Španci po koncu tekme niso mogli skriti razočaranja. Foto: Reuters
Rusell Westbrook je s tem zabijanjem poskrbel za potezo tekme. Foto: Reuters
Francozi
Francozi so na prvi tekmi ugnali aktualne svetovne prvake Špance. Foto: Reuters
Kosta Perović
Kosta Perović je zaradi odsotnosti kaznovanega Krstića dobil več priložnosti. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je pokazal nekaj svojih strelskih sposobnosti. Foto: Reuters
Američani nadigrali Hrvate

Mlada ekipa Josipa Vranjkovića je v Carigradu pogumno začela in prek Marka Banića celo povedla v 9. minuti tekme z 19:18. Že enajst minut pozneje je bilo vse povsem drugače, saj so Američani s hitro in agresivno igro dobili drugo četrtino s 26:6. V drugem polčasu so ves čas držali varno prednost okoli 30 točk in si privoščili tudi nekaj ekshibicije. Na koncu so ob 40-odstotnem metu zadeli 12 trojk in zbrali kar 21 podaj, izgubili pa skok (39:41).

Najboljši strelec je bil Eric Gordon s 16 točkami, Kevin Durant jih je dodal 14. Jutri se bodo Američani pomerili s Slovenci.
Slab začetek branjenja naslova
Že na uvodni tekmi so 'hladen tuš' doživeli aktualni svetovni prvaki Španci. Glavne favorite poleg Američanov so premagali Francozi. Pravi obraz je Španija pokazala le v prvi četrtini. V drugi so "galski petelini" ujeli priključek, v zadnjih desetih minutah pa strli odpor branilcev naslova.
Dve minut in pol pred koncem je Nicolas Batum zadel za tri in Francija je povedla z 58:53. Juan Carlos Navarro je v zadnjih dveh minutah zadel dve trojki, a so francoski reprezentanti ostali zbrani pri metih s črte prostih metov. "La Bomba" je bil s 17 točkami najboljši strelec tekme, Mickael Gelabale jih je za Francijo dosegel 16, Batum pa jih je dodal 14.

Srbom Krstić in Teodosić nista prav nič manjkala
Medtem je od uvodnih tekem najpresenetljivejši končni izid na tekmi skupine A med Avstralijo in Jordanijo, kjer je ta izgubila le za točko (76:75), dolgo pa tudi vodila. Zmago dneva je s 50 točkami prednosti nad Angolo dosegla Srbija, ki se ji ni prav nič poznala odsotnost Nenada Krstića in Miloša Teodosića.