Marko Luković je bil z 18 točkami prvi strelec Krke v Kopru. Luković je 20 sekund pred koncem izenačil na 87:87 in izsilil podaljšek. Foto: www.alesfevzer.com
Krka se je v Kopru izvlekla v podaljšku

Novomeščani so bili v Kopru že v izgubljenem položaju. Semafor je namreč v 35. minuti kazal 77:64 za domače. A prednost jim ni zadoščala, saj se je Krka z delnim izidom 13:2 približala na 79:77.

Rebec kradel žoge, Luković zadeval
Koprčani so nato 56 sekund pred koncem povedli s 85:78. Toda najboljši igralec Krke Marko Luković je iz nemogočega položaja zadel trojko upanja. Še vedno pa je imela Sixt Primorska 35 sekund pred iztekom rednega časa prednost petih točk (87:82). Sledil je niz neverjetnih napak in dve ukradeni žogi Matica Rebca, ki sta Krki omogočili izenačenje na 87:87. Domači so vseeno krenili v zadnji napad za zmago, toda poskus prvega strelca tekme Troya Franklina (26 točk, trojke 6:9) ni našel cilja.

Gostje so bili v podaljšku v psihični prednosti, kar so izkoristili, in iz Kopra odnesli dve točki, ki bi jih domači veliko bolj potrebovali v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka.

Aleksander Sekulič, trener Sixt Primorske: "Čestitke Krki za zmago, čeprav smo si jo veliko bolj zaslužili. Igrali so vseh 40 minut, mi pa zaključili po 39 minutah in pol. V zadnjih trenutkih tekme smo zmrznili, ukvarjali smo se z osnovnimi rečmi, s katerimi se ne bi smeli. Tekmo bi morali mirno pripeljati do konca. To je stvar, na kateri bomo morali še delati. Kar se pa tiče celotne tekme, smo igrali tako, kot smo se dogovorili. Tako v napadu kot v obrambi so fantje naredili tisto, kar se od njih pričakuje. Na koncu smo malce tudi nezasluženo morali priznati premoč tekmecu. Kar se tiče novinca v ekipi - Ćapinu moramo dati čas, da se uigra, spozna ekipo in potem bo vse skupaj lažje."

Dejan Mihevc, trener Krke: "Čestitam fantom za težko prigarano zmago. Vsekakor pa ne moremo biti zadovoljni s samo igro, z izjemo samega začetka in pa definitivno zadnje minute, ko smo pokazali pravi karakter. Uspelo nam je izničiti šest točk zaostanka in tekmo pripeljati v podaljšek, kjer smo zmagali. Če bi zmagala Primorska, ne bi bilo nezasluženo, saj so prikazali dobro igro. Želim jim dobrih iger in sreče v nadaljevanju prvenstva."