V sredo je bilo nebo nad Matterhornom jasno, danes pa zaradi sneženja in vetra izvedba treninga ni bila mogoča. Vremenska napoved tudi za prihodnje dni ni najboljša. Foto: EPA

Organizatorji so najprej start prestavili nižje, z nadmorske višine 3720 metrov, na ženski start na višini 3505 metrov, nato pa četrtkov preizkus proge Gran Becca dokončno odpovedali.

Proga s ciljem v Cervinii je s 3,7 kilometra druga najdaljša v svetovnem pokalu, takoj za 4,5-kilometrskim wengenskim smukom. Vsi poudarjajo, da se veselijo tekmovanja na novi progi, se pa pojavljajo pomisleki, ali bo na tako visoki nadmorski višini "sodelovalo" tudi vreme.

Tekmi sta načrtovani za soboto in nedeljo (začetek obakrat ob 11.30; prenos na TV SLO). Če bo vreme preprečilo izvedbo, bodo verjetno poskušali izpeljati vsaj eno tekmo v ponedeljek.

Na včerajšnjem prvem treningu smuka je bil najhitrejši Otmar Striedinger, ki je sicer izpustil ena vrata. Razmere so bile idealne, smukači so pohvalili progo z 900 metri nadmorske višine. Večina se strinja, da smuk pod Matterhornom ni preveč zahteven, je pa treba biti zelo natančen, saj je kar nekaj odsekov, kjer lahko izgubiš veliko časa.