Ilka Štuhec je sodeč po treningih prva favoritinja nedeljskega smuka. Foto: EPA
Ilka Štuhec favoritinja za medaljo v kombinaciji
Štuhčeva še drugič najhitrejša na treningu

jhitrejša tudi na drugem treningu pred nedeljsko tekmo svetovnega prvenstva.

Vodilna v smukaškem seštevku svetovnega pokala se je na progo podala s številko 11 in bila najhitrejša na vseh vmesnih časih. Prednost je stopnjevala od štarta do cilja in bila na koncu več kot sekundo hitrejša od do takrat vodilne Avstrijke Ramone Siebenhofer.

Med moškim treningom smuka so se začeli nabirati oblaki, tako da so trening prekinili, nato še enkrat poskusili, a so ga morali na koncu odpovedati. Nastopilo je 30 smučarjev od 82. Najhitrejši je bil Avstrijec Vincent Kriechmayr, drugi Švicar Beat Feuz, treji Avstrijec Matthias Mayr, četrti pa svetovni prvak v superveleslalomu Erik Guay. Edini Slovenec, ki je lahko preizkusil smukaško progo, je bil Boštjan Kline, ki je imel 25. čas.

Na manj kot sekundo zaostanka so se ji do konca približale le domačinka Fabienne Sutter (+0,52), ki je bila druga že v četrtek, Avstrijka Christine Scheyer (+0,80) in Američanka Lindsey Vonn (+0,82).

''Ni šlo vse tako odlično, še so rezerve oziroma deli, ki jih želim odsmučati boljše. Velikih novosti na progi glede na včeraj ni, sem pa nekatere dele odpeljala malce drugače. Na zadnjem skoku moram še popraviti nekaj stvari, da ne bom šla tako naokoli. Mogoče je malenkost trši sneg, saj smo vsi na ogledu, tako da mislim, da bo vsak dan trše. A še vedno je dober oprijem, razmere so vrhunske, tako da se že veselim, da gre zares,'' je povedala Mariborčanka.
Štuhčeva je bila najhitrejša že na prvem treningu v sredo. Smuk bo v nedeljo ob 12.00.
V petek je na sporedu ženska kombinacija, kjer je Štuhčeva prav tako v ožjem krogu za medaljo. Kombinacijski smuk se bo začel ob 10.00, slalom pa ob 13.00.