Union Olimpija je v letošnji sezoni osvojila vse medsebojne obračune s Helios Sunsi. Foto: www.alesfevzer.com

Danes je bila za nas pomembna zgolj zmaga in obstanek v boju za nastop v polfinalu. Gremo od tekme do tekme in videli bomo, kaj nam bo to prineslo.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Union Olimpija
Okorn: Ta zmaga nas še ohranja med živimi
Olimpijin Bubnić odlično zabil

Ljubljančani so v 8. krogu v Ligi za prvaka le osvojili nujno potrebno zmago, s katero so tako še vedno v igri za polfinale v Ligi za prvaka. Helios nasprotno nima več možnosti za uvrstitev med najboljše štiri ekipe v Sloveniji, saj tudi na osmi tekmi niso okusili slasti zmage.

Pri Ljubljančanih se je izkazal Devin Oliver s 23 točkami, 17 od teh jih je dosegel v prvem polčasu. Pri mladi ekipi Heliosa je 15 točk dosegel Tomaž Bolčina.

Oliver odličen v prvem polčasu
V prvi četrtini sta bili ekipi izenačeni. Drugo četrtino je bolje odprla Olimpija - v slabih dveh minutah je naredila delni izid 10:0 (16:28). Domžalčani so odgovorili s serijo 13:3 v svojo korist v dobrih štirih minutah (29:31).

Ob koncu prvega polčasa je Olimpija le strnila svoje vrste, naredila je delni izid 11:1 in prišla do naskoka 12 točk (30:42).

Na začetku drugega polčasa je Olimpija na krilih še vedno razpoloženega Oliverja (dosegel je štiri zaporedne točke) prišla do najvišje prednosti na tekmi 19 točk (30:49). Številne izgubljene žoge so Ljubljančanom preprečile, da bi razliko še povišali, v zadnjo četrtino so tako vstopili s 13 točkami prednosti (51:64).

Pri Olimpiji se je v zadnji četrtini razigral Stevan Milošević, ki je dosegel štiri zaporedne točke, neuspešen met Jana Barbariča za tri točke je z odličnim zabijanjem popravil Dražen Bubnić (akcijo si lahko pogledate v videu na desni) in Olimpija je povišala vodstvo (56:71). To je Ljubljančanom uspelo zadržati do konca tekme, veselijo se osvojitve pomembnih dveh točk v Ligi za prvaka.

V zadnjih dveh krogih bo Union Olimpija gostila Zlatorog in gostovala v Novem mestu, ekipa Helios Suns pa bo sezono sklenila proti Hopsom ter Rogaški.

Trener Domžalčanov, Dejan Čikić, je zadovoljen s pristopom svojih varovancev: "Zadovoljni smo lahko s pristopom naših mladincev, ki so se kljub pomanjkanju izkušenj korektno upirali večji del tekme."

Krka suvereno
Krka je na domačem parketu suvereno premagala Zlatorog (90:76). Gostje iz Laškega so vodili le na samem začetku, ko so tekmo odprli s trojko Rama Rizvića. Nato pa so Novomeščani zagospodarili, z delnim izidom 10:0 so prišli do zanesljivega vodstva. Do polčasa so ga še povečali, sredi tretje četrtine pa vodili tudi že za 20 točk. Nato so nekoliko popustili, toda gosti njihove zmage niso ogrozili. Ob koncu tretje četrtine so se približali na deset točk zaostanka (61:51), več pa jim ni uspelo, Novomeščani so zanesljivo nadzorovali položaj.

Trener Simon Petrov je imel na voljo več razpoloženih igralcev, najbolj med njimi je izstopal Dominique Elliot (18 točk), Žiga Dimec jih je prispeval 15, Matic Rebec pa 14. Pri Zlatorogu sta bila najboljša Rizvić s 24 točkami in Nejc Barič z 18 točkami.