Finalni izbor Slovenska polka in valček 2019 bo v petek, 31. maja 2019, ob 20.00. Foto: Arhiv RTV SLO

Strokovna komisija za izbor skladb za 23. festival Slovenska polka in valček, ki so jo sestavljali Damir Tkavc, Slavko Podboj, Marijana Mlinar, Matjaž Vlašič in Ivica Vergan, je v ponedeljek, 28. januarja, in v torek, 29. januarja 2019, poslušala vseh 81 prijavljenih skladb. Izbrala je 24 tekmovalnih skladb, 12 polk in 12 valčkov, ki jih boste premierno slišali v oddajah Slovenski pozdrav, in sicer vsak petek od 22. februarja do 24. maja 2019.

Izbrane polke (zapisane po naključnem vrstnem redu):

NASLOV

ANSAMBELZVRSTAVTORJI
SRČEN – TRČENVERA IN ORIGINALIPOLKAVERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC
BITI KAKOR ENOKRAŠKI KVINTETPOLKAGORAN KOCMAN – JOŽE GALIČ – JOŽE BURNIK
DAJ, NO, DAJCIK-CAK KVINTETPOLKAMATEJ KOVAČIČ – DAMJAN PASARIČ – MATEJ KOVAČIČ
DEJ, POVEJVESELI DOLENJCIPOLKAMARJAN TURK – IGOR PIRKOVIČ – MARJAN TURK
VSE BI STORIL, SINKO MOJANSAMBEL PETKAPOLKAMATJAŽ VODIŠEK – VERA ŠOLINC – MATJAŽ VODIŠEK
TAKSITOPLIŠKA POMLADPOLKAPETER FINK – MATEJ KOCJANČIČ – PETER FINK
NAŠA GLASBAANSAMBEL OPOJPOLKAMIHA LESJAK – MATJAŽ VRH – MIHA LESJAK
HVALEŽNAPRISRČNIKIPOLKAPRIMOŽ ILOVAR – IGOR PIRKOVIČ – MICHAEL KIRBIŠ
DUPLEŠKA DEKLINAFRAJERKEPOLKAVERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC – VERA ŠOLINC
MATEMATIKAANSAMBEL KRJAVELJPOLKAPETER FINK – MATEJ KOCJANČIČ – PETER FINK
LEPO MI JE S TABOS.O.S. KVINTETPOLKAMARTIN JUHART – IGOR PIRKOVIČ – MARTIN JUHART
SREČEN ČLOVEKŠPADNI FANTJEPOLKAROK ŠVAB – IVAN SIVEC – ROK ŠVAB

Izbrani valčki (zapisane po naključnem vrstnem redu):

NASLOVANSAMBELZVRSTAVTORJI
OSVAJAM TEVIKENDVALČEKJOŽE GALIČ – JOŽE GALIČ – MIHA LESJAK
STARI HRASTANSAMBEL PETANVALČEKDENIS PETAN – MATEJ KOCJANČIČ – DENIS PETAN
KO SPUSTI ZAVESA SESEKSTAKORDVALČEKPETER TOVORNIK – DAMJAN PASARIČ – PETER TOVORNIK
RANJENO SRCEANSAMBEL ŠEPETVALČEKROMANA CAFUTA – ROMANA CAFUTA – ROMANA CAFUTA
SREČA NAJINE LJUBEZNIANSAMBEL ZEMEVALČEKBOJAN ZEME – BERNARD MIKLAVC – BOJAN ZEME
ZAME VEDNO BOŠ LEPANAVEZAVALČEKROK ŠVAB – IVAN SIVEC – ROK ŠVAB
SVET BREZ TEBEMLADIKAVALČEKGREGOR KOLAR – MATIJA DEL NEGRO – GREGOR KOLAR
RECI, ALI ME LJUBIŠPRLEŠKI KVINTETVALČEKMARTIN JUHART – ANJA HAMERŠAK – MARTIN JUHART
SVET NA RAMENIHKVINTAVALČEKIGOR PODPEČAN – FANIKA POŽEK – IGOR PODPEČAN
BEL PAJČOLANRAUBARJIVALČEKBLAŽ JENKOLE – MARKO VOZELJ – BLAŽ JENKOLE
MISEL NATE NE ZASPIVRAŽJI MUZIKANTIVALČEKLUKA KROF – VERA ŠOLINC – LUKA KROF
VELIKO JE ŽELJAANSAMEL ROKA ŽLINDRA IN AMABILEVALČEKROK ŽLINDRA – FRANCE ŽNIDARŠIČ – ROK ŽLINDRA

Vsi finalisti, šest polk in šest valčkov, se bodo nato na finalnem izboru, 23. festivalu Slovenska polka in valček, pomerili za dve veliki nagradi – tj. nagrado za najboljšo polko in nagrado za najboljši valček po mnenju občinstva.

Neposredni prenos festivala boste lahko spremljali v petek, 31. maja 2019, ob 20. uri na 1. programu Televizije Slovenija.

Na 22. festivalu Slovenska polka in valček je nagrado za najboljšo polko prejela skladba Ta nagajivi čas v izvedbi ansambla Storžič. Foto: Žiga Culiberg
Nagrado za najboljši valček pa je prejela viža Kdor srcu sledi v izvedbi ansambla Glas. Foto: Žiga Culiberg