Žan Kranjec. Foto: Reuters

Odermatt je imel po prvem nastopu na prizorišču zimskih olimpijskih iger leta 1960 25 stotink sekunde prednosti pred Alexisom Pinturaultem, na tretje mesto pa se je s štartno številko 17 zavihtel Norvežan Rasmus Windingstad (+0,29). Kranjec (s startno številko tri) je na težki progi zaostajal 64 stotink za svetovnim prvakom in najboljšim smučarjem zime.

V finalu je srebrni z lanskih OI v Pekingu močno zaostal in dosegel najslabšo uvrstitev sezone. Letos slabši kot šesti še ni bil, to mesto je zasedel tudi prejšnji teden na svetovnem prvenstvu v Courchevelu.

Bergant: Bil je slab dan

"Danes ni bil dober dan. Žan je slabo tekmoval, predvsem v drugem teku. Imel je tisoč in eno težavo, tudi s preveliko čelado, kar se ne bi smelo zgoditi. Drugega teka se je že iz starta lotil narobe in nato v drugem sektorju naredil tudi eno veliko napako. Bil je slab dan. Upam, da bo na slalomu bolje smučal. Vemo sicer, da so v slalomu pričakovanja manjša, a je to za Žana pomemben dan, saj gre za zadnjo tekmo zanj pred domačo Kranjsko Goro," je komentiral trener Klemen Bergant.

Zadnjih šest nastopov v finalu veleslaloma, vključno s smučanjem Žana Kranjca

Po prvih stopničkah in ubranjenem bronu še prva zmaga

26-letni Schwarz se je na prvo mesto prebil s petega po prvi vožnji in se veselil pete zmage v karieri, sploh prve v veleslalomu in prve po slalomu v Schladmingu pred dvema letoma. Tam je prejšnji mesec edinkrat do zdaj stopil na stopničke v veleslalomu, ko je bil tretji. Je pa na odru stal tudi na zadnjih dveh SP-jih, obakrat se je veselil brona. Avstrijci so vse od slavja Marcela Hirscherja v Adelbodnu leta 2019 čakali na veleslalomsko zmago!

Pinturault je nazadoval na 7. mesto, tudi Odermatt, ki je imel pred drugo vožnjo pred Schwarzem 40 stotink naskoka, je bil za las prepočasen. Preveč je izgubil v srednjem delu proge, pri zadnjem vmesnem času je zaostajal 55 stotink. Kljub temu je bil prezadovoljen, saj je pred dnevi prebolel gripo in je še občutil posledice. Tretje mesto je zadržal Windingstad (+0,36) in tretjič v svetovnem pokalu stopil na stopničke, drugič v veleslalomu. Pred štirimi leti je bil drugi v Kranjski Gori.

Na SP-ju v Courchevelu je Korošec Marco Schwarz prejšnji petek osvojil bronasto kolajno za Marcom Odermattom in Loicom Meillardom. V tej sezoni je izmed Avstrijcev v svetovnem pokalu zmagal le še Vincent Kriechmayr, ki je dobil tri smuke. Foto: Reuters

Schwarz zdaj 21 točk za Kranjcem

V veleslalomskem seštevku svetovnega pokala Kranjec (edini Slovenec v ZDA) še naprej zaseda tretje mesto, a se mu je Schwarz približal na 21 točk zaostanka. Sezono je odprl z drugim mestom v Söldnu, nato je bil decembra še dvakrat tretji v Val d'Iseru in Alta Badii.

V tej sezoni je bilo v boju za kristalni globus že sedem veleslalomov (štiri je dobil Odermatt), prihodnji mesec bodo še trije. 11. in 12. marca dva v Kranjski Gori, teden pozneje pa še finale v Andori (Soldeu).

V nedeljo bo v Palisades Tahoeju še slalom. Začel se bo ob 19. uri, finale ob 22.15. Prenos bo na TV Slovenija 2 in MMC-ju. Na tem prizorišču so moški v svetovnem pokalu nazadnje tekmovali v sezoni 1968/69, ženske pa pred slabimi šestimi leti.