Dejan Mezga se je vrnil po treh tekmah prepovedi nastopanja in bil najzaslužnejši za tri točke Maribora. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dare Vršič
Dare Vršič je z bele točke stresel prečko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš je v 33. minuti izkoristil enajstmetrovko. Foto: MMC RTV SLO
Dare Vršič (Olimpija)
Dare Vršič se je s 13. golom utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vito Plut
Vito Plut je podal pri drugem zadetku Novogoričanov. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Vijoličasti so tako na lestvici ohranili sedem točk prednosti pred zeleno-belimi. Maribor je proti Luki Koper povedel v 33. minuti. Dejan Mezga je "hitro" padel čez nogo Bojana Đukića, kar je pomenilo enajstmetrovko. Zanesljivo jo je izkoristil Dalibor Volaš. A veselje domačih je bilo kratkotrajno, saj je že tri minute pozneje Ivica Guberac izenačil. Jasmin Handanović je žogo po koprskem prostem strelu z desne strani izbil, a le do Guberca, od katerega se je nato žoga za vratnico odbila v mrežo.

Mezga na meji prepovedanega položaja
Kljub temu so na odmor s prednostjo odšli domači. Marcos Tavares je na desni strani kazenskega prostora v ogenj poslal Mezgo, ki je "s prve" poslal žogo pod prečko. Hrvaški vezist je bil ob prejemu žoge na meji prepovedanega položaja. V drugem polčasu je ritem igre ob nizki temperaturi, ki se je spustila pod ledišče, padel, tako da si moštvi pravih priložnosti nista priigrali.

Novogoričani v Kranju zmagali po 12 letih
V uvodni tekmi 18. kroga Prve lige si so nogometaši Hita Gorice z 2:0 premagali Triglav. Oba gola je dosegel Goran Galešić. Novogoričani, ki so bili ves čas boljši tekmec, so povedli v 74. minuti, ko je Galešić z močnim strelom z roba kazenskega prostora matiral Žana Pelka. V 83. minuti bi Anže Jelar lahko izenačil, a iz neposredne bližine ni zadel. Kazen je prišla malo pozneje. Vito Plut je po prekršku na sredini igrišča hitro podal do Galešića, ki je potegnil v kazenski prostor in še drugič ukanil Pelka. Primorci so tako prvič po sezoni 1998/99 zmagali v Kranju.

Vršič najprej zadel v polno ...
Odločitev v Domžalah je padla že v 3. minuti, ko je najboljši strelec lige Dare Vršič po desni strani ušel obrambi domačih, nato pa s konico čevlja poslal žogo po tleh mimo Nejca Vidmarja. V nadaljevanju se je igra gibala med obema kazenskima prostoroma. Priložnosti je bilo malo. V 59. minuti je Vidmar ubranil močan strel Saše Ranića z 20 metrov.

... nato pa še v prečko
V 80. minuti je moral Mitja Zatković zaradi drugega rumenega kartona v slačilnico, štiri minute pozneje pa je imela Olimpija po roki Tadeja Apatiča priložnost za povišanje vodstva. K žogi je pristopil Vršič, a stresel le prečko. Na srečo Ljubljančanov se jim ta spodrsljaj ni maščeval.

Lendavčani osvojili Velenje
Nafta
je presenetljivo zmagala v Velenju - s 4:2. Lendavčani so že po 14 minutah vodili z 2:0. Najprej je Dejan Sreš zadel z okoli 20 metrov, nato pa je Miha Korošec kaznoval napako domačih. Domači so odločno začeli drugi polčas, vendar so se novega zadetka veselili gostje, za katere je v 56. minuti hitro akcijo zaključil Gabriel Da Silva. Isti igralec je v 79. minuti po napaki Sebastjana Berka povišal na 4:0. Domači so ob koncu z dvema goloma Elvisa Bratanovića le ublažili poraz.

PRVA LIGA SI, 18. krog

TRIGLAV - HIT GORICA 0:2 (0:0)
200; Galešić 74., 85.

Triglav: Pelko, Smolej, Burgar, Krcić, Romič (71./Peternel), Jelar , Sever, Stanarević , Šujica (59./Košnik), Šušteršič, Ćoralić.

Hit Gorica: Simčič, Kovačević , Vicente (90./Martinović), Galešić, Plut (89./K. Jogan), M. Mevlja, N. Mevlja, Širok, A. Jogan (60./Arčon), Gregorič.

DOMŽALE - OLIMPIJA 0:1 (0:1)
600; Vršič 3.
: Zatković 80./Domžale

Domžale: Vidmar, Apatič, Elsner, Knezović (67./Rems), Zec, Drevenšek (59./Vuk ), Horvat, Korun (87./Osmanaj), Teinović, Pekić, Zatković .

Olimpija: Džafić, Jović, Sretenović, Anđelković, Lidjan, Ivelja, Radujko, Ranić (64./Škerjanc), Bešić (91./Zorc), Vršič, Valenčič.

MARIBOR - LUKA KOPER 2:1 (2:1)
1.200; Volaš 33./11-m, Mezga 45.; Guberac 36.

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Potokar, Trajkovski , Cvijanović (74./Filipović), Mertelj, Mezga (91./Črnic), Ibraimi (81./Velikonja), Volaš, Tavares.

Luka Koper: Nenezić, Žibert (69./Osterc), Blažič, Linić , Đukić, Bagarić, Bubanja, Palčič , Guberac , Aganović (77./Marćeta), Pučko.

RUDAR - NAFTA 2:4 (0:2)
400; Bratanović 88., 91.; Sreš 4., Korošec 12., Da Silva 55., 78.

Rudar: Savić, Mujaković, Berko , Klinar (49./Podlogar), Stojnić, Žinko, Ihbeisheh (58./Bizjak), Trifković, Rotman, Bratanović, Majcen (46./Djokić).

Nafta: Prša, Matjašec, Jerebic, Vranešević (73./Raduha), Caban, Zelko (80./Polareczki), Sreš, Šeruga, Da Silva (84./Vori), Korošec, Levačič.

Nedelja ob 13.30:
MURA 05 - CM CELJE
MARIBOR 18 12 4 2 42:21 40 OLIMPIJA 18 9 6 3 31:22 33 HIT GORICA 18 9 4 5 30:19 31 RUDAR 18 6 6 6 27:28 24 DOMŽALE 18 7 3 8 24:25 24 CM CELJE 17 6 3 8 25:24 21 LUKA KOPER 18 5 6 7 22:25 21 NAFTA 18 5 5 8 24:27 20 MURA 05 17 5 5 7 16:25 20 TRIGLAV 18 3 2 13 6:31 11