Joao Felix je na 131 odigranih tekmah za Atletico dosegel 34 zadetkov. V nedeljo je ob domačem porazu z 0:1 proti Barceloni igral 73 minut. Foto: www.alesfevzer.com

Na 20 srečanjih v vseh tekmovanjih je raznovrstni napadalec zbral pet zadetkov in tri podaje.

Zaradi poškodb Raheema Sterlinga, Christiana Pulisica in Pierra-Emericka Aubameyanga je prihod Felixa še kako dobrodošel za modre, ki imajo tudi težave z doseganjem zadetkov, saj so na 17 tekmah angleškega prvenstva dosegli samo 20 zadetkov. Trenutno so na 10. mestu.

Na zadnjih sedmih dvobojih v vseh tekmovanjih so doživeli pet porazov in izpadli v Pokalu FA in ligaškem pokalu.

Pred dvema letoma španski prvak

23-letni Felix je leta 2019 iz Benfice prestopil v Atletico za 126 milijonov evrov, kar je bil četrti najdražji prestop v zgodovini, Londončani pa bodo po poročanju britanskih medijev za posojo do konca sezone odšteli približno 10 milijonov evrov.

Joao Felix je z madridskim klubom osvojil en naslov državnega prvaka (v sezoni 2020/21), pred tem je bil prvak tudi na Portugalskem. Leta 2019 je bil izbran za najobetavnejšega nogometaša v Evropi, v prejšnji sezoni pa so ga navijači Atletica izbrali za igralca sezone.

Za reprezentanco je do zdaj zbral 28 nastopov, igral je tudi na svetovnem prvenstvu v Katarju in se vpisal med strelce na prvi tekmi proti Gani (3:2).