Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Petek, 25. jun. 2021

TV Slovenija 1 • Pet, 25. jun.

Nocoj v Kulturi med drugim tudi reportaža iz včerajšnje podelitve Delove nagrade Kresnik, bili smo na otvoritvi razstave Spoznanje! Upor! Reakcija! v Muzeju sodobne umetnosti na Metelkovi v Ljubljani in na premierni uprizoritvi Krsta pri Savici v portoroškem Avditoriju.

Odmevi vsak delavnik ob 22.00 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

Oddaja Poletno jutro poleg informativnih in zabavnih vsebin podaja koristne nasvete o najrazličnejših tematikah iz vsakdanjega življenja.

Bea je nesrečna, ker jo je Marco zapustil. Kriva je Laura, ker je njegovo telefonsko številko poslala vsem Beinimi oboževalcem s sporočilom, da je Beina. Beo je ljubezen tako spremenila, da je Lauro in mamo začelo skrbeti. Angelica in Orlando sta se odločila, da se vsi skupaj preselijo v vilo. Ko otroke vprašata za mnenje o tem, sta presenečena, da niso navdušeni. Claudia zjutraj nenapovedano obišče Orlanda in otroka. Ponudi se, da pelje Pigija v šolo, Orlando pa to izkoristi za obisk Valerie, pri kateri je Angelica. Claudia je razočarana. Giuseppe je zapustil Giovanno in še vedno stanuje pri hčerini punci.

V tokratni oddaji bo Gino obiskal otok Elba in si ogledal nekdanjo Napoleonovo vilo, v kateri je cesar po izgnanstvu iz Francije prebival deset mesecev. Preizkusil se bo v vožnji z vodnim skuterjem ter se potopil pod morsko gladino in si ogledal živahne koralne grebene. Nato se bo odpravil k otoškemu čebelarju, ki mu čebele ljubezen in skrb vračajo z izvrstnim medom. Gino bo med uporabil pri pripravi slastnega zapečenega piščanca. Obiskal bo tudi opuščen rudnik železa in za konec skuhal žafranovo rižoto z grahom in sirom grana padano.

Osrčje Pohorja je planotast svet, ki ga krasijo številna barja. Na vrhu Pohorja, za gostim smrekovim gozdom, je Lovrenško barje – največje visoko barje v Sloveniji. Na nekaj več kot 1500 metrih nadmorske višine, med slikovitim rušjem, najdemo od 11 do 22 jezerc, barjanskih oken. Njihovo število je odvisno od obsega in trajnosti stoječe vode. S površino nekaj kvadratnih metrov so temna jezerca naravna in turistična znamenitost Pohorja.

Mile si želi priti do Anje, zato Irmi proda ukraden krznen plašč. Policist Mirko v lokalu uvede preiskavo, zato mora Mile plašč dobiti nazaj in ga skriti pred policijskim slednim psom. V nočni akciji naleti na Anjo, ki je kot zaprisežena ekologinja Irmino krzno prebarvala na rdeče. Sled za plaščem se tako zabriše, pojavi pa se nov dokaz, ki bi Mileta lahko spravil za zapahe...

V pogovoru je dr. Jože Možina predsednika republike Boruta Pahorja vprašal o njegovih osebnih spominih na prelomni čas osamosvajanja, ko je bil delegat Bučarjeve skupščine. Predsednik Pahor je odgovoril tudi na vprašanje, kako ocenjuje nekdanjo državo, Jugoslavijo, od katere se je Slovenija odcepila. Med aktualnimi zadevami so bila odprta vprašanja o radikalizaciji slovenskega političnega prostora, zlasti levice, o protestih, izkoriščanju epidemije covida 19 za politične namene. Predsednik Pahor je spregovoril tudi o svojem pogledu na spravo in osebnih prizadevanjih, da bi presegli boleče delitve iz časov 2. svetovne vojne. Posebej je bil v pogovoru poudarjen lanski velik zunanjepolitični uspeh predsednika Pahorja z italijanskim in pozneje še avstrijskim kolegom. Predsednik je opozoril še na potrebo po dialogu, ki je temelj razumevanja in povezovanja ter edina pot v slovensko prihodnost.

