Miha Hrobat. Foto: AP

Glede na rezultate in težave s pripravo proge, zaradi katerih je odpadel trening v sredo, se da domnevati, da so imeli tekmovalci z višjimi startnimi številkami nekoliko boljše pogoje. Te je izkoristil tudi Nejc Naraločnik, ki se je uvrstil na 27. mesto (+1,16), Martin Čater je bil 36. (+1,37). Razlike so bile na splošno zelo majhne.

Vodilni v smukaški preizkušnji Aleksander Aamodt Kilde je imel 23. čas (+1,06), njegov najbližji zasledovalec Avstrijec Vincent Kriechmayr je bil šele 40. (+1,70), svetovni prvak in vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Švicar Marco Odermatt pa je vknjižil 12. čas (+0,47).

Ilka na desetem mestu
Italijanka Sofia Goggia pa je postavila najboljši čas drugega uradnega preizkusa na progi Olympiabakken pred smukom za svetovni pokal alpskih smučark v Kvitfjellu na Norveškem.

Za vodilno smukačico sezone Goggio sta se na drugo in tretje mesto uvrstili Avstrijki, Cornelia Hütter (+0,81) in Mirjam Puchner (+1,01).

Ilka Štuhec je bila 10. z zaostankom 1,49 sekunde.

Goggia je z zmago na nedeljskem smuku v Crans Montani naredila odločilni korak k četrtemu smukaškemu kristalnemu globusu.

Prva izzivalka Štuhec (401 točka) na drugem mestu v posebnem smukaškem seštevku sezone za Goggio zaostaja 179 točk. Štuhec je smuk končala kot deveta. Do konca sezone sta le še dva smuka in na razpolago največ 200 točk. Goggia je zmagala na petih od sedmih smukov v tej sezoni.

V petek bo na tem prizorišču superveleslalom, smuk bo na sporedu v soboto, v nedeljo bo na sporedu še en superveleslalom.