Novak Đoković je v drugi polovici leta praktično neustavljiv. Foto: Reuters
Marin Čilić je ohranil možnosti za polfinale v O2 Areni. Foto: Reuters
Zverev osvojil le pet iger proti sijajnemu Đokoviću

Doković je prvi niz dobil z brejkom v deseti igri. Precej boljši Đoković je v nadaljevanju hitro razblinil vse dvome o zmagovalcu. Z dvema brejkoma je povedel 5:1, nato pa malo pozneje na svoj servis po uri in 16 minut potrdil zmago, ki mu praktično že prinaša polfinale.

"Nole" je nasprotniku trikrat odvzel servis, medtem ko ga sam ni izgubil. Končno razmerje točk je bilo 61:41. Đoković je tako v medsebojnih dvobojih proti Zverevu povedel z 2:1 v zmagah, kar pomeni, da ima Srb pozitiven izkupiček proti vsem igralcem iz prve deseterice.
Čilić ostaja v igri, Isner že izpadel
V večernem obračunu je Marin Čilić premagal Johna Isnerja s 6:7, 6:3 in 6:4. Visoki Američan je v deseti igri zapravil tri priložnosti za brejk in s tem tudi zmago v uvodnem nizu. Čilić se je vrnil po 15/40 in izenačil na 5:5, a je nato izgubil podaljšano igro z 2:7.

V drugem nizu je Isner izgubil servis v osmi igri in Čilić je izenačil na 1:1. V odločilnem nizu je Hrvat že na začetku dvakrat prišel do odvzema servisa, nato pa prednost zadržal do konca. Dvoboj je trajal dve uri in 15 minut.

Američan je z dvema porazoma brez možnosti za polfinale, ki si ga je že zagotovil Đoković. V zadnjem krogu bo Đoković igral proti Čiliču, Isner pa proti Zverevu.