Goran Dragić je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme. Foto: EPA
Najboljši srbski strelec Kosta Perović v primežu Gorana Jagodnika in Erazma Lorbka. Foto: Reuters
Zoran Dragić
Zoran Dragić je bil znova med boljšimi v slovenski reprezentanci. Foto: Reuters
Mirza Begić
Begić se je dvignil preko srbskih igralcev. Foto: Reuters

Srečanje z izjemo lepotnega vtisa ob slovesu s prvenstva ni odločalo o ničemer, zato je bila temu primerna tudi raven igre - bolj "rekreativna" kot pa tekmovalna. Nekaj več želje in motiviranosti so vendarle pokazali Slovenci, ki so vodili teko rekoč vso tekmo, ob koncu tretje četrtine celo s +15 (64:49).

A varovanci Božidarja Maljkovića so nato v zadnji četrtini ob mrku v napadu zapravili visoko prednost, tako da je Srbija manj kot dve minuti pred koncem povedla z 68:67. Tedaj sta odgovornost prevzela Jaka Lakovič, ki je zadel trojko, in Erazem Lorbek, ki je dodal še koš.

Najboljši strelec obračuna je bil z 21 točkami Goran Dragić, ki je po koncu dejal: "Težko se je bilo motivirati, a smo se v slačilnici dogovorili, da če smo pošteno in trdo delali dva meseca, res nima smisla popustiti v zadnjem trenutku. Vesel sem, da smo zmagali, saj je Srbija odlična ekipa."

Film tekme Slovenija - Srbija
1. četrtina (27:20): Hitro dvoštevilčno vodstvo Slovenije
Z. Dragić s košem in prostim metom povede Slovenijo v vodstvo s 3:0. Slovenci nadaljujejo odlično in po drugi trojki Lakoviča za 9:2 je Ivković prisiljen vzeti minuto odmora. Po njej trojko zadene še Murić, Z. Dragić pa poviša na 14:4. Košarkarji na obeh straneh igrajo bolj na "rekreativni" ravni. Srbi postopoma manjšajo zaostanek in po prostih metih Mačvana tudi povedejo (19:20). Nato sledijo dve zaporedni trojki Ožbolta in atraktivno zabijanje Murića za slovensko vodstvo s 27:20.

2. četrtina (17:19): Trojki Smodiša in Murića za +13
Odpreta jo Smodiš in Murić s trojkama za 33:20. Srbijo v igri s šestimi točkami zapored drži Mačvan (33:26). Slovenci po košu Begića znova povedejo s +10 (40:30). Srbi do konca prepolovijo zaostanek - izid polčasa (44:39) z zabijanjem postavi Savanović. Lakovič z devetimi in Bjelica z 10 točkami sta najučinkovitejša strelca prvega dela.

3. četrtina (20:12): Slovenci natančni izza črte
Slovenija dobro začne 2. polčas, potem ko G. Dragić s petimi točkami zapored poviša na 51:42. Slovenska prednost malo pozneje naraste na +12 (56:44), a najbolj razpoloženi Slovenec G. Dragić dobi četrto osebno napako. Ožbolt v 28. minuti prispeva svojo tretjo trojko, po kateri semafor kaže 59:47. Malo pozneje Lakovič s svojo četrto trojko poviša na 64:49, kar je najvišja prednost na tekmi.

4. četrtina (8:17): Slovenski mrk in srbski niz 13:0
Srbi zadnji del odprejo z delnim izidom 6:0 (64:57), po katerem Maljković vzame minuto odmora. Ta ne pomaga, saj Srbi šest minut pred koncem znižajo na -4 (64:60), po košu Mačvana in Kešlja pa je dve minuti pozneje izid poravnan. Slovenci so v napadu brez idej in nenatančni pri metih. Skorajda desetminutni slovenski mrk v 38. minuti z enim zadetim prostim metom prekine G. Dragić (65:64). To je bila sploh prva slovenska točka v zadnji četrtini! Dve minuti pred koncem Bjelica zadene za drugo srbsko vodstvo na tekmi (66:65). Na drugi strani minuto in 20 sekund do konca pomembno trojko prispeva Lakovič (70:68), po zapravljenem srbskem napadu pa je pol minute pred sireno uspešen še Lorbek (72:68). Srbi kljub minuti odmora do konca ne dosežejo več koša.