Američani so pričakovano gladko odpravili Iran. Foto: Reuters

Iran je proti Američanom povedel s 7:5, nato pa se je začel pričakovan enosmerni promet. Že do konca prve četrtine so varovanci Gregga Popovicha pobegnili na +16. Ob polčasu je bila razlika 30 točk, tudi v nadaljevanju smo gledali igro mačke z mišjo.

Pri branilcih naslova se je najbolj izkazal Damian Lillard z 21 točkami v 20 minutah. Popovich je minute razdelil na vse svoje varovance, tako da je dvomestno število točk doseglo še pet košarkarjev.

Eden od teh je prvi zvezdnik moštva Kevin Durant, ki pa še naprej čaka na rekord po številu doseženih točk na olimpijskih igrah za ameriško izbrano vrsto. Na prvih dveh tekmah v Tokiu je dosegel po deset točk in s skupaj 331 točkami zaostaja za Carmelom Anthonyjem (336 točk).

Mills avstralski junak
V najbolj izenačenem obračunu dosedanjega dela turnirja so Avstralci v zadnji minuti zadržali nalet Italijanov. Ključne štiri točke je v zadnjih 32 sekundah prispevel Patty Mills, ki je srečanje končal pri 16 točkah. Ekipi sta se devetkrat izmenjali v vodstvu, niti ena ekipa si ni priborila dvomestne prednosti.

Nemci v zadnji četrtini do zmage nad Nigerijo
Nemčija je po uvodnem porazu z Italijo dobila obračun z Nigerijo. Dvoboj je bil izenačen vse do zadnje četrtine, kjer so Nemci s kolektivno igro le naredili razliko, medtem ko se Nigerijci preveč zanašali na Jordana Nwora, ki je sicer dosegel kar 33 točk.

Tekmi v skupini C, v kateri igra Slovenija, bosta v četrtek. Slovenci se bodo ob 6.40 pomerili z Japonsko.

Kdo v četrtfinale in kako bo potekal žreb?
V četrtfinale se uvrstijo zmagovalci treh skupin in vsi drugouvrščeni ter dve najboljši tretjeuvrščeni reprezentanci. Sledi žreb parov. V prvem bobnu bodo zmagovalci skupin in najboljša drugouvrščena reprezentanca, v drugem pa preostale ekipe. V četrtfinalu se ne moreta pomeriti ekipi iz iste predtekmovalne skupine.

Nemci so se vrnili v igro za izočilne boje, medtem ko so Nigerijci pred slovesom. Foto: Reuters