Lucas Höler je 4. aprila lani v četrtfinalu nemškega pokala poskrbel za edino zmago Freiburga v Münchnu. Tokrat je zelo verjetno zapečatil usodo Bavarcev v boju za naslov prvaka. Foto: EPA

Bayer Leverkusen bo imel v nedeljo priložnost, da se Bavarcem uide že za deset točk. Varovanci Xabija Alonsa v tej sezoni še niso doživeli poraza in težko jim bo odvzeti prvi naslov nemškega prvaka v zgodovini kluba. Zadnjo lovoriko so farmacevti osvojili maja 1993, ko so osvojili nemški pokal.

Novi športni direktor Eberl bo moral hitro zavihati rokave
Ta teden je bilo znova zelo pestro v Münchnu. Predstavil se je novi športni direktor Max Eberl, ki je zgradil močno zasedbo Borussie iz Mönchengladbacha. Ima številna poznanstva, a moral bo pošteno zavihati rokave. Najprej bo moral poiskati novega trenerja, saj bo Thomas Tuchel na klopi Bayerna sedel le še do konca letošnje sezone.

Christian Günter je kronal odlično predstavo Freiburga v uvodne pol ure. Foto: EPA

Neuer dvakrat sijajno posredoval, strela Günterja pa ni uspel odbiti
Bayern, ki je izgubil zadnja tri gostovanja, nikakor ni našel pravega ritma v uvodne pol ure. Freiburg je povedel v 12. minuti, ko je najprej Manuel Neuer dvakrat sijajno posredoval. Najprej je odbil nevaren strel Rolanda Sallaija z glavo, nato pa je napadalec poskusil še s škarjicami, a je Neuer žogo odbil v prečko. V nadaljevanju akcije branilci Bayerna niso uspeli izbiti žoge, Nicolas Höfler je žogo z glavo podaljšal do Christiana Günterja, ki jo je z izjemnim strelom z 18 metrov z levo nogo poslal v mrežo.

Tel izenačil še pred odmorom
Bavarci so izenačili v 35. minuti, ko je z roba kazenskega prostora z desno nogo žogo v mrežo poslal Mathys Tel. Serijski nemški prvaki so imeli do odmora premoč, a niso uspeli še drugič zadeti.

V drugem delu je Bayern prevladoval. V 64. minuti je vstopil Alphonso Davies, ki se je vrnil po poškodbi in takoj je poživil igro.

Jamal Musiala je bil eden redkih posameznikov, ki so navdušili pri Bayernu. Foto: EPA

Izjemno preigravanje Musiale
Četrt ure pred koncem je Jamal Musiala z izjemno samostojno akcijo poskrbel za vodstvo Bayerna. Na levi strani kazenskega prostora je preigral Kilianna Sildillio, Maxija Eggesteina in še Ritsuja Doana, nato pa z diagonalnim strelom z desno nogo zavrtinčil žogo v mrežo. Najlepša akcija tekme.

V preteklem desetletju bi Bayern zlahka ohranil prednost, največkrat pa bi jo še povišal v zadnjih minutah. Tuchel je nerazumljivo v igro poslal Dayota Upamecana, ki je v zadnjih minutah naredil številne napake, razigrani Musiala pa je odšel na klop.

Höler zagotovil Freiburgu veliko točko
Freiburg je pritisnil in v 87. minuti je po lepi akciji iz avta Michael Gregoritsch zaustavil žogo in jo nastavil za Lucasa Hölerja, ki jo je z močnim strelom z levo nogo mojstrsko poslal v mrežo.

Streich: V zadnjih minutah smo si s pogumno igro zaslužili točko
"Zelo sem zadovoljen s predstavo, ki je bila precej boljša od zadnjih v Bundesligi. Prigarali smo si točko proti močnemu Bayernu. To je bil velik korak naprej po težkem začetku spomladanskega dela. V zadnjih minutah smo si s pogumno igro zaslužili točko," je bil dobre volje trener Freiburga Christian Streich.

