Boštjan Nachbar je bil najbolj razpoložen v slovenski vrsti. Foto: Reuters
Goran Dragič
Goran Dragič je dobro igral predvsem v prvem polčasu, ko je dosegel 10 točk. Foto: Reuters
Primož Brezec
Centrski dvoboj Primoža Brezca in Timofeja Mozgova, ki je bil najboljši strelec Rusije. Foto: Reuters
Jaka Klobučar
Priložnost proti Rusiji je dobil tudi Jaka Klobučar, a znova ni dobro izkoristil danih minut. Foto: Reuters
Sani Bečirovič
Sani Bečirovič je dosegel 12 točk. Foto: Reuters
Slovenci popustili v končnici
Jake Lakoviča, ki si je zvil gleženj, je tako rekoč ves čas vodila, v zadnjih minutah pa povsem popustila in "zbornaja komanda" je prek Vitalija Fridzona in Timofeja Mozgova preobrnila izid ter osvojila sedmo mesto.

V prvem polčasu je bil v slovenski vrsti zelo razpoložen Goran Dragič, v zadnji četrtini pa se je razigral Boštjan Nachbar, ki je bil ob koncu z 20 točkami tudi prvi strelec srečanja.
Uvodni del izenačen
Rezultat je bil v prvi četrtini tako rekoč ves čas izenačen. Korak s Slovenijo je na ruski strani držal razpoloženi Sergej Monja. Že po petih minutah je Bečirovič na parket poslal Gorana Jagodnika in Jako Klobučarja, ki sta na prvenstvu zelo malo igrala. Po zaslugi razigranega Dragiča so Slovenci po uvodni četrtini vodili s 23:21.
Na odmor s 7 točkami prednosti
Končni izid prve četrtine se je spremenil šele v četrti minuti druge, ko je bil izza črte uspešen Fridzon. Več kot minuto dlje so za prve točke potrebovali Slovenci, ki so po prostem metu Sani Bečiroviča v 15. minuti izid izenačili. Slabi dve minuti pred koncem polčasa je Sani najprej zadel za tri, nato pa še lepo v protinapadu podal Dragiču, ki je zabil za 35:30. Do odmora so Slovenci razliko še povišali za koš.
Fridzon in Mozgov zrežirala preobrat
Po trojki Zupana so na začetku zadnje četrtine Bečirovičevi izbranci povedli za 10 (62:52). "Zbornaja komanda" je kaznovala napako Klobučarja, ki je najprej izgubil žogo, nato pa v protinapadu še z osebno napako zaustavil Fridzona. Košarkar Himkija je zadel polaganje in z natančnim dodatnim prostim metom Ruse približal na -3 (62:59). Fridzon je v naslednjem napadu s trojko izenačil, s serijo 12:0 pa so Rusi celo povedli. Sušno obdobje v slovenskem napadu je z dvema uspešnima metoma za tri prekinil Nachbar.
"Boki" je Slovenijo vrnil v vodstvo, vendar je vrsta Davida Blatta minuto in pol pred koncem izenačila. Najprej je trojko zadel Monja, nato pa je za 74:74 še dva prosta meta zadel Fridzon. Na nasprotni strani je Samo Udrih napravil osebno napako v napadu, Mozgov pa je popeljal Rusijo v vodstvo. Center, ki se seli v Ligo NBA, je nato pod obročem ujel odbito žogo, dosegel koš, nad njim pa je bila narejena še osebna napaka. Mozgov je z dodatnim prostim metom rezultat povišal na 79:75. Rusi so zmago potrdili z natančnim izvajanjem prostih metov.

V nedeljo že v domovini
Izbrance Memija Bečirovića že nekaj ur po tekmi čaka tudi vrnitev v domovino, kamor bodo prileteli v noči s sobote na nedeljo ob 00.10 po slovenskem času. Letalo s slovensko delegacijo bo pristalo na Letališču Jožeta Pučnika na Brniku.

V soboto sta na sporedu tudi oba polfinalna obračuna - najprej med ZDA in Litvo, ob 20.30 pa še Turčija - Srbija.