Nogometaši Juventusa se veselijo na Camp Nouu. Foto: Reuters
Neymar in Björn Kuipers
Björn Kuipers je tik pred odmorom pokazal rumeni karton Neymarju, ki je znova nekajkrat zelo hitro padel. Foto: Reuters
Luis Suarez in Lionel Messi
Luis Suarez in Lionel Messi sta bila zelo razočarana po koncu tekme. Foto: Reuters
Kylian Mbappe
Kylian Mbappe je že v 3. minuti zatresel mrežo Borussie. Foto: Reuters
Valere Germain
Valere Germain je takoj po vstopu v igro zapečatil usodo Borussie. Foto: Reuters

Barcelona, Monte Carlo - MMC RTV SLO

Nogometaši Barcelone tudi na povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov niso zatresli mreže Juventusa (0:0). Stara dama je zanesljivo ubranila visoko prednost s prve tekme.

Trener Kataloncev Luis Enrique je obljubljal popoln napad in nov zgodovinski večer na Camp Nouu, a petkratni zaporedni italijanski prvaki so ena izmed najboljših obrambnih ekip na svetu. Visoka prednost s prve tekme prejšnji teden v Torinu (3:0) je bila dovolj. Epski preobrat, ki je Barci uspel proti Parižanom (0:4 in 6:1) ni bil niti blizu.

Messi ni imel svojega večera
Katalonci so silovito pritisnili od prve minute. Italijanski prvaki so zelo hitro izgubljali žoge na sredini igrišča in bili vseskozi stisnjeni pred svoja vrata. Izkušena Leonardo Bonucci in Giorgio Chiellini sta bila vedno na pravem mestu in Barca v kazenskem prostoru ni prišla do pravega strela. Najnevarneje je bilo v 19. minuti, ko je Luis Suarez podal do Lionela Messija, ki je streljal mimo vrat.

Številni poskusi od daleč niso bili natančni, Gianluigi Buffon pa je po pol ure igre obranil poskus argentinskega velemojstra, ki pa tokrat ni imel svojega večera. Neymar je skušal s številnimi preigravanji, a ni prišel do želenega uspeha. Večkrat je tudi zelo hitro padel in sodnik Björn Kuipers mu je tik pred odmorom pokazal rumeni karton.

Juventus brezhiben tudi v drugem polčasu
Massimiliano Allegri ni bil zadovoljen z igro svojih izbrancev v prvem polčasu. Ob odmoru je našel prave besede in Juventus je zapretil že na začetku nadaljevanja. Juan Cuadrado je v 50. minuti po protinapadu z desne strani za las streljal mimo vrat.

Izjemno priložnost je zapravil Messi v 67. minuti, ko je Buffon slabo izbil žogo po podaji Neymarja iz kota. Argentinec je žogo z desnico poslal prek vrat. V zaključku tekme so bili Katalonci že utrujeni in niso več resneje ogrozili Buffona. Allegri je v igro poslal še Andreo Barzaglija in popolnoma je zaprl vse dostope do vrat.

Monaco izločil Borussio
Monaco je tudi na povratni tekmi odpravil Borussio Dortmund s 3:1. V kneževini je sodil Damir Skomina. Prejšnji teden je vodilna ekipa francoskega prvenstva zmagala na stadionu Westfalen (2:3) na tekmi, ki je bila preložena zaradi napada na avtobus črno-rumenih prejšnji teden.

Gostiteljem je uspel sanjski štart. V 3. minuti je Benjamin Mendy streljal z 20 metrov po sredini vrat, Roman Bürki je žogo zelo slabo izbil z rokama, pritekel je Kylian Mbappe in jo poslal v mrežo.

Po četrt ure igre je Nuri Sahin s prostega strela stresel vratnico. V 17. minuti je Thomas Lemar z leve strani podal pred vrata, kjer je Radamel Falcao z glavo povišal na 2:0.

Germain zadel takoj po vstopu v igro
V 48. minuti je Marco Reus izkoristil lep prodor in podajo z desne strani Ousmaneja Dembeleja in znižal izid. Nemci so nato prevzeli pobudo, domači so prežali na protinapade, priložnosti pa so se še kar naprej vrstile. Po protinapadu je končni izid postavil Valere Germain v 81. minuti, ki je tik predtem s klopi vstopil v igro.

