Bojan Bogdanović, ki na sliki spremlja polaganje Draperja, je Črnogorcem povzročal precej težav. Foto: Vladimir Nikolić
Mirza Teletović (Bosna in Hercegovina)
Mirza Teletović je bil z 19 točkami prvi strelec obračuna med BiH-om in Makedonijo. Foto: Vladimir Nikolić

Na srečanju med Hrvati in Črnogorci je semafor dobre štiri minute pred koncem kazal "le" 71:67 za slovenske južne sosede, nato pa je varovancem Josipa Vrankovića uspel delni izid 8:0, po katerem se izbranci Dejana Radonjića niso več pobrali. Pri zmagovalcih je z 22 točkami blestel 22-letni Bojan Bogdanović, medtem ko je bil pri poražencih najučinkovitejši Vladimir Dragičević (19 točk).

BiH še v 38. minuti vodila s +13
Zmaga ekipe BiH-a je bila bolj gladka, kot je mogoče sklepati iz končnega izida. Bosna in Hercegovina je namreč po treh četrtinah vodila že za 16 točk (47:31), dobri dve minuti pred koncem za 13 (41:54), nato pa je Makedoncem le dopustila, da so ublažili poraz. Prvi strelec tekme je bil z 19 točkami krilo Mirza Teletović, sicer član Caje Laboral.

Slovenija bo prvo tekmo na turnirju odigrala v nedeljo zvečer, ko se bo ob 21.00 pomerila s Črno goro. Prenos tudi na TVS 2 in na MMC-ju.