Bryan Mbuemo je potrdil zmago Brentforda po sijajni predstavi, ki je navdušila navijače. Foto: EPA

Izbranci Thomasa Franka so se veselili naslednjega velikega skalpa v letošnji sezoni. Brentford, ki je lani Premier ligo končal na 13. mestu, je sredi avgusta povozil Manchester United s 4:0, v zadnjem krogu pred dolgim premorom zaradi SP-ja v Katarju pa je na stadionu Etihad premagal še Manchester City (1:2).

Konate nespretno reagiral po kotu
V 19. minuti je Bryan Mbuemo podal iz kota z desne strani, branilec Liverpoola Ibrahima Konate pa je žogo nespretno preusmeril v lastno mrežo. Vsak prosti strel in kot sta pomenila veliko nevarnost za goste.

Yoane Wissa je povzročal velike težave branilcem Liverpoola. Foto: EPA

Wissa trikrat zatresel mrežo, a veljal je le en zadetek
V 27. minuti je vratar Alissonu Beckerju še uspelo odbiti strel po podaji iz kota, a je Yoane Wissa potisnil žogo v mrežo. Videosodnik je takoj opazil prepovedan položaj in zadetek ni veljal.

Pet minut pred odmorom se je napadalec Wissa znova prezgodaj veselil, saj je bil branilec Ben Mee v prepovedanem položaju, ko je stal na golovi črti. V 42. minuti je 26-letni reprezentant Demokratične republike Kongo, ki se je rodil v Franciji, le dosegel veljaven zadetek. Po podaji Mathiasa Jensena z desne strani je z glavo zatresel mrežo za 2:0.

Jezni Klopp že ob odmoru opravil tri menjave
Trener Liverpoola Jürgen Klopp je bil besen ob koncu prvega dela. Na začetku nadaljevanja so vstopili Joel Matip, Andrew Robertson in Naby Keita, tudi Virgil van Dijk je moral ostati v garderobi.

Thomas Frank se je veselil nove odmevne zmage. 49-letni danski strokovnjak je leta 2016 prišel v Brentford kot pomočnik, glavni trener pa je postal leta 2018 in ekipo prvič po 74 letih pripeljal v Premier ligo. Foto: EPA

Oxlade-Chamberlain znižal z glavo
Redsi
so začeli odločno in v 48. minuti je Thiago Alcantara na desni strani zaposlil Darwina Nuneza, ki je stekel proti vratom in z lobom mojstrsko ukanil Davida Rayo. Videosodnik je večkrat pregledal posnetek in ugotovil minimalen prepovedan položaj. Dve minuti zatem je Trent Alexander-Arnold z desne strani natančno podal pred vrata, Alex Oxlade-Chamberlain pa je z glavo znižal.

Mbuemo potrdil zmago
Liverpool je pritiskal, a so se gostitelji srčno borili. Šest minut pred koncem je Christian Nörgaard z dolgo podajo skušal poiskati Mbuema v kazenskem prostoru. Konate je bil bližje žogi, a je preveč okleval. Ni takoj izbil žoge in spretni Mbueno je to znal izkoristiti. Dobil je dvoboj in nato z levico matiral še Alissona.

Najlepšo priložnost je imel Arsenal v zaključku tekme, ko je strel Eddieja Nketiaha z nogo ubranil vratar Nick Pope. Foto: Reuters

Vodilni Arsenal remiziral
V nadaljevanju 19. kroga je vodilni Arsenal remiziral 0:0 doma z Newcastlom. Arsenal je šele tretjič v tej sezoni prepustil točke tekmecu. Ob 14 zmagah in enem porazu na začetku septembra z Manchester Unitedom je dosegel drugi neodločen izid v sezoni.

Ob tekmi več ima osem točk prednosti pred Manchester Cityjem, na tretjem mestu pa je Newcastle, ki je že osmič v sezoni igral neodločeno. Ob dveh tekmah več ima točko zaostanka za Manchester Cityjem.

Enako število točk, a tekmo manj od Newcastla, ima Manchester United, ki je pred mestnim obračunom sredi januarja s Cityjem, vpisal četrto zmago v nizu. Na zadnjih treh tekmah ni prejel zadetka. Tokrat je pred domačimi gledalci ugnal Bournemouth s 3:0. V prvem polčasu je v polno zadel Casemiro, v drugem pa sta bila natančna Luke Shaw in Marcus Rashford.