Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Sreda, 17. mar. 2021

TV Slovenija 1 • Sre, 17. mar.

Po večmesečnem zaprtju muzeja Barberini v Potsdamu so odprli razstavo Rembrandtov Orient. Predstavili bomo ponatis dela Zrno od frmntona, enega ključnih romanov Marjana Tomšiča (v predgovoru avtor prvič spregovori o okoliščinah, ki so spremljale prvo objavo tega romana) in pogledali, kako si je film utrl pot v pouk pri šestih predmetih v srednjih šolah - tudi v sodelovanju s TV SLO.

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. Je vaš otrok pred odločitvijo, kateri poklic si bo izbral? Kako mu pomagati, kako ga usmeriti? O tem svetujejo strokovnjaki pri nas. Sreda bo polna nasvetov o kulturi oblačenja, tokrat posebej za moške. Terenska ekipa se bo ustavila v Brkinih in odkrivala kulturno in kulinarično dediščino naše dežele. Začnite oddajo z najboljšo popotnico v dan: oddajo Dobro jutro!

Življenjski slog ljudi se je zaradi številnih dejavnikov precej spremenil. Z njim so se spremenile tudi potrošniške navade, posledično pa tudi njihove kršitve. Potrošniki se danes srečujemo s povsem drugačnimi težavami in izzivi kot v preteklosti in jim največkrat nismo kos. V uredništvu oddaje KODA, ki se ukvarja s potrošniškimi težavami, teme izbiramo glede na aktualno dogajanje v Sloveniji, vprašanja in teme pa nam sporočajo tudi gledalci in gledalke, ki se vse bolj zavedajo, da potrošniki nismo zgolj takrat, ko kupujemo izdelke v trgovini ali plačamo neko storitev, temveč tudi ko sklepamo pogodbe z banko ali zavarovalnico ali ko plačujemo davke za šolstvo, zdravstvo in funkcioniranje države nasploh. Kljub vsemu pa se še vedno ne upamo zahtevati, kar nam pripada. Zato je glavno poslanstvo oddaje KODA prav to, da z opozarjanjem na nepravilnosti ozavešča gledalce in jim pomaga, da izborijo svoje pravice.

Tama Boštjanu prizna, da je poročena, kar ga popolnoma šokira, vendar pusti, da mu Tama pojasni svojo zvezo.
Vezi med Ami, Niko in Gabrom so vse močnejše in po začetni previdnosti posatajajo vse večji prijatelji.
Tomo obišče Gabra. Gaber hoče duhovičiti. Je spet priletel kakšen poštni golob? Tomo pa povsem resno pove, da je. Vendar še pred razkritjem novic Toma zanima, kako se je končala zadeva s štorkljami na krasu. Ištvan je izsledil dr. Vasjo v neki bavarski vasici in bo stopil z njim v stik ...

V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.

V tokratni oddaji z evropskima poslancema o svobodi medijev, temi, ki je odmevala tudi na evropskem parketu.
V pogovoru z varuhom človekovih pravic o letu epidemije, eroziji svoboščin in pomembnosti varovanja okolja.
In še – kdo so digitalni nomadi in kako živijo.

V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.

13:20
Šport

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

13:30
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

2. del: Samo ti
Joel opazi, da se ženske ne morejo upreti Chrisu. Čisto vsaka, ki gre mimo, se spogleduje z njim. Chris je takih obdobij vajen. Joel je nad pojavom navdušen in ga začne raziskovati. Maggie gre na pregled oči k potujoči oftalmologinji in se počuti zelo staro, ko ji ta pove, da ima starostno daljnovidnost. Maurice je jezen na Hollinga, ker se mu s Shelly posmehujeta. Chris se zaljubi v oftalmologinji, ki pa očitno ni dovzetna za njegove feromone.

NORTHERN EXPOSURE / ZDA / 1992
scenarij: Joshua Brand, Hohn Falsey, Sean Clark, Charles Rosin, Ellen Herman, Robin Green, Craig Volk, David Assael, Jeff Vlaming, Mark B. Perry, Denise Dobbs, Jeff Melvoin, Barbara Hall idr.
režija: Joshua Brand, Peter O'Fallon, Rob Thompson, Nich March, Miles Watkins, Jim Hayman, Michael Fresco, Charles Braverman, Bill D'Elia, Oz Scott idr.
v glavnih vlogah: Rob Morrow, Barry Corbin, Janine Turner, John Cullum, Cynthia Geary, John Corbett, Darren E. Burrows, Peg Phillips, Elaine Miles, Paul Provenza, Teri Polo