Četrtfinale, povratne tekme:
MONACO - Borussia (D) 3:1 (2:0) 3:2
Mbappe 3., Falcao 17., Germain 81.; Reus 48.

Monaco: Subašić, Toure, Glik, Jemerson, Mendy, Moutinho, Bakayoko, Bernardo Silva ( 90./Raggi), Lemar, Falcao ( 67./Dirar), Mbappe ( 81./Germain).

Borussia Dortmund: Bürki, Piszczek, Sokratis, Ginter, Guerreiro ( 72./Pulišić), Weigl, Sahin ( 46./Schmelzer), Durm ( 27./Dembele), Kagava, Reus, Aubameyang.

Sodnik: Damir Skomina (Slovenija)

Barcelona - JUVENTUS 0:0 0:3

Barcelona: ter Stegen, Sergi Roberto ( 78./Mascherano), Pique, Umtiti, Jordi Alba, Rakitić ( 58./Paco Alcacer), Busquets, Iniesta , Messi, Suarez, Neymar .

Juventus: Buffon, Dani Alves, Bonucci, Chiellini , Alex Sandro, Khedira , Pjanić, Cuadrado ( 84./Lemina), Dybala ( 75./Barzagli), Mandžukić, Higuain ( 88./Asamoah).

Vardy 61.; Saul Niguez 26.

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Žreb polfinala bo v petek ob 12.00.

A. G.
utegurovic
# 19.04.2017 ob 22:51
najbolša posledica današnje tekme je, da ne bom več gledal jokajočega neymarja in sluzastga suareza
Katalonec
# 19.04.2017 ob 22:56
Čestitke Juventusu za napredovanje. V dveh tekmah so bili boljši in gredo zasluženo naprej. Enrique, tako kot celo sezono tudi danes, ni imel neke ideje kako streti kvalitetno obrambo. Cel drugi polčas je Barca igrala na neke predložke kjer pa proti Juvetu lahko tako igrajo do jutri, pa ne bojo zadeli. Njegova edina taktična zamisel je bila da porine Piqeja naprej da dobi kakšen skok, ampak Pique ni Ramos in Pique še v obambi bolj poredko dobi kakšen skok. Škoda je bila narejeno predvsem na prvi tekmi, ko ne Iniesta ne Suarez nista zadela 1na1 z Buffonom. Iz Torina bi morali prinesti vsaj en gol, da bi danes lahko vršili močnejši psihični pritisk na igralce Juventusa.

Začuda tudi sodniki danes dobro. Mogoče kakšen karton več, ampak nobene napake, ki bi usodno vplivala na tekmo. Očitno je bil Kuipers, zelo skoncentriran na tekmo, kajti veliko repov se je vleklo s tekme Barca:PSG in včerajšnje Real:Bayern. Ni si hotel dovoliti, da bi jutri bral o sebi v negativnem prizvoku.

Kar se tiče samega zaključka sezone, si od tega trenutka naprej da Ligo prvakov dobita ali Juve ali Atletico. Atletico si jo je že zaslužil, sej je dvakrat nesrečno izgubil proti Realu, na drugi strani pa bi si želel da se tudi veliki Buffon okiti še s tem naslovom.
TheOne.
# 19.04.2017 ob 22:29
Končno je nekdo barco ven vrgel, hvala juve
humwawaxaztur
# 19.04.2017 ob 22:57
juve osvoji ligo prvakov za legendo buffona,ta kanta mu še manjka v bogati karijeri. forza juve
kaj_kaj?
# 19.04.2017 ob 21:37
Igralci Barcelone se konstantno pritožujejo čez korektno sojenje. Patetično! :)
Primus Rochwald
# 19.04.2017 ob 21:27
Zaenkrat fenomenalno sojenje, upajmo da takšno tudi ostane. Ampak vidi vsa ta padanja in panične poglede proti sodnikom, češ, piskaj... A-a sine, danes se igra moški šport, drsanje bo za vikend.
dominho92
Upam da bo tako sojenje do konca tekme. Da sodnik ne popusti tem jokicam:D
plexi
# 19.04.2017 ob 21:36
Zdaj pa naj mi nekdo pove, če je to normalno, kar delajo nogometaši Barce!? Fair play je za njih španska vas (čeprav so Španci). Tako nefer, nepoštene in nešportne ekipe že dolgo nisem videl, če že sploh. Kako lahko človek navija za to sramoto od ŠPORTNE ekipe?? Pfuj!
urke12
# 19.04.2017 ob 21:57
Barca ne verjame vec v zmago - Neymar prodrl v kazenskega in sploh ni padel. Rakitic nastreljal branilca v telo, pa nihče od Barcinih ni sploh zahteval penala zaradi roke. This is the end...
kopibrejk
# 19.04.2017 ob 23:06
Sem pristaš Barcelone, zlahka pa čestitam tudi Juvetu. Pošteno v polfinale.
čak mal noris
# 19.04.2017 ob 22:38
"Če bi Barcelona dobila enajstmetrovko..."!? Zaradi česa? Roke ob telesu? To sploh NI igra z roko, če te mehur vanjo zadane, ko je ob telesu.
Čestitke Juventusu! Oametno in ZELO kvalitetno!
Andy
# 19.04.2017 ob 22:33
Klasičen Lionel Kjessi
Churchill W.
# 19.04.2017 ob 22:31
Ni še konec pa vseeno....
Čestitke Juventusu za uvrstitev v 1/2. Na prvi tekmi jim je šlo tisto kar je moralo v gol, obranili tisto kar bi moralo v normalnih okoliščinah Barci iti v gol.
Danes so stavili na protinapad, Barca pa je streljala slepe naboje. Na žalost.

