Ivan Toney je bil nepričakovani junak na Etihadu. Foto: Reuters

City prvič v sezoni na domačem igrišču ni zmagal, prav tako ni pokazal prepričljive igre. Zaradi neodločne obrambe in dveh izgubljenih skokov v svojem kazenskem prostoru je v 16. minuti prejel prvi gol, strelec je bil Ivan Toney.

Foden je zadel v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. Foto: Reuters

Sinjemodri so imeli terensko premoč, a niso bili prav posebej nevarni. Phil Foden je v 41. minuti sprožil šele prvi strel domačih v okvir vrat, pred odhodom na odmor pa je v sodniškem dodatku izenačil. Po kotu z desne strani je sprejel žogo, angleški reprezentant pa ni okleval, z močnim strelom jo je poslal pod prečko.

V drugem delu je Ilkay Gündogan zapravil najlepšo priložnost za City, ki je nekajkrat poskušal tudi z nevarnimi streli od daleč. A Brentford je bil kljub terenski premoči tekmeca nevarnejši, stalna nevarnost je bil Toney. V sodniškem dodatku je po protinapadu izkoristil eno svojih priložnosti in ekipi zagotovil četrto zmago v sezoni, prvo v gosteh, City pa je bil drugič poražen ter s tekmo več za Arsenalom zaostaja dve točki.

Joe Willock je odločil na St. James Parku. Newcastle že 21 let ni bil tako visoko na lestvici po 16. krogu. Foto: EPA

Willock še poglobil krizo Chelseaja
Newcastle je ugnal Chelsea z 1:0. Srake po peti zaporedni zmagi za Cityjem zaostajajo le še dve točki in bodo božič dočakale na mestih, ki vodijo v Ligo prvakov prvič po letu 2001. Modri s Stamford Bridgea niso okusili slasti zmage že na peti tekmi zapored. Tretjič zapored so v Premier ligi ostali praznih rok.

Edini gol je v 67. minuti dosegel Joe Willock, ki je po samostojnem prodoru Miguela Almirona natančno streljal z roba kazenskega prostora.

Ödegaard zrežiral novo zmago Arsenala
Na večerni tekmi na stadionu Molineaux so igralci Arsenala zaokrožili izjemno jesen. Veselili so se že 12. zmage v prvenstvu. Božič so na vrhu zadnjič pričakali leta 2007, ko pa niso osvojili naslova. Zadnjič so bili angleški prvaki maja 2004, ko so pod vodstvom Arsena Wengerja ostali neporaženi.

Zadnjeuvrščeni Wolverhampton se je dobro upiral v prvem polčasu, ko sta mreži mirovali. Fabio Vieira je v 55. minuti poslal predložek pred vrata, kjer je Martin Ödegaard le še podstavil nogo in potisnil žogo v mrežo. Četrt ure pred koncem je Gabriel Martinelli nevarno streljal, vratar Jose Sa je žogo odbil, v gneči v kazenskem prostoru pa se je najbolje znašel Ödegaard.