Lara Gut je na obeh progah dosegla tretji izid vožnje in s tem zanesljivo končala na sredini najhitrejše trojice. Foto: Reuters

Lara Gut Behrami je bila po prvi vožnji na tretjem mestu, razlike na vrhu so bile izjemno majhne, saj je za vodilno Alice Robinson zaostajala samo za osem stotink, med njima je bila še Sara Hector (+0,06). Švicarka je v finalu vozila brezhibno in na koncu smučarko z Nove Zelandije prehitela za kar 62 stotink, Hector pa je na koncu zdrsnila na četrto mesto.

Mikaela Shiffrin se je veselila 140. stopničk v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

Shiffrin pridobila dve mesti
Za domače veselje je s tretjim mestom poskrbela Mikaela Shiffrin (+0,81), ki je v finalu pridobila dve mesti, a v Killingtonu še vedno ostaja brez veleslalomske zmage. Američanka je sicer s tem ostala vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala. Njena največja tekmica Petra Vlhova je bila tokrat deseta.

Gut se še trudi izboljšati
"Trenutno imam ogromno samozavesti, vedno pa se trudim izboljšati, najti motivacijo," je bila zadovoljna Gut Behrami, ki se je veselila 39. zmage v svetovnem pokalu in sedme v tej disciplini.

Zadnji trije nastopi v finalni vožnji

Do točk z 21. mestom le Ana Bucik
Najboljša Slovenka je bila torej Ana Bucik, prvi nastop je končala na 23. mestu, v finalu ni smučala najboljše, vseeno pa je pridobila dve mesti.

Drugi nastop Ane Bucik v Killingtonu

Bucik si želi počitka pred slalomom
"Res je, da mi nobena vožnja ni uspela dobro, žal mi ni uspelo dobiti tistih pravih občutkov, da bi lahko stoodstotno napadala. Gre za takšen sneg, da kaznuje vsako napako, in pri meni je bilo teh danes preveč. Zdaj si predvsem želim čim bolj odpočiti za jutri, ker me je v zadnjem tednu malo spremljala bolezen, in upam, da bo jutri teh moči nekoliko več, da bodo noge lahko tako hitre, kot morajo na slalomu biti," je nastop ocenila Bucik.

Ana Bucik. Foto: AP

Dvornik zmanjkalo 26 stotink sekunde
Na prvi progi sta nastopili še Neja Dvornik (37. mesto) in Andreja Slokar (53. mesto), a sta bili prepočasni, da bi si pridobili pravico za vnovični nastop. Dvornik je od finala ločilo 26 stotink sekunde. Ana Bucik tako ostaja edina Slovenka, ki je v tej zimi osvojila točke za svetovni pokal.