V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.

13:15
Šport

V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.

13:20
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Vsak vidi stvar drugače
Hayden med delom na vrtu bogatega Lesterja Hainesa pade in se poškoduje. Ed pomaga zavarovalniškemu agentu ugotoviti, ali gre za zavarovalniško goljufijo, zato vohuni za Haydnom. Lesterjeva hči Heather se zagleda v Eda. Maggie za dobrodelno dražbo prispeva starinski hranilnik, vendar to pozneje obžaluje, Maurice pa prispeva zaboj vrhunskega vina, vendar zamolči, da je pokvarjeno. Shelly hoče na dražbi kupiti hišico za punčke za hčerkin prvi rojstni dan.

NORTHERN EXPOSURE / ZDA / 1995
scenarij: Joshua Brand, Hohn Falsey, Sean Clark, Charles Rosin, Ellen Herman, Robin Green, Craig Volk, David Assael, Jeff Vlaming, Mark B. Perry, Denise Dobbs, Jeff Melvoin, Barbara Hall idr.
režija: Joshua Brand, Peter O'Fallon, Rob Thompson, Nich March, Miles Watkins, Jim Hayman, Michael Fresco, Charles Braverman, Bill D'Elia, Oz Scott idr.
v glavnih vlogah: Paul Provenza, Teri Polo, Barry Corbin, Janine Turner, John Cullum, Cynthia Geary, John Corbett, Darren E. Burrows, Peg Phillips, Elaine Miles, Paul Provenza, Teri Polo

Da je ustavna pravica do komunikacije zakonita in nujna, so poslanci državnega zbora z večino potrjevali v zadnjih, dve leti in pol trajajočih postopkih, potrebnih za dopolnitev drugega poglavja Ustave Republike Slovenije s slovenskim znakovnim jezikom in jezikom gluhoslepih. Ustavni zakon je bil uveljavljen z razglasitvijo v državnem zboru 4. junija 2021. Pri Zvezi društev gluhih in naglušnih Slovenije, ki je bila pobudnica ustavne dopolnitve, so zadovoljni, ker smo vendarle stopili korak naprej k spoštovanju temeljnega cilja slovenske ustave, da deluje v dobro vseh državljanov in da smo pred zakonom vsi enaki. Več o prelomni zmagi za vse uporabnike v oddaji Prisluhnimo tišini v soboto, 19. junija, na Prvem programu Televizije Slovenija, ob 14.35.

Az adás tartalma:

- a Lendvai községben is megemlékeztek Szlovénia önállósulásának 30. évfordulójáról;
- a MOL-csoport megvásárolta a Szlovéniában működő OMV töltőállomásokat;
- elballagtak a muravidéki kétnyelvű általános iskolák végzős tanulói.

Vsebina oddaje:

- 30-letnico samostojne Slovenije obeležili tudi v Občini Lendava;
- podjetje MOL kupilo bencinske servise OMV v Sloveniji;
- valete dvojezičnih osnovnih šol v Prekmurju.

15:40
Otroški program: Op!

Pepa in njeni prijatelji naredijo časovno kapsulo. Tudi njihovi starši so pred mnogimi leti z gospo Gazelo naredili časovno kapsulo. Zdaj je čas, da jo odprejo ...

Pikec ima rojstni dan, toda vsi se pretvarjajo, da so pozabili na to. Neroda in Prismoda mu pojesta torto, in ko mu mora Kost speči novo, zamenja smodnik za sladkor. Še dobro, da Pikec torto pravočasno zaluča stran. Toda prav pred noge kapitana Sabljezobega mu je vendarle ne bi bilo treba vreči.

