Tina Weirather je že takoj po prihodu v cilj vedela, da je bilo njeno smučanje dovolj za končni uspeh. Foto: Reuters
Soffia Goggia je sanjsko končala letošnjo sezono. Foto: Reuters
Weiratherjeva z malim globusom izpolnila velik cilj
V superveleslalomu globusa Weiratherjevi in Jansrudu

Smučarka iz Liechtensteina, ki je imela pred finalom 46 točk naskoka pred edino tekmico Laro Gut, je ubranitev naslova v superveleslalomu potrdila s šestim mestom. Vse je bilo odločeno, ko je Gutova naredila napako in odstopila že v zgornjem delu.

Na skrajšani progi v spremenljivih vremenskih razmerah se je Goggia na progo podala s številko 17 in Viktorio Rebensburg prehitela za 32 stotink. Kos ji ni bila niti četrtkova zmagovalka smuka Lindsey Vonn, ki je štartala za njo in z zaostankom 53 stotink zasedla tretje mesto.

Goggia: Užitek je bilo smučati brez pritiska
Goggia je sedma različna zmagovalka na osmih tekmah superveleslaloma v tej sezoni. Edina, ki je dvakrat slavila, je Weiratherjeva. "Danes je bilo užitek smučati, ni bilo nobenega pritiska, kar se je pri mojem smučanju poznalo," je dejala italijanska dobitnica smukaškega globusa, ki je blestela na progi, na kateri bo naslednje leto svetovno prvenstvo. Za zgovorno Italijanko je bila to prva zmaga v tej disciplini v sezoni.
Za Weiratherjevo globus večji od zlate olimpijske kolajne
"Globus je največ, kar v karieri dosežeš. Zame je to večji dosežek kot zlata olimpijska kolajna, zato je jasno, da sem srečna. Pred današnjo tekmo nisem bila čisto mirna, Lara Gut je bila nevarna, a že ko sem prišla v cilj sem imela dober občutek. Vseeno pa sem morala čakati na Laro, ki pa ni prišla do cilja," je povedala Weiratherjeva. Superveleslalomsko sezono je končala s 86 točkami prednosti pred Gutovo, tretje mesto pa je osvojila olimpijska podprvakinja Anna Veith.