Thomas Tuchel bo do konca sezone vodil Bayern, čeprav mnogi strokovnjaki menijo, da bi bilo najbolje, če bi odšel že po seriji treh porazov sredi februarja. Foto: AP

Tuchel: V Freiburgu je en dober polčas premalo za uspeh
"Zelo slabo smo začeli tekmo, a smo se vrnili v igro. Drugi polčas je bil precej boljši, vse pa smo pokvarili, ko smo prejeli poceni zadetek tri minute pred koncem tekme. Nujno smo potrebovali tri točke, govorica telesa v prvem polčasu ni bila prava. To je bila brezglava igra, številne napake. V Freiburgu je en dober polčas premalo za uspeh," je bil razočaran Tuchel, ki se obeh zadetkov ni veselil. Zamišljeno je sedel na klopi in se nekajkrat razjezil zaradi slabih podaj.

Lazio bo branil minimalno prednost na Allianz Areni
V torek čaka Bayern povratna tekma osmine finala Lige prvakov. Na Allianz Areno prihaja Lazio, ki je prvo tekmo v Rimu dobil z 1:0. Če bodo Bavarci izpadli, se obeta nov alarm še pred velikimi spremembami, ki so napovedane poleti.

Bayer Leverkusen je deset krogov pred koncem v imenitnem položaju. Zelo težko mu bo odvzeti prvi naslov nemškega prvaka. Foto: EPA

Leverkusen ima po zmagi v Kölnu že ogromnih 10 točk naskoka
Tudi Köln ni uspel ustaviti Bayerja iz Leverkusna (0:2). Farmacevti so do tega dosežka v lokalnem derbiju tudi prišli brez večjih težav, čeprav z igro niso blesteli. Köln, ki bi mu v boju za obstanek sicer prav prišla vsaka točka, si je že tako majhne možnosti še zmanjšal v 14. minuti, ko je rdeči karton dobil Jan Thielmann. Sodnik Tobias Stieler se je najprej odločil za rumeni karton, a je videosodnik opazil, da je Thielmann zadel Granta Xhako v ahilovo tetivo. Po ogledu posnetka ob stranski črti je Stieler spremenil odločitev in iz žepa potegnil rdeči karton. Gostje so že v prvem delu močno pritiskali, zadel pa je le Jeremie Frimpong v 38. minuti.

V nadaljevanju se podoba na zelenici ni spremenila, Bayer je imel veliko premoč, dokončno pa je tekmo dobil po golu Alejandra Grimmalda z levo nogo v 73. minuti. Gostujoči strateg Xabi Alonso je tako na najlepši način praznoval 50. tekmo v Bundesligi v trenerski vlogi, njegova ekipa je rekordni niz tekem brez poraza povečala na 34.

Šeško podal za zadetek Olma v Bochumu
Bochum je izgubil proti Leipzigu z 1:4. V vodstvo je gostitelje popeljal Maximilian Wittek v sedmi minuti. Leipzig je odgovoril prek Xavija Simonsa, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja zadetek razveljavili. Po pol ure je po podaji Benjamina Šeška zadel Dani Olmo.

Mladi slovenski napadalec je igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Lois Openda. Isti igralec je tri minute zatem zadel za 1:2, še tri minute kasneje pa so si domači zabili še avtogol. Končni izid je postavil Yussuf Poulsen v 73. minuti in svojemu moštvu zagotovil prvo zmago v gosteh po 9. decembru. Kampl ni dobil priložnosti za igro.

24. krog:
FREIBURG – BAYERN 2:2 (1:1)
Günter 12., Höler 87.; Tel 35., Musiala 75.

Freiburg: Atubolu, Sildillia, Ginter, Gulde, Günter, M. Eggestein (85./Philipp), Höfler, Doan (77./Weisshaupt), Grifo (64./Röhl), Höler, Sallai (77./Gregoritsch).

Bayern: Neuer, Kimmich (64./Laimer), Dier, Kim, Guerreiro (64./Davies), Pavlović, Goretzka, Tel, Müller (76./Choupo Moting), Musiala (83./Upamecano), Kane.

BOCHUM - RB LEIPZIG 1:4 (1:0)
Wittek 7.; Olmo 30., Openda 68., Ordets 71./ag, Poulsen 72.
Šeško je igral do 65. minute in podal za prvi gol, Kampl (oba Leipzig) je sedel na klopi.

HEIDENHEIM - EINTRACHT 1:2 (0:1)
Pieringer 59.; Gimber 39./ag, Nkounkou 49.

DARMSTADT - AUGSBURG 0:6 (0:5)
Tietz 2., 84., Jensen 12., Demirović 20., 29., Vargas 27.

WOLFSBURG - STUTTGART 2:3 (0:1)