V Abri vsako leto priredijo veliko tekmovanje. Zmagovalec naj bi smel na krov Sabljezobove ladje. Pikec se trudi in celo premaga potuhnjenega Jona, toda na koncu je vendarle razočaran. Častna naloga, ki pripade zmagovalcu, je le ribanje ladijskega krova.

V posebni oddaji Infodrom: 30 samostojnih bodo ustvarjalci oddaje mladim naslikali leto 1991 in razložili, kaj vse se je tedaj dogajalo v naši državi. Prikazali bodo časovnico prelomnih dogodkov, z gosti oddaje obujali spomine, poleg tega pa bodo mladim pokazali, kakšno je bilo življenje pred 30 leti, ko smo prepevali s Heleno Blagne, skupino Pop Design, Sokoli, Vladom Kreslinom, na vrhu tujih glasbenih lestvic pa so kraljevali Michael Jackson, R.E.M., Nirvana …
Voditelja Katja Špoljar in Maks Dakskobler bosta v širokih kavbojkah in šumečih trenirkah, značilnih za tisti čas, mlade gledalce popeljala v značilno mladostniško sobo iz leta 1991, ko računalniki še niso bili povezani s svetovnim spletom, ko so prevladovali telefoni na vrvico, televizijski kotiček pa ni bil popoln brez videorekorderja in kasetnega predvajalnika. Konec leta 1991 smo Slovenci dobili prvi celovečerni film v samostojni državi, Babica gre na jug, najmlajši pa so odraščali ob slovitem Radovednem Tačku in oddaji Klub klobuk.
Po labirintu zgodovine vse do današnjih dni se bodo podali z zanimivimi sogovorniki. Bodite z nami.

V Poročilih ob petih se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

17:10
Šport

Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.

17:15
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Ivana Kobilica velja za največjo slovensko slikarko. Kofetarica, ki je tudi osrednji lik nove podobe naše oddaje, velja za njeno najljubše likovno delo. Temne, rembrandtsko upodobljene skrivnostne stare gospe se je oprijela oznaka slovenska Mona Liza.
Alan Hranitelj je vrhunski kostumograf. Njegove kreacije so umetnine, ki so zaznamovale številne slovenske in tuje operne ter gledališke predstave.
Slikarka Ejti Štih živi in ustvarja v Boliviji že skoraj 40 let. Velja za najprepoznavnejšo slikarko in galeristko Južne Amerike. Vsako leto pa se rada vrača v svojo prvo domovino, v Slovenijo, na Bled.
Greben nad vasjo Jamnik velja za izjemno razgledno točko, cerkev na njegovem vrhu pa za najbolj fotogenično v Sloveniji. Na Jamnik prihajajo fotografi z vsega sveta, da bi ujeli čudovite poglede na Kamniško-Savinjske Alpe in Karavanke s cerkvico v ospredju.
Streha sveta – Himalaja je svet, ki že dolgo časa pooseblja človekove sanje in drznost. Začetke te uspešne poti so tlakovali moški, a so se jim v 80. letih pridružile tudi alpinistke.

***

Ivana Kobilca is hailed as the greatest Slovenian woman painter. Her Woman Drinking Coffee, which is the central character in the new image of our show, is believed to have been her favourite. The dark, Rembrandt-like, mysterious old lady has been nicknamed the Slovenian Mona Lisa.
Alan Hranitelj is an outstanding costume designer. His creations are true works of art that have embellished countless opera and theatre performances in Slovenia and abroad.
Painter Ejti Štih has been living and working in Bolivia for almost 40 years. She is considered the most recognisable painter and gallerist of South America. Every year she likes to return to Slovenia – her original homeland – and to Bled.
The ridge above the village of Jamnik is an exceptional vantage point, and the church at its top, the most photogenic in Slovenia. Photographers from all over the world come to Jamnik to capture the beautiful panorama of the Kamnik and Savinja Alps and the Karavanke mountain range with the church featured in the foreground.
The roof of the world – the Himalayas – has long personified man’s dreams and courage. At the beginning, this path of success was paved by men, but in the 1980s, they were joined by their female counterparts.

