Boštjan Nachbar je dosegel 13 točk. Foto: MMC RTV SLO
Bečirovič pojasnil razloge za odhod Bena Udriha

Na tekmi pred zaprtimi vrati na Ptuju je Slovenija, ki se pripravlja na svetovno prvenstvo, zmagala s 95:68. Izid je bil tesen le sedem minut (20:18), nato si je Slovenija do konca uvodne četrtine že nabrala lepo zalogo 11 točk, drugo četrtino pa začela z delnim izidom 13:0 za vodstvo 45:21. Najvišja prednost je znašala 33 točk (83:50). Izstopal je odličen met za dve točki (23/39).

V sredo so makedonski košarkarji izkoristili težke noge in roke slovenskih igralcev in zmagali z 69:70.

"Na dopoldanskem treningu smo popravljali napake s prve tekme in na drugi se je poznalo, da smo jih dobro popravili, saj smo z lahkoto slavili zmago. Z vsemi košarkarji sem zelo zadovoljen, saj je dan za dnem opazen napredek," je povedal selektor Memi Bečirovič, ki je dal priložnost tudi Sandiju Čebularju, Dinu Muriču in Mateju Krušiču. Vsi so izpustili prvi obračun.

Do nedelje bodo reprezentantje prosti. Na Kitajsko na turnir Borislava Stankovića ne bodo potovali Jaka Lakovič, Boštjan Nachbar, Beno Udrih in Goran Jagodnik, selekciji pa se bo pridružil Goran Dragič, ki se samostojno pripravlja v ZDA.