In če se je včeraj govorilo o sodniku, lahko danes rečemo:"Sodnik? Je bil na igrišču?"
Očitno se še vedno DA soditi enakovredno.
Trend01
# 19.04.2017 ob 23:02
Ni kaj! Blaugrana je naredila vse kar je bilo v njeni moči. So garali. So tekli. 108,4 km. Rekord za to ekipo (Juve 111,9 km). Igrali do zadnjih minut. A vse zaman. Juve jih je držal. A pomagali so tudi igralci Barçe. Koliko so grešili v napadu že prejšnjo tekmo. Pa na tej tekmi. Ogromno. Če, velik če, bi zadel zicer Messi na začetku tekme, bi se morda vse skupaj obrnilo. A v dveh tekmah nikoli zadeti? Tako pač ne moreš naprej. Sploh, če igra temelji na napadu. Kje za vraga se je skrival Suárez? Totalni polom. Popolnoma iz forme. Messi tudi iz forme, ki ga je krasila do tega meseca. Ko mu ne gredo prosti streli, mu ne gre tudi med igro. Pohvalil bi trud in igro Neymarja, ki pa je spet zamočil na zadnji stopnici. Brez končne podaje, brez pametnega strela proti golu. Je torej odigral odlično tekmo? Ne. Dobro in to je vse. Če ni zaključka, ne pomaga nič. Je pa driblal. 13x. Opsi. Je kaj pomagalo? Ne. Driblanje samo ne prinaša uspeha. Messi je sicer imel eno lepo globinsko podajo, a je bila nekoliko premočna za Albo. Imel nekaj nenatančnih strelov. In to je bilo vse kar je Blaugrana naredila. Na drugi strani sta Chiellini in Bonucci na CB liniji naredila kar je bilo potrebno. In Alves je dokazal kakšno traparijo je naredil Enrique v navezi s predsednikom, ko mu niso želeli nekoliko povišati plače in podaljšati za dve leti. Strašansko napako. Čestitke tudi Pjaniću za dobro tekmo. Vse ostalo je bilo bolj tako-tako. Trda igra.Terenska premoč Blaugrane, a Juve vrez problema v ½ finale. Težka bo za nasprotnika Juventusa. Težka.
**juve**
# 19.04.2017 ob 22:52
Izvrstna demonstracija igre na rezultat. To je umetnost, ki so jo sposobne pokazati samo izkušene, uigrane, borbene, srčne in predvsem taktično dovršeno vodene ekipe.
rockeeyy
# 19.04.2017 ob 22:43
Najboljši navijači ravno ne... morda najboljsa publika. :)

Juve suvereni preko Barce, svaka čast! Poklon tudi Monacu.
SKing
# 19.04.2017 ob 20:19
Forza Juve!