V oddaji Osmi dan se bomo vprašali, kako so se v letu pandemije znašli glasbeniki. Harmonikar Janez Dovč se je opremil za prenose živih koncertov kar iz svojega studia. Saksofonist Jure Pukl je koncertiral v znamenitem dunajskem jazzovskem klubu Porgy and Bess. Skupina Katalena je posnela nov album Kužne pesmi. Nastala je Koalicija glasbenega sektorja, ki od vlade pričakuje, da bo vsaj v devetem protikriznem svežnju namenila ustrezno pomoč tudi opustošenemu sektorju glasbene industrije. Predstavljamo pomembne zbirke Prirodoslovnega muzeja Slovenije, ki letos praznuje 200 let in hrani številne primerke žive in nežive narave, iz katerih lahko razberemo marsikaj. Potencial zbirk se z leti spreminja, in če danes lahko iz ohranjenega materiala ugotovimo tudi stopnjo onesnaženosti okolja v preteklosti, bomo morda v prihodnje lahko ugotavljali tudi, kako se je razvila kaka bolezen. Čeprav imamo v Sloveniji živahno stripovsko sceno, je ta majhna. Izid vsakega novega risoromana ali grafičnega romana je zato pomemben dogodek. Gašper Krajnc je avtor stripov, ki je pravzaprav šele na začetku svoje umetniške poti. Pri založbi VigeVageKnjige je izdal risoroman z naslovom Mestne ptice, ki so intimna zgodba s pogledom na ljubljanske ulice. Kariera komaj devetnajstletne Billie Eilish se že meri v presežnikih. Pet nagrad grammy, dva Guinnessova svetovna rekorda, tri MTV-jeve nagrade za najboljši videospot in kar 137 milijonov sledilcev na Instagramu. Prav ti so se najbolj razveselili njene osebne zgodbe, ki jo je izza zaprtih vrat najstniške sobe pripeljala do največjih svetovnih odrov. Billie Eilish: Svet je malenkost nejasen je naslov dokumentarnega filma, ki je bil premierno predvajan pred slabim tednom dni. Obiskali pa smo tudi razstavo na Dunaju z izborom del sodobnih slovenskih oblikovalcev z naslovom Prihodnost bivanja. Razstava v dunajski galeriji DesignAustria ob prikazu slovenske ustvarjalnosti poudarja vlogo kulturnega in kreativnega sektorja kot gonil trajnostnega razvoja.

V oddaji potujemo k Slovencem v Avstrijo na literarne dneve v Slovenski čitalnici v Gradcu, preko spleta seveda.
V Pliberku smo se pogovarjali s predsednikom Društva Kulturni dom Pliberk Jurijem Mandlom.
Še prej pa postanek ob morju, kjer se veselimo novih virtualnih in stvarnih izletov čez mejo. Že več let Slovenski raziskovalni inštitut prireja srečanja namenjena staršem, ki vpisujejo otroke v vrtce in šole s slovenskim učnim jezikom v Furlaniji Julijski krajini. Letos je srečanje, ki so ga poimenovali Učenje slovenščine od otroštva do mladosti zaradi razmer prvič potekalo na spletu.

Az adás tartalma:

- a muravidéki közösség online emlékezett az 1848/49-es forradalomra és szabadságharcra;
- március 15-ei megemlékezés az 1. Számú Lendvai Kétnyelvű Általános Iskolában;
- az 1848/49-es forradalom és szabadságharc szerepe a magyar nemzeti mitológiában;
- Iskolapad: a kétnyelvűség előnyei és pozitív hatásai.

Vsebina oddaje:

- prekmurska skupnost se je preko spleta spominjala na revolucijo in boj za svobodo v letih 1848/49;
- spominska slovesnost ob 15. marcu v Dvojezični osnovni šoli I Lendava;
- vloga revolucije in boja za svobodo v letih 1848/49 v madžarski narodni mitologiji;
- rubrika Šolska klop: prednosti in pozitivni vplivi dvojezičnosti.

V 21. oddaji za napetost poskrbijo Odon, Kai in Domen iz OŠ Franceta Bevka Ljubljana (rumeni) ter Lara, Hana in Teo iz OŠ Vojnik (vijolični). Na rinfuzo ne kupujejo pogosto, hitrost prstov se izmenjuje, mednarodne nagrade pa privlačijo obe ekipi. Vijolični se bolj spoznajo na zdravstvene diete, rumeni na koliščarje. Tesno je vse do konca, ko sluh poskrbi za odločilni preobrat.

Kviz Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe.

V Poročilih ob petih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

17:15
Šport

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

17:20
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Varstvo narave ima v Sloveniji dolgo tradicijo in je kot vrednota med Slovenci cenjeno. V kolikšni meri pa se tudi udejanja, kje in na kakšen način, v luči globalnih izzivov, kot so resnična ozaveščenost o pomenu naravnih okolij in virov za delovanje planeta, varovanju biodiverzitete, rodovitnosti tal ter izjemnih dragocenosti slovenske narave? S svojimi spoznanji na ta vprašanja odgovarjajo slovenski varuhi narave, ki si že desetletja prizadevajo za varovanje pestrosti, pomembnih življenjskih okolij in posameznih vrst, za rodovitnost tal in za sonaravnost v odnosu do virov našega planeta.