K Jonu pride stari prijatelj. Medtem ko je na stranišču, Jon pazi na njegovo zanimivo novo napravico. Se bo Jon uprl želji, da jo preizkusi? Seveda ne!

Danes je dan za pravi nogometni derbi med NK Mucki in Mačkoni. Če v golu stoji obilni Čombe, je zmaga praktično zagotovljena. No, načrte Muckom tokrat prekriža prebrisani Falot, novi kapetan NK Mačkoni. Pa bodo njegove ukane dovolj za zmago?

Ema in njen mlajši bratec Maks si dolgočasno nakupovanje v trgovskem centru popestrita z domišljijsko igro o Povodnem možu. Dogodivščina prevrednoti njun odnos do potrošništva, poveže ju v tesnem zavezništvu in prinese spoznanje, da se najvrednejših stvari v življenju ne da kupiti.

V zabavnem kvizu trije tekmovalci odgovarjajo na enostavna vprašanja. Rešitev je zmeraj črka, ki se izpiše v križanki. Naslednja naloga je rešiti gesla v tej skrivnostni križanki. Tekmovalci lahko v vsakem trenutku zaključijo krog, če prepoznajo vsa gesla naenkrat. V finalu si nato najboljši tekmovalec izbere naključnih 5 črk, ki se izpišejo v čisto novi križanki. Vsaka beseda, ki jo ugane, prinese nagrado. Če mu uspe križanko rešiti v celoti, pa se nagrada poveča in finalist dobi vstopnico v naslednjo oddajo, kjer se pomeri z novima izzivalcema.

18:45
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

18:57
Dnevnik

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Slovenija praznuje svoj 30. rojstni dan. Televizija Slovenija bo 30-letnico države zaznamovala s posebno oddajo, ki bo sestavljena iz dveh sklopov.
V uvodnem delu ob 19.30, v Dnevnikovem izboru, se bo voditeljica Tanja Gobec pogovarjala s prvima predsednikoma države in vlade Milanom Kučanom in Lojzetom Peterletom; o tem, kako so tekle priprave na osamosvojitev, o razglasitvi države in o tem, kakšna je država danes, po 30 letih. Ob 20. uri pa se ji bodo v studiu pridružili znanstvenica prof. dr. Tatjana Avšič Županc, svetovno priznana virologinja, ki je odkrila virus zika, danes pa se ukvarja z raziskovanjem virusa SARS-CoV-2, vrhunski športnik, smučarski skakalec Peter Prevc, ki ga je v televizijski zgodovini l. 2015 ob prenosu iz Planice gledalo največ gledalcev naše televizije, in pisatelj in dramatik Tone Partljič, dobitnik Prešernove nagrade, tudi politik, nekdanji poslanec v slovenskem parlamentu. Pogovarjali se bodo o pomenu države, kako je zaradi njihovih dosežkov bolj prepoznavna, o ponosu, o domoljubju in o tem, kako vrhunski dosežki posameznika prispevajo k rasti in ugledu države. V oddajo se bodo v živo iz treh različnih prizorišč, Trga republike, Državnega zbora in ulic Ljubljane, z gosti vklapljali naši novinarji Katarina Golob Veselič, Andreja Gregorič in Gregor Drnovšek.

