovati leta 1980.

Sprejem za Trstenjakovo v ponedeljek
Za celjsko judoistko Tino Trstenjak, ki je v torek v finalu kategorije do 63 kilogramov z iponom premagala Francozinjo Clarisso Agbegneonu in tako osvojila zlato olimpijsko medaljo v Rio de Janeiru, bo njen klub Sankaku sprejem pripravil predvidoma v ponedeljek. Iz Ria pa se bo Trstenjakova vrnila v nedeljo z letalom, ki bo pristalo v Trstu.

V zdajšnji generaciji je največ zlatih medalj zbral Francoz Teddy Riner, ki v Riu napada drugo zlato medaljo na olimpijskih igrah. Do zdaj je - kljub šele 27 letom - na največjih tekmovanjih pobral kar 14 zlatih medalj! Nizozemec Anton Geesink je na EP-jih osvojil kar 20 zlatih medalj, pogosto je na enem prvenstvu slavil po dvakrat (odprta kategorija in nad 80 kg).