Russell Westbrook je bil spet precej opazen. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Boston si je oddahnil, ker bo vsaj še eno tekmo odigral pred svojimi gledalci. Foto: Reuters

Prvo ime Thunderjev je bil spet Russell Westbrook, ki je drugič zapored dosegel trojni dvojček (32 točk, 13 skokov in 11 podaj). Dobrih osem sekund pred koncem je izkoristil le en prosti met, s katerim je postavil izid tekme. Na drugi strani je James Harden (44 točk) metal trojko, s katero bi ukradel zmago, a je zgrešil.

Zmaga priključka je uspela tudi Bostonu, ki je v gosteh premagal Chicago s 104:87. Al Horford je dosegel 18 točk in ujel še osem odbitih žog.

Garnett poslal motivacijski govor
Košarkarji Bostona so pred začetkom tekme dobili posnetek nekdanjega soigralca Kevina Garnetta. "Zame je vsebovalo vse. Bil je motivacijski govor. Garnett nam je povedal, da smo videti kot ekipa, ki se ne zabava. Da moramo igrati drug za drugega, igrati moramo za ta trenutek," je vsebino govora povzel Jae Crowder (16 točk).

Utah izgubil prednost igrišča
LA Clippersi so v gosteh premagali Utah s 111:106 in si s tem povrnili prednost domačega igrišča. Dolgo je sicer kazalo, da bodo slavili gostitelji, saj so vodili večji del srečanja. Gostom je v zadnji četrtini uspel delni niz 15:0, s katerim so dobri dve minuti pred koncem povedli s 103:96.

Paul v ključnem nizu dosegel devet točk
Domači navijači so večji del tekme navdušeno pozdravljali akcije Gordona Haywarda, ki je s 40 točkami postavil rekord kariere, a zadnja četrtina je bila rezervirana za Chrisa Paula. Gostujoči organizator igre je dosegel 34 točk, v ključnem nizu jih je zbral devet, žoga pa je po njegovih taktih krožila hitro in učinkovito.

Griffin s poškodbo palca že končal sezono
V prvem polčasu srečanja je z igrišča odšepal Blake Grrifin. Zaradi poškodbe palca na nogi se ni več vrnil. Dodatne preiskave so pokazale, da v letošnji sezoni ne bo več stopil na parket. Čakajo ga še pregledi pri specialistu za poškodbe stopala in gležnja.