Namizni tenis - Arhiv

Nizozemkam hokejsko zlato, Kitajcem namiznoteniško

Odločitve 14. dne Nizozemkam hokejsko zlato, Kitajcem namiznoteniško

6.8.2021

Od ekipnih športov v Tokiu se je tekmovanje sklenilo v hokeju, kjer so Nizozemke s 3:1 v finalu premagale Argentinke. Pri namiznem tenisu ekipno ni bilo presenečenja – tudi četrti olimpijski turnir so dobili Kitajci.

Veteran Tokić priigral nepričakovano točko, a so bili Korejci vseeno premočni

Namizni tenis Veteran Tokić priigral nepričakovano točko, a so bili Korejci vseeno premočni

1.8.2021

Po izjemnem nastopu Darka Jorgića med posamezniki se je na olimpijskih igrah v Tokiu začel še ekipni turnir. Slovenija je v osmini finala izpadla proti Južni Koreji z 1:3. Edino točko je priigral 40-letni Bojan Tokić.

Jorgić nemočen proti odličnemu Tajvancu

Namizni tenis Jorgić nemočen proti odličnemu Tajvancu

28.7.2021

Darko Jorgić je v četrtfinalu namiznoteniškega olimpijskega turnirja izgubil proti Tajvancu Jun Džu Linu s 4:0. Peti nosilec je bil po nizih boljši z 11:4, 11:7, 11:4 in 11:6. Dvoboj je trajal zgolj 25 minut.

Jorgić prek kričečega Japonca v zgodovinski četrtfinale

Namizni tenis Jorgić prek kričečega Japonca v zgodovinski četrtfinale

27.7.2021

Darko Jorgić je na turnirju v namiznem tenisu po hudem boju s 4:3 premagal četrtega igralca sveta, Japonca Tomokazuja Harimota, in se uvrstil v četrtfinale. To je največji slovenski uspeh na olimpijskih turnirjih v tem športu.

Jorgić v osmini finala, Tokić v 3. krogu

Slovenci 3. dan Jorgić v osmini finala, Tokić v 3. krogu

25.7.2021

Slovenski namiznoteniški igralci še naprej prikazujejo izvrstne nastope. Darko Jorgić se je uvrstil v osmino finala, uspešen je bil tudi Bojan Tokić, ki je napredoval med najboljših 32.

Paraolimpijka, ki nastopa tudi na olimpijskih igrah

Namizni tenis Paraolimpijka, ki nastopa tudi na olimpijskih igrah

24.7.2021

Poljakinja Natalia Partyka je ena najbolj znanih namiznoteniških igralk. Večkratna paraolimpijska prvakinja redno nastopa tudi na olimpijskih igrah. Tokrat je z lahkoto dobila dvoboj prvega kola. Avstralko Michelle Bromley je odpravila gladko s 4:0.

Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

Slovenci drugi dan Gomboc brez medalje, Savšek zanesljiv, Jorgić se je rešil

24.7.2021

Judoist Adrian Gomboc se je 2. dan iger v Tokiu prebil v četrtfinale, nato pa izgubil dve borbi in ostal brez medalje. Eugenia Bujak je bila 19. na cestni dirki, Darko Jorgić, Benjamin Savšek in Eva Terčelj pa so uspešno opravili svoje naloge.

Tokić: Fantastični Jorgić lahko proti vsaki reprezentanci dobi dve točki

Tokio 2020 Tokić: Fantastični Jorgić lahko proti vsaki reprezentanci dobi dve točki

23.7.2021

Prvič bo na olimpijskih igrah nastopila slovenska namiznoteniška reprezentanca, to pa bo v drugi polovici tekmovanj. Predtem bosta v posamični konkurenci nastopila Bojan Tokić in Darko Jorgić.

Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

Slovenski nastopi 1. dan Živa Dvoršak blizu finala, Tokić suvereno v 2. krog

23.7.2021

1. dan Tokia je zaznamoval Tadej Pogačar, a Slovenci smo navijali še za kar nekaj športnikov. Za dobro 11. mesto je poskrbela strelka Živa Dvoršak, v judu do 48 kg je Maruša Štangar izpadla v 2. krogu, Bojan Tokić je zanesljivo preskočil prvo oviro.