19:45
Šport

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Slovenija praznuje svoj 30. rojstni dan. Televizija Slovenija bo 30-letnico države zaznamovala s posebno oddajo, ki bo sestavljena iz dveh sklopov.
V uvodnem delu ob 19.30, v Dnevnikovem izboru, se bo voditeljica Tanja Gobec pogovarjala s prvima predsednikoma države in vlade Milanom Kučanom in Lojzetom Peterletom; o tem, kako so tekle priprave na osamosvojitev, o razglasitvi države in o tem, kakšna je država danes, po 30 letih. Ob 20. uri pa se ji bodo v studiu pridružili znanstvenica prof. dr. Tatjana Avšič Županc, svetovno priznana virologinja, ki je odkrila virus zika, danes pa se ukvarja z raziskovanjem virusa SARS-CoV-2, vrhunski športnik, smučarski skakalec Peter Prevc, ki ga je v televizijski zgodovini l. 2015 ob prenosu iz Planice gledalo največ gledalcev naše televizije, in pisatelj in dramatik Tone Partljič, dobitnik Prešernove nagrade, tudi politik, nekdanji poslanec v slovenskem parlamentu. Pogovarjali se bodo o pomenu države, kako je zaradi njihovih dosežkov bolj prepoznavna, o ponosu, o domoljubju in o tem, kako vrhunski dosežki posameznika prispevajo k rasti in ugledu države. V oddajo se bodo v živo iz treh različnih prizorišč, Trga republike, Državnega zbora in ulic Ljubljane, z gosti vklapljali naši novinarji Katarina Golob Veselič, Andreja Gregorič in Gregor Drnovšek.

Na Trgu republike v Ljubljani se bo v petek, 25. junija 2021, ob 21. uri začela osrednja državna proslava ob 30. obletnici slovenske državnosti in zaznamovanju prevzema predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije, na katero so vabljene vse prebivalke in prebivalci naše domovine. Državna proslava bo sestavljena iz dveh delov.
V prvem delu bomo proslavili največji dogodek v zgodovini naroda – razglasitev in obrambo države, kar se bo izrazilo skozi pesem, ples in recitale ter čestitke iz domovine in tujine. Govornik bo predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.
V drugem delu proslave bosta v okviru začetka predsedovanja Svetu EU-ja zbrane nagovorila predsednik Evropskega sveta Charles Michel in predsednik Vlade Republike Slovenije Janez Janša.
V kulturno-umetniškem delu slovesnosti bodo nastopili tenorist Aljaž Vesel, Mešani pevski zbor Crescendo z zborovodjo Žigo Kertom, Big Band RTV Slovenija, Simfonični orkester RTV Slovenija, Policijski orkester, Orkester Slovenske vojske, Slovenski oktet, SNG opera in balet Ljubljana s koreografijo Renata Zanella, plesalci Plesnega kluba Mojca s koreografijo Mojce Horvat, folklorna skupina Tine Rožanc, Marcos in Bernarda Fink Inzko, Vladimir Mlinarič, Ženski tercet M.J.A.V., Darja Gajšek, Ernestina Jošt, Tilen Lotrič in Gregor Ravnik.
Na slovesnosti bo kot uvod v predsedovanje Slovenije Svetu EU-ja premierno predvajana filmska upodobitev Zdravljice v režiji Mitje Okorna.
Scenarist proslave je Igor Pirkovič, odrski režiser pa Roman Končar.
Na slovesnosti bodo sodelovali tudi Garda Slovenske vojske, nosilci bojnih zastav Slovenske vojske in praporščaki Policije ter osamosvojitvenih veteranskih in domoljubnih organizacij.
Proslava bo potekala ob upoštevanju navodil NIJZ-ja, za vstop na prizorišče, ki bo mogoč z Valvasorjeve ulice in Slovenske ceste, pa bo treba izpolnjevati pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Na lokacijah blizu vhodov bo mogoče tudi testiranje s hitrimi testi. Zaradi omenjenih okoliščin je prihod na prizorišče mogoč najkasneje ob 20.10.

V Poročilih ob 22.00 uri se lahko hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta.

23:55
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

00:10
Vreme

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Dokumentarno-igrani film Cankar nam v igranih prizorih približa zasebno življenje največjega slovenskega pisatelja.