Sodniki - da danes ne bi proti Juventusu sodili!
Nikec3
# 19.04.2017 ob 21:15
Daj Neymarju rumenega!
urke12
Tako letos zgleda Barca, ko Messi ni v top formi in sodnik ne poriva naprej. Brez ideje, brez vsebine, brez sistema. Pass it to Messi, Neymar dribling + padec, Suarez padanje brez driblinga. Sredine ni oziroma je bedna, obramba plava. Plan B je Pique na CF, kar uspe enkrat na 20 tekem. Zaslužen izpad, čeprav eno kolo prepozno. Menjave so bile smeh, tako kot že vso sezono.

Juve je trd kot kamen. Pipita se v napadu ni proslavil, res pa je, da zabija v ligi in za zdaj je bilo to čisto dovolj. Noben ne bo hotel igrati z Juvetom, tako kot ne z Atleticom. Če sem iskren, te tekme najbrž ne bi niti gledal. Po drugi strani pa bi bila to prava moška kot že dolgo ne.

Monaco gazi še naprej. Lepa pravljica, ki pa jo je zdaj najbrž res konec. Sledi verjetno razprodaja ekipe in spet zaton za kakšnih 10-15 let, kot v času Giulyja - drugih se trenutno res ne spomnim. Dortmund se je boril, ampak dobili so dva hitra gola (tokrat regularna) in bolj kot ne je bilo konec. Real - Monaco bi bila najbrž zelo gledljiva, čeprav bi Barcelonarčke kap zarad žreba. :)))

Dobro je, da sodnik tokrat ni bil v ospredju nikjer. Torej se da soditi, če je kvaliteta in močen karakter. Barca je grdo poskušala pritiskati, pa se Kuijpers ni dal. Pogrešam Colino, ta je res delal red.
KlGr
Lessi se je izživljal nad malimi ekipami, v izločilnih bojih ga pa nikjer ni. Ravno obratno od igralca za velike tekme Cristiana Ronalda.
janko luzar
# 19.04.2017 ob 21:35
Zanimiv 1. polčas. Pohvale Juventusu, ki se ni zaprl in je bil na začetku celo več na polovici Barce. Katalonci so nato pričakovano prevzeli pobudo, si priigrali nekaj polpriložnosti in pa veliko priložnost Messija v 19min, ko je z 12m za las zgrešil. Na drugi strani je dve polpriložnosti slabo zaključil Higuain. Pohvale tudi sodniku Kuipersu, ki dovoli moško igro in en piska vsak kontakt. To pa vse bolj jezi igralce blaugrane, ki izgubljajo živce. Zaenkrat je Juve tisti, ki izkušeno vodi tekmo, a že en gol bi lahko marsikaj spremenil.
veza
# 19.04.2017 ob 23:19
ForzaJuve!!
# 19.04.2017 ob 23:10

Juve je res poseben klub, imajo nek poseben sistem, pri njih vse funkcionira, spomnite se, kako so Tevesa pripeljali in ga na novo sestavili, ko so ga že vsi odpisali, ni kaj, kdor zna, zna!
ZRC
# 19.04.2017 ob 23:41
Kljub temu, da navijam za Real in da imajo letos priložnost kot prva ekipa obraniti naslov si želim, da bi letos dvignil pokal Juventus, predvsem zaradi fenomenalnega Buffona, ki v izjemni karieri še nima te lovorike. Če ne oni potem pa Atletico (v tretje gre rado).
Preprost2

Tako, da ocena obrambe po kateri sprašujem ni ravno verodostojna gledano samo LP.

Zato pa sprašujem nekoga, ki spremlja Juve redno....vse tekme

Obramba Juventusa in obenem Italije,je resnicno ena najbolj uigranih in najkvalitetnejsih obramb trenutno na svetu. Nekje ob boku legendarne Milanove obrambe z Baresijem na celu ter Juventusovo z Ferraro na celu. Atletico je tu nekje kar se tice obrambe. Seveda se ne da primerjat Serie A,veliko rotacij je v prvenstvu in LP,a vseeno,ce na dveh tekmah proti Barci ne dobis gola,in na 10 tekmah prejmes le 2 gola,je odgovor na dlani.
ŠpoSlo33
# 19.04.2017 ob 22:45
Enrique:cilj je doseči vsaj 5 golov.
Jaz: ahahahahahahahahahahaha
MatRag
# 19.04.2017 ob 21:39
Niso farseki kos kriteriju Kuipersa. To je moška igra oni pa so le 170 cm veliki fantki :D
Poldi
# 19.04.2017 ob 21:33
Ne rad priznam,a juve je za razred,dva boljši.Bolje organiziran,učinkovit.Vedo kaj bi radi.
alcatraz
# 19.04.2017 ob 23:43
predvsem zaradi fenomenalnega Buffona, ki v izjemni karieri še nima te lovorike.