Kako Slovenci razumemo sami sebe, potem ko je med nami 700.000 Trstenjakovih knjig? Kakšne so vrednote, skozi katera nas prepoznava ali vzpostavlja Trstenjak? Nekateri pravijo, da je bil Anton Trstenjak zadnji “renesančni človek”, saj njegove publikacije spadajo po tematiki med psihološka, antropološka, filozofska ter teološka dela. O tem, kako je nastajala Trstenjakova vizija slovenskega človeka, bo tekel pogovor z direktorjem Trstenjakovega Inštituta dr. Jožetom Ramovšem, pater dr. Karel Gržan pa nam bo osvetlil, ali se danes še držimo Trstenjakovega gesla "za človeka gre". Skozi hojo po Rožniku pa bomo Trstenjakovega duha spoznali skozi besede humanistke dr. Mance Košir.

V Mandija med piknikom udari strela. Zdaj je nabit z energijo kot baterija. Zdravnik mu da zdravilo, a Mandi lahko še vedno spravi v red električno napravo. Le kdaj se bo izpraznil?

Na vrtu župana Kaja nič ne raste, kot bi moralo, na Lizijinem vrtu pa so rastline velike in bujne. Le kaj je njena skrivnost? Zmedi se poda pod zemljo in spozna njene pridne pomočnike.

V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.

18:50
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

18:57
Dnevnik

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Oddaja Slovenska kronika vsak delovni dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.

19:45
Šport

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Ljubezenska komedija. Helle že celo večnost čaka, da se njen mož in deloholik Peter končno upokoji. Šele potem bosta lahko zares uživala upokojensko življenje. Helle si želi potovanj, raziskovanj in dogodivščin, toda ko se Peter vrne domov po zadnjem delovnem dnevu, pripravi Helle neprijetno presenečenje; obvesti jo, da je postal uvoznik avstrijskih vin in je njune prihranke vložil v petični avstrijski vinograd. Helle je ogorčena in ne ve, kaj narediti. Peter sili po svoje, dokler se na koncu ne razideta. Bosta vsak po svoje začela znova? Pri šestdesetih? Nove ljubezenske dogodivščine, nova odkritja, novi načrti in sanjarije se zdijo mamljivi … Toda ali sploh lahko začneš znova po petdesetih letih zakona? In ali sploh lahko živiš drug brez drugega?

HAPPY ENDING / DENMARK / 2018
Režija: Hella Joof / Scenarij: Mette Heeno / Igrajo: Birthe Neumann, Kurt Ravn, Charlotte Sieling, Marianne Høgsbro, Tammi Øst …

Četudi danes živimo v razmeroma varnem okolju, se zdi, da nas ogrožajo številne stvari. V družbi, zaznamovani s kulturo strahu, strah navadno ni povezan z resnično nevarnostjo, temveč postaja vseprisotno čustvo, ko je lahko skorajda karkoli izvor strahu. Kako v takšni kulturi ločiti pravo nevarnost od namišljene in zakaj bi nas moralo biti najbolj strah prav strahu samega, kot je v enem od svojih govorov zapisal Franklin Roosevelt?

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

22:00
Odmevi

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

22:30
Kultura

Nocoj v Kulturi o novi razstavi v galeriji Fotografija v Ljubljani z naslovom Jesenice, predstavili vam bomo letošnjega nagrajenca najpomembnejše nagrade na področju arhitekture-Pritzkerjeve nagrade, govorili bomo tudi o kontroverznem dokumentarcu Woody versus Farrow.

22:40
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

22:45
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Škofjeloški pasijon je najstarejše ohranjeno dramsko besedilo v slovenskem jeziku. Letos bo minilo 300 let od njegovega nastanka. Škofjeloški pasijon, ki je razdeljen v 13 podob in ga sestavlja kar 863 verzov, je napisal kapucin p. Romuald. Od leta 2016 je vpisan na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva. O Škofjeloškem pasijonu, njegovem pomenu, sporočilu in aktualnosti pa v tokratni oddaji Sveto in svet.

Varstvo narave ima v Sloveniji dolgo tradicijo in je kot vrednota med Slovenci cenjeno. V kolikšni meri pa se tudi udejanja, kje in na kakšen način, v luči globalnih izzivov, kot so resnična ozaveščenost o pomenu naravnih okolij in virov za delovanje planeta, varovanju biodiverzitete, rodovitnosti tal ter izjemnih dragocenosti slovenske narave? S svojimi spoznanji na ta vprašanja odgovarjajo slovenski varuhi narave, ki si že desetletja prizadevajo za varovanje pestrosti, pomembnih življenjskih okolij in posameznih vrst, za rodovitnost tal in za sonaravnost v odnosu do virov našega planeta.

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Oddaja Slovenska kronika vsak delovni dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov