LeBron James je na domačem parketu blestel, prispeval je 32 točk in 11 skokov. Cleveland je dobil vseh osem tekem v Quicken Loans Areni v letošnji končnici. Foto: Reuters
Kyrie Irving
Kyrie Irving je že v prvi četrtini dosegel 16 točk in poskrbel za visoko vodstvo Clevelanda. Foto: Reuters
Golden State
Pogled na klop Bojevnikov v zadnji četrtini pove veliko o poteku tekme. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry v finalni seriji še ni presegel 20 točk. V rednem delu je bil najboljši strelec lige s 30,1 točke v povprečju. Foto: Reuters
Richard Jefferson
35-letni Richard Jefferson je zamenjal Lova v začetni peterki in odlično igral 33 minut. Foto: Reuters
Cleveland z gladko zmago znižal na 1:2

Gostitelji so s trdno obrambo od prve minute prevzeli pobudo. Hitro so povedli z 9:0 in malce pozneje že s 33:13, aktualni prvaki so držali priključek do polčasa (51:43), a so popustili v tretji četrtini, ko so Cavaliersi še povišali prednost. Deset minut pred koncem je bilo pri 95:69 že vse odločeno. Warriorsi, ki so tokrat delovali kot razbita vojska, zdaj vodijo z 2:1 v zmagah.
LeBron James
je držal obljubo. Prevzel je odgovornost na svoja ramena in z 32 točkami, 11 skoki in šestimi podajami vodil soigralce. Sijajen večer je imel tudi Kyrie Irving, ki je dodal 30 točk in 8 podaj. J. R. Smith je zadel pet trojk, Tristan Thompson pa je zbral dvojnega dvojčka (14 točk in 13 skokov).

Odsotnost Lova se ni prav nič poznala
Kevin Love je po nenamernem udarcu Harrisona Barnesa s komolcem od zadaj v glavo dobil lažji pretres možganov na drugi tekmi in tokrat ni bil v kadru. V sredo je bil navzoč na jutranjem lažjem treningu, a mu je zdravniška služba odsvetovala nastop na tekmi. Morda bi bil lahko pripravljen za četrto tekmo, ki bo v noči s petka na soboto v Clevelandu.
Gostitelji so dobili skok kar z 52:32. Pri branilcih naslova je Stephen Curry dosegel 19 točk, a večino je prispeval, ko je bila tekma že odločena. Še najbolj razpoložen pri gostih je bil Barnes z 18 točkami. Golden State je zadel le devet trojk iz 33 poskusov.

16 točk Irvinga v prvi četrtini
V začetno peterko je Tyronn Lue uvrstil veterana Richarda Jeffersona. Clevelandu je uspel sanjski začetek. Irving in James sta se hitro razigrala v napadu, Jefferson pa je s trojko dvignil navijače na noge (9:0). Z agresivno obrambo so gostitelji prisilili Curryja in Thompsona v izgubljeni žogi. Minuta odmora ni pomagala, James je povišal na 15:4, nato pa po korakih Draymonda Greena že na 19:4.
Thompson in Curry brez točke na uvodu
Curry je hitro prejel dve osebni napaki v 10. minuti, zapustil je igro, v uvodni četrtini pa ni prispeval niti točke. Irving je bil nezgrešljiv, z dvema zaporednima metoma izza črte je poskrbel za 20 točk naskoka (33:13). Ob koncu četrtine je močan udarec v nogo dobil še Thompson, odšepal je v garderobo. Tudi drugi adut Bojevnikov v uvodnih 12 minutah ni prispeval niti točke, Cavaliersi pa so imeli 17 točk prednosti (33:16).
Warriorsi do odmora ujeli priključek
Brez Curryja in Thompsona so rezervisti gostov z delnim izidom 10:0 znižali na 33:23, posebej razpoložen je bil Barnes. Smith je naravnal roko v finalni seriji, dvakrat je bil natančen izza črte za 48:33. Thompson je pred odmorom nanizal osem točk in gostitelji so na odmor odšli le z osmimi točkami naskoka (51:43). Smith je zadel trojko s polovice igrišča ob pisku sirene, a so jo sodniki razveljavili, saj je bil malce prepozen.
Kar 38 točk Cavaliersov v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa se je ponovila slika z začetka tekme. S serijo 13:3 je Cleveland povedel s 64:46. Obramba Golden Stata je bila slaba, v napadu pa so si sledile napake. Smith in James sta s trojkama povišala na 70:48 in sredi tretje četrtine so bili Warriorsi v izgubljenem položaju. Curry je nato zadel tri trojke, a so tudi gostitelji zadeli skoraj vsak napad. V tretji četrtini so dosegli kar 38 točk in pred začetkom zadnje četrtine so si nabrali 20 točk naskoka (89:69).
Zadnja četrtina le še formalnost
Ko sta Iman Shumpert in Smith zadela za tri točke na začetku zadnjega dela igre, je bilo srečanje odločeno (95:69). Pet minut in pol pred koncem so Green, Thompson in Curry odšli na klop. Pri izidu 108:83 je celotno prvo peterko zamenjal tudi Lue.
James: Vse se začne z dobro obrambo
Po sedmih zaporednih porazih na medsebojnih tekmah je Cleveland z visoko zmago dokazal, da se obeta še napeta finalna serija.
"Trener nam je dal odličen načrt za to tekmo in izpolnjevali smo ga vseh 48 minut. V petek moramo znova začeti s tako energijo. Vse se začne z dobro obrambo, potem se vse skupaj prenese v napad," je bil navdušen James, ki je bil na parketu 40 minut. Že 82-krat v karieri je presegel 30 točk na tekmi končnice. Večkrat je to uspelo le Michaelu Jordanu (109) in Kobeju Bryantu (88).

Kerr: Bili smo mehki
"Cleveland je bil poln energije od začetka, mi pa smo delovali, kot da smo zadovoljni z vodstvom z 2:0. Izgubili smo skok in poklonili veliko točk z izgubljenimi žogami. Zaslužimo si kritike za današnjo predstavo. Na prvih dveh tekmah se ni poznalo, da Steph in Klay nista bila razigrana v napadu, tokrat pa tega nismo znali nadomestiti. Bili smo mehki in tako se v finalu ne zmaguje. Tudi na četrti tekmi nimamo možnosti s tako igro," je bil jezen trener prvakov Steve Kerr.