86
Sirija
0 0 1 1
Skupaj 340 338 402 1080

Atletika Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

Moška štafeta Velike Britanije v teku na 4 x 100 m, ki je na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu osvojila srebrno odličje, je zaradi pozitivnega dopinškega testa Chijinduja Ujaha ostala brez odličja.

20

OI Več denarja za olimpijske medalje - 55.000 evrov za zlato

Olimpijske medalje bodo prinesle več denarja slovenskim športnikom. Za zlato v posamični konkurenci bo namesto 31.120 odslej namenjenih 55.000 evrov.

10

Športni SOS V nekaj sekundah do naslova olimpijskega prvaka

Športniki v svojo kariero praviloma vložijo desetletje in več dela in treningov, včasih pa olimpijski medalji odloča le nekajsekundni nastop.

10

Športni SOS Tudi Japonci uspešni na domačih igrah

Japonski športniki so na olimpijskih igrah v Tokiu na lestvici medalj zaostali le za Združenimi državami Amerike in Kitajsko, s čimer so ohranili tradicijo uspešnih nastopov tekmovalcev na domačih igrah.

1

OI 2024 V Parizu brez karateja; prvenec breakdancea

Športni direktor Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) Kit McConnell je v intervjuju za francosko tiskovno agencijo AFP potrdil, da ni nobene možnosti, da bi bil karate v Parizu del olimpijske družine.

40

Utrinki To pa je zamuda! Severni Korejci so si lahko ogledali šele prvi olimpijski dvoboj.

Severnokorejska nacionalna televizija je prve posnetke letošnjih olimpijskih iger, ki so se končale v nedeljo, predvajala šele dva dni po sklepni slovesnosti.

5

Zlata olimpijka Za Janjo Garnbret v Slovenj Gradcu pripravili tudi vodni slavolok

Po ponedeljkovem sprejemu na Brniku in torkovem v Ljubljani so Janjo Garnbret navdušeni navijači pozdravili še na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu.

37

Tokio 2020 Sprejem olimpijcev: "Vaše navijanje se je čutilo do Tokia"

Slovenski športniki, ki so na olimpijskih igrah v Tokiu osvojili kar pet medalj, dosegli pa so še veliko vrhunskih uvrstitev, so svoje uspehe proslavili skupaj z navijači na Kongresnem trgu v Ljubljani.

272

Slavko Jerič Pet medalj in sto zgodb slovenskega športa

Slovenski športniki ostajajo zvesti svoji tradiciji, na prav vseh poletnih olimpijskih igrah v tem tisočletju so osvojili vsaj štiri medalje, nič drugače ni bilo v Tokiu, ko so sploh prvič osvojili tri zlate medalje.

22

Lestvica Slovenija v samem vrhu olimpijskih prvakov na število prebivalcev

Slovenski športniki so v Tokiu osvojili tri zlate medalje, kar jih pri razmerju glede na število prebivalcev uvršča na visoko četrto mesto. Več olimpijskih prvakov na število prebivalcev imajo le Bermudi, Bahami in Nova Zelandija.