Luca Ärni v svetovnem pokalu še ni bil višje od petega mesta. Foto: Reuters
Martin Čater je navdušil z odličnim smukaškim nastopom. Na specialnem smuku v nedeljo ga ni bilo v ekipi. Foto: Reuters
Hirscher zmago zapravil v zadnjih treh vratih
Slalomski nastop Martina Čatra
Smukaški nastop Martina Čatra

u, je zasedel 13. mesto.

23-letni Ärni je v slalomu v sončnem vremenu izkoristil številko ena, a redkokdo je pričakoval, da bo ostal na vrhu prav do konca. Najprej je spodrsnilo branilcu naslova Marcelu Hirscherju, ki je po 28. času na smuku, štartal kot tretji. Avstrijec je bil hitrejši na vseh vmesnih časih, v cilj pa je prišel stotinko za Švicarjem.

Odločale so stotinke
Ko je z velikim zaostankom v cilj pričel tudi prvi favorit Alexis Pinturault, 20. po smuku, je bilo jasno, da bo Aernija težko spraviti z vrha. Blizu je bil Justin Murisier (+0,49), še bližje Aleksander Aamodt Kilde in Dominik Paris (+0,40), le šest stotink pa je zmanjkalo Mauru Caviezlu, ki je osvojil bron.
Baumann se ni znašel v luknjah
Vodilni po smuku Romed Baummann mehki slalomski progi, ki je imela že globoke luknje, ni bil kos in je zasedel 12. mesto. Pred slalomom je imel pred Aernijem 2,61 sekunde prednosti. Podobno se je godilo Martinu Čatru. Prednost pred Ärnijem je kopnela iz vrata v vrata, na koncu pa je zaostal za dobro sekundo. V slalomu je izgubil 3,46 sekunde.

Še nikoli na zmagovalnem odru

Ärni je bil v svetovnem pokalu doslej najvišje na petem mestu, v slalomu v Madoni di Campiglio decembra 2015 in v slalomu v Kitzbühlu januarja 2014. V alpski kombinaciji ni bil višje od sedmega mesta.
Po Wendy Holdener v ženski kombinaciji in Beatu Feuzu v smuku je Aerni Švici prismučal že tretjo zlato medaljo v St. Moritzu. Skupaj jih imajo gostitelji že šest.

Čater na smuku zaostal le 32 stotink
Nekoliko presenetljivo je bil v smuku najhitrejši Baumann, ki se ni uvrstil v avstrijsko ekipo za specialni slalom. Pred drugim Adrienom Theauxom si je prismučal 12 stotink prednosti. Čater se je na progo podal s številko 20 in za Avstrijcem zaostal le za 32 stotink. Pinturault je bil 20. (+1,46), Hirscher 26. (2,30).