Pa res!
Sam stari je legenda. Bi mu ga privoščil!
Primož Trubar
# 19.04.2017 ob 23:38
Čestitke Juventusu za zasluženo napredovanje v polfinale. Enostavno so bili boljši v 180. minutah,Barca pa bo morala počistiti pred svojim pragom, svinjarije je veliko. V nadaljevanju tekmovanja bom pesti držal za Juve. Nekako upam, da v polfinalu ne bo par Juventus - Atletico.

# 19.04.2017 ob 22:12
Če podaljšajo tekmo za ene 3 ure jim pa mogoče rata dat en gol....
Inter20
Zakaj je Neymar se na igriscu?
vinklj.kugla
kaka gniloba kot nogometas je ta neymar! da ga ni sram tega svojga padalskega sloga! puj pej

# 19.04.2017 ob 23:26
ynwa, pa valjda ne misliš, da si nas nategnil, izprašil in nabrisal s tem, ko si se podpisal s tem svetim podpisom? Ti si papak.
sik
Me pa čudi da A kanal ne zmore teh nekaj evrov da bi imeli po tekmi studio predvsem vceraj bi bilo zanimivo ce bi kakega sodnika povabili na analizo.
Ocitno bo morala RTV prevzeti LP da bomo gledali komentatorje Saškota&Saškota...
Preprost2
# 19.04.2017 ob 22:48
Je obramba Juventusa "le" zdržala ali je res tako močna?
(Vprašanje je popolnoma resno, ni podjeb***, pač Juventusa in ITA lige ne spremljam)

Ce so dobili le dva gola letos v LP,potem je nekaj na tem
B in .
Ste videli kako se Farselonci čudijo, ko ni sojenje režirano in je nevtralno?

Tega niso vajeni in to jih je tako šokiralo, da so streljali glinene golobe. Še tisto niso zadeli.

Bravi Massimo in juventosovi igralci, da ste pošolal tole Farso.
ForzaJuve!!
# 19.04.2017 ob 22:40
Presenečen nad današnjim sojenjem, začuda zelo dobro.

Forza Juve!
Raff69
# 19.04.2017 ob 22:39
Dame in gospodje: Gianluigi z ekipo. To je to,hvala,lahko noč.
adamski
# 19.04.2017 ob 21:44
Fantkov je tule na MMC 3/4 na eni in na drugi strani, kjer ni več mogoče prebrati pametnega, korektnega komentarja ampak samo en kup bedarij. Škoda.

ne vem pa,
ali je zato bolj možno, da se zgodi, ker se je že zgodilo oz. je dokazano, da je možno
ali je zato manj možno, ker 1x zadeti na lotu, zelo težko, kaj šele 2x v enem mesecu?
veza
# 19.04.2017 ob 22:58
Ni kaj, ko Messi zgreši strel na prazen gol, potem ne moreš zmagati, končala se je era velike Barce, sedaj morajo začeti znova, Iniesta bo šel v penzijo, Messi na Kitajsko in to je to!
Preprost2
# 19.04.2017 ob 22:46
V obrambo Messiju,se nikoli v karieri ni dal gola Buffonu,tudi v reprezentanci ne.
Kanavra
# 20.04.2017 ob 06:59
Še 2 dni bi lahko igrali pa Barsa ne bi gola dala. So pač naleteli na ekipo, ki je organizirana. Upam, da še RM izločijo v polfinalu.
Hik
# 19.04.2017 ob 23:14
Šalabajzer, Webb, Bačo

Ful zanimiva diskusija o zamenjavi Rakitića z Mascheranom, ki je sploh ni bilo (prvi je šel ven v 58. minuti, drugi vstopil v 78.).
MatRag
# 19.04.2017 ob 22:37
Evo evo...fantek Neymar že joče :)
miki_miska
# 19.04.2017 ob 22:19
PSG uči se...tak se odigra povratna tekma ko prvo dobis z visoko prednostjo. Brez nekih resnih tezav drzi tole Juve zaenkrat.