Filmska pripoved se začne novembra 1899, ko Ivan Cankar najame kabinet pri družini Löffler v dunajskem predmestju Ottakring. Sprva se približa gospodinji, pozneje pa njeni odraščajoči hčeri Steffi. Pri njih se ustali za skoraj deset let in tam ustvari večino svojih del.
Ob obisku brata Karla v Sarajevu je gost nadškofa Josipa Stadlerja. Tam napiše Hlapce in se odloči, da se ne bo vrnil k zaročenki na Dunaj. Naslednja leta živi na ljubljanskem Rožniku. Tudi tam se zapleta s tamkajšnjimi dekleti; je pozoren ljubimec, družaben in izjemno inteligenten.
Opazuje bedo obubožanega delavskega razreda okoli sebe in se navduši za socialdemokracijo. Upor proti krivičnemu družbenemu redu preveva celoten Cankarjev opus. Z rekonstrukcijami nekaterih javnih nastopov v filmu je poudarjena moč in aktualnost njegove politične besede.
Pozorno branje Cankarjevih del nam razkriva podrobnosti iz pisateljevega življenja. V njegovih skoraj filmskih opisih prepoznavamo prostore, portrete najbližjih in sodobnikov. Marsikaj, kar je opisal v literaturi, je nekaj let pozneje tudi sam doživel. V premišljenih prepletih igranega, animiranega in dokumentarnega so rokopisi in pisma iz njegove zapuščine vtkani v igrane prizore. Junaki v filmu spregovorijo z besedami iz Cankarjeve proze.
Film odpira vprašanje, kako se je v dobrem stoletju izoblikoval mit o Ivanu Cankarju. Veličasten opus romanov, povesti, črtic, pesmi, esejev, političnih govorov, člankov in pisem ponuja široko polje interpretacij. Cankarja so si prisvajali tako na levici kot na desnici. V dokumentarnem delu filma se srečujemo s poznavalci, ki strastno razkrivajo prezrte plati pisateljevega dela. Prepričani smo, da smo o Cankarju v dobrem stoletju izvedeli vse, vendar njegovo delo v resnici le površno poznamo.

Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.

Z ogledom DNEVNIKA ob 19.00 si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Slovenija praznuje svoj 30. rojstni dan. Televizija Slovenija bo 30-letnico države zaznamovala s posebno oddajo, ki bo sestavljena iz dveh sklopov.
V uvodnem delu ob 19.30, v Dnevnikovem izboru, se bo voditeljica Tanja Gobec pogovarjala s prvima predsednikoma države in vlade Milanom Kučanom in Lojzetom Peterletom; o tem, kako so tekle priprave na osamosvojitev, o razglasitvi države in o tem, kakšna je država danes, po 30 letih. Ob 20. uri pa se ji bodo v studiu pridružili znanstvenica prof. dr. Tatjana Avšič Županc, svetovno priznana virologinja, ki je odkrila virus zika, danes pa se ukvarja z raziskovanjem virusa SARS-CoV-2, vrhunski športnik, smučarski skakalec Peter Prevc, ki ga je v televizijski zgodovini l. 2015 ob prenosu iz Planice gledalo največ gledalcev naše televizije, in pisatelj in dramatik Tone Partljič, dobitnik Prešernove nagrade, tudi politik, nekdanji poslanec v slovenskem parlamentu. Pogovarjali se bodo o pomenu države, kako je zaradi njihovih dosežkov bolj prepoznavna, o ponosu, o domoljubju in o tem, kako vrhunski dosežki posameznika prispevajo k rasti in ugledu države. V oddajo se bodo v živo iz treh različnih prizorišč, Trga republike, Državnega zbora in ulic Ljubljane, z gosti vklapljali naši novinarji Katarina Golob Veselič, Andreja Gregorič in Gregor Drnovšek.

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Vreme je na sporedu vsak dan po Poročilih, pred in po Dnevniku ter pred in po Odmevih.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov