Ricardo Alves je Olimpijo povedel v vodstvo, poleg tega pa zadel še prečko. Foto: www.alesfevzer.com
Senijad Ibričić
Igor Bišćan in Simon Rožman
Celje
Celjani so se po izpadu iz pokala "znesli" nad Krškim, ki so ga premagali prvič na domačem igrišču. Foto: www.alesfevzer.com
Celjska »petarda« v mreži Krčanov
Olimpija in Domžale spomladi še neporaženi
Celjani napolnili mrežo Krškega
Bizjak v Stožicah preprečil slavje Olimpije

Olimpija je pred 5.000 gledalci sijajno odprla tekmo, saj je povedla že v 5. minuti. Po podaji Jasona Davidsona je Dino Štiglec z leve strani kazenskega prostora povratno podal v sredino, kamor je vtekel osamljeni Ricardo Alves in z okoli enajstih metrov žogo po tleh poslal za hrbet Ajdina Mulalića.

Husmani namučil Ivačiča
Takoj v naslednjem napadu je z glavo dobro meril Zeni Husmani, tako da je Aljaž Ivačič žogo s skrajnimi močmi odbil čez prečko. Nadaljevanje je postreglo s trdo bitko na sredini igrišča, Domžalčani so imeli pobudo, a jim ni uspelo resneje ogroziti vrat Ivačiča. V 31. minuti je po nespretnosti Ivačiča do strela z nekaj metrov prišel Senijad Ibričić, a je žogo poslal čez vrata.

Alves zadel prečko
V 35. minuti je Alves silovito udaril žogo s približno 25 metrov in stresel okvir vrat. V izdihljajih prvega polčasa je do priložnosti z nekaj metrov prišel še Dario Ćanadžija, a je bil Mulalič na mestu. Statistika: posest žoge 63:37 za Domžale, skupaj streli 6:6, v okvir vrat 2:2.

Zarifović preprečil izenačenje
Domžale so imele tudi v nadaljevanju pobudo, a je Olimpija nevtralizirala njihove napade. V 75. minuti je po podaji Ibričića iz kota z glavo na daljši vratnici streljal Nicholson, vendar je meril naravnost v vratarja Ivačiča. Domžale so v končnici vse sile usmerile v napad, medtem ko je Olimpija branila minimalno prednost. V 90. minuti je do izjemne priložnosti prišel Dario Melnjak, ki je sprožil diagonalni strel po tleh in že premagal Ivačiča, a je izenačenje preprečil Aris Zarifović.

Franjić in Žužek podala, Bizjak izenačil
In ko je že kazalo, da bo Olimpija vzela vse tri točke, so Domžale v 92. minuti izpeljale matno akcijo. Petar Franjić je poslal dolg predložek v kazenski prostor, kjer je Žan Žužek dobil zračni dvoboj in podal na drugo stran, kjer je Bizjak prehitel Mitcha Apaua in žogo z glavo pospravil v mrežo za 1:1. Še končna statistika: posest žoge 60:40 za Domžale, prav tako skupni streli (13:12), medtem ko je Olimpija sprožila en strel več v okvir vrat (5:4).

Ljubljančani imajo s tekmo več na vrhu lestvice osem točk prednosti pred Mariborom, ki v nedeljo gostuje v Novi Gorici. Ob morebitni zmagi bi se vijoličasti devet krogov pred koncem približali "le" na pet točk zaostanka.

V mreži Krškega odjeknila celjska petarda
Na prvi tekmi dneva so Celjani gladko opravili s Krškim (5:0). Že v 3. minuti je mrežo gostov načel Jan Andrejašič, potem ko je bil na pravem mestu po obrambi Marka Zalokarja. Domači so vodstvo povišali v 34. minuti, ko je Lovro Cvek lepo vtekel na globinsko podajo, nato pa z diagonalnim strelom po tleh matiral gostujočega vratarja, kar je bil izid polčasa. Celjani so v 47. minuti dosegli tretji gol. Rudi Požeg Vancaš je bil prehiter za gostujočo obrambo, tako da je sam prišel pred Zalokarja in ga rutinirano premagal. Krško je bilo razbito. Kljub visokemu vodstvu Celje ni popuščalo. V 