Nogometaši Primorja bodo v naslednjem krogu gostovali na Ptuju, za konec pa gostili še Hit Gorico. Foto: MMC RTV SLO
Nilton
Nilton je Maribor povedel v vodstvo z 1:0. Foto: MMC RTV SLO

Čeprav je bilo Primorje večji del tekme boljši tekmec, je šele v 92. minuti izvleklo remi 1:1, ki jim ohranja nekaj upanja za obstanek.

Izključena Pavlovič in Krstič
Prvi polčas še zdaleč ni navdušil 500 gledalcev, saj si ekipi nista priigrali praktično niti ene resne priložnosti. V 33. minuti je z glavo čez gol meril Vladimir Milenković. Takrat so gostitelji že igrali z igralcem več. V 21. minuti je namreč po prekršku nad Davorjem Škerjancem Zoran Pavlovič prejel rumeni karton, zaradi ugovarjanja sodniku po tej odločitvi pa je nato moral predčasno v slačilnico.

V 49. minuti je Milenković z 18 metrov meril čez gol, tri minute pozneje pa je do strela s 14 metrov prišel Leon Panikvar, toda Marko Ranilovič je bil na mestu. V 61. minuti so brez enega igralca ostali še Ajdovci. Marcos Tavares je sam krenil proti vratom, Igor Krstič pa ga je kot zadnji branilec nepravilno ustavil in zasluženo prejel rdeči karton.

Teinović odgovoril Niltonu
V 65. minuti je veselje Panikvarju preprečil Elvedin Džinič, ki je blokiral strel ajdovskega nogometaša. Na drugi strani je nevarno poskušal rezervist Dragan Jelič, a je domači vratar Dejan Milič njegov strel ukrotil. Dlani ajdovskega vratarja sta nato ogrela še Aleš Majer in Rene Mihelič.

82. minuta je prinesla vodstvo vijoličastih. Po prodoru Tavaresa je Miliča povsem neoviran iz bližine premagal Nilton. Priložnost za izenačenje se je Primorcem ponudila štiri minute pozneje, a je Milenković za nekaj centimetrov zgrešil vrata. V sodnikovem podaljšku je bil uspešnejši Dalibor Teinović z močnim strelom nekoliko z desne strani.