Svetovni pokal v alpskem smučanju - Arhiv

Hirscher se vrača na bele strmine, vozil bo za Nizozemsko!

Dvojno presenečenje Hirscher se vrača na bele strmine, vozil bo za Nizozemsko!

24.4.2024

Eden najboljših smučarjev vseh časov Marcel Hirscher se po petih letih vrača iz tekmovalnega pokoja. A to ni edina novost, 35-letnik bo namreč tekmoval za Nizozemsko.

Ilka Štuhec v novo sezono brez mame:

Zimski športi Ilka Štuhec v novo sezono brez mame: "Prevelika razhajanja v pogledih"

23.4.2024

V naslednjo smučarsko sezono se Ilka Štuhec podaja s prenovljeno ekipo, v kateri pa prvič ne bo njene mame. Darja Črnko se zaradi prevelikih razhajanj poslavlja od ekipe, v kateri je na hčerkini samostojni poti od leta 2009 opravljala vse vloge.

Massi: Pri Andreji bo treba vrtati v psiho, tehniko in fizično pripravljenost

Dnevna soba Massi: Pri Andreji bo treba vrtati v psiho, tehniko in fizično pripravljenost

28.3.2024

"Andreja Slokar potrebuje mir in delo. Svojega trenerja ima, sam pa upam, da bom dodana vrednost," je v oddaji Dnevna soba povedal Andrea Massi, ki bo po novem sodeloval s smučarko iz Ajdovščine, za katero po vrnitvi po poškodbi ni najboljša sezona.

Andreja Slokar prepričala Andreo Massija, da se priključi njeni ekipi

Zimski športi Andreja Slokar prepričala Andreo Massija, da se priključi njeni ekipi

26.3.2024

Andrea Massi se vrača v slovensko smučanje oziroma natančneje prihaja na pomoč Andreji Slokar. Zadnji slovenski zmagovalki slaloma bo pripravil organizacijski načrt, vodil kondicijske priprave in občasno pomagal na treningu na snegu.

Marco Odermatt z nagradami zaslužil več kot 800 tisoč evrov

Zaslužki Marco Odermatt z nagradami zaslužil več kot 800 tisoč evrov

25.3.2024

V Saalbachu se je pretekli konec tedna končala sezona svetovnega pokala v alpskem smučanju. Zaznamovala sta ga predvsem Marco Odermatt in Lara Gut-Behrami, kar se pozna tudi na lestvici denarnih nagrad.

Odermatt po odpovedani tekmi smukaški kralj

Alpsko smučanje Odermatt po odpovedani tekmi smukaški kralj

24.3.2024

Sezona svetovnega pokala v alpskem smučanju 2023/24, polna odpovedi, se je v tem slogu tudi končala. Moškega smuka v Saalbachu zaradi slabih vremenskih razmer niso mogli izpeljati, kar pomeni, da je mali smukaški globus osvojil Marco Odermatt.

Štuhec za konec izjemna druga! Hütter izmaknila smukaški globus Gut-Behrami.

Napeto do konca Štuhec za konec izjemna druga! Hütter izmaknila smukaški globus Gut-Behrami.

23.3.2024

Zadnji smuk sezone je v Saalbachu pripadel Avstrijki Cornelii Hütter, s čimer je tudi osvojila smukaški globus. Izjemno je nastopila predvsem Ilka Štuhec, ki je bila zelo blizu zmage, na koncu pa ji je igra stotink namenila mesto tik pod vrhom.

Švicarski dan v Saalbachu: prva zmaga Rogentina, globus Odermattu

Zadnji super-G Švicarski dan v Saalbachu: prva zmaga Rogentina, globus Odermattu

22.3.2024

Spomladanske smučarske razmere ob 10 stopinjah Celzija v Saalbachu so na zadnjem superveleslalomu zime najbolje izkoristili Švicarji, ki so zasedli prva tri mesta, medtem ko je Marco Odermatt s petim mestom potrdil osvojitev malega kristalnega globusa.

Zadnji superveleslalom Ester Ledecki, mali kristalni globus Lari Gut-Behrami

Finale v Saalbachu Zadnji superveleslalom Ester Ledecki, mali kristalni globus Lari Gut-Behrami

22.3.2024

Po dobrih dveh letih je v svetovnem pokalu alpskih smučark spet zmagala Čehinja Ester Ledecka, ki je bila najhitrejša na zadnjem superveleslalomu zime v Saalbachu. Kljub najslabšemu super-G-ju v sezoni je mali kristalni globus osvojila Lara Gut-Behrami.

Četrtkova treninga smuka odpadla, tekmi naj ne bi bili vprašljivi

Saalbach Četrtkova treninga smuka odpadla, tekmi naj ne bi bili vprašljivi

21.3.2024

Smukači in smukačice v četrtek v Saalbachu niso mogli preizkusiti proge Zwölferkogel, kljub pomladanskim temperaturam pa organizatorji letošnjega finala svetovnega pokala v alpskem smučanju zagotavljajo, da štiri tekme niso vprašljive.

Štuhec 9. na prvem treningu pred finalom v Saalbachu

Alpsko smučanje Štuhec 9. na prvem treningu pred finalom v Saalbachu

20.3.2024

V Saalbachu so danes uspešno izpeljali prvega od dveh preizkusov proge. Progo so najprej preizkusili moški, nato so se po progi spustile še ženske. Ilka Štuhec je vpisala deveti čas, Miha Hrobat pa 24. čas treninga.

Še eno ime na seznamu poškodb: v Saalbachu jo je skupila Leona Popović

Smučanje Še eno ime na seznamu poškodb: v Saalbachu jo je skupila Leona Popović

18.3.2024

Leona Popović si je v soboto na zadnjem ženskem slalomu sezone svetovnega pokala v Saalbachu v Avstriji poškodovala sprednjo križno vez v levem kolenu. Lahko se zgodi, da bo morala na operacijo.

Haugan v zahtevnih razmerah zdržal pritisk in preprečil avstrijsko slavje

Slalom Haugan v zahtevnih razmerah zdržal pritisk in preprečil avstrijsko slavje

17.3.2024

Timon Haugan je na zadnjem slalomu sezone 2023/24 dočakal prvo zmago kariere. V finalu je ubranil dopoldansko vodstvo in za 40 stotink premagal Avstrijca Manuela Fellerja, ki je slalomski globus potrdil z 2. mestom.

Šov Federice Brignone Lari Gut ni odnesel malega globusa

Zadnji veleslalom sezone Šov Federice Brignone Lari Gut ni odnesel malega globusa

17.3.2024

Federica Brignone je v Saalbachu prepričljivo zmagala na zadnjem veleslalomu sezone svetovnega pokala, a to ji ni prineslo malega globusa. Tega je po taktični predstavi osvojila Lara Gut Behrami. Ana Bucik je v finalu pridobila 6 mest in končala kot 17.

Neja Dvornik z najhitrejšim časom finala z 21. na četrto mesto!

Saalbach Neja Dvornik z najhitrejšim časom finala z 21. na četrto mesto!

16.3.2024

Neja Dvornik je izkoristila dobre razmere na začetku finala in z odlično vožnjo v slalomu v Saalbachu z 21. mesta napredovala na končno 4. mesto, kar je njen najboljši izid v karieri. Za stopničke so zmanjkale štiri stotinke. Zmagala je Mikaela Shiffrin.

Žan Kranjec brez stopničk v veleslalomskem seštevku, zmagal Meillard

Saalbach Žan Kranjec brez stopničk v veleslalomskem seštevku, zmagal Meillard

16.3.2024

Loic Meillard je po odstopu Marca Odermatta zmagal na veleslalomu v Saalbachu. Žan Kranjec si ni priboril medalje v skupnem seštevku. Že v prvi vožnji je precej zaostal in bil deseti, v drugi pa je še nazadoval ter ostal zunaj najboljših 15 in brez točk.

Saalbach kljubuje pomladi, Odermatt napadom konkurentov

Finale sezone Saalbach kljubuje pomladi, Odermatt napadom konkurentov

14.3.2024

Saalbach je pripravljen na finale svetovnega pokala v alpskem smučanju. Vreme je pretoplo, a snega je dovolj. Prvi bodo na vrsti veleslalomisti. Za Žana Kranjca bo to tekma sezone, saj bi si z odličnim nastopom znova lahko priboril medaljo v veleslalomu.

Mikaela Shiffrin že ob vrnitvi razred zase, Neja Dvornik deveta

Slalom (Ž) Mikaela Shiffrin že ob vrnitvi razred zase, Neja Dvornik deveta

10.3.2024

Po poškodbi na smuku v Cortini konec januarja se je v svetovni pokal vrnila Mikaela Shiffrin, in to s prepričljivo zmago na slalomu v Areju. Dobro izhodišče v finalu je izmed treh Slovenk najbolje izkoristila Neja Dvornik, ki ji je uspel izid kariere.

Federica Brignone slavila na Švedskem, Neja Dvornik 16.

Veleslalom (Ž) Federica Brignone slavila na Švedskem, Neja Dvornik 16.

9.3.2024

Sara Hector ni zdržala domačega pritiska in v finalu ni ubranila ogromne prednosti, zato pa je do zmage s popolno veleslalomsko vožnjo prišla Federica Brignone. Ana Bucik se je za las uvrstila na veleslalomski finale v Saalbachu.

Braathen se v smučanje vrača pod brazilsko zastavo

Alpsko smučanje Braathen se v smučanje vrača pod brazilsko zastavo

7.3.2024

Norvežan Lucas Braathen je potrdil, da se vrača v svetovni pokal alpskega smučanja. Po novem bo nastopal za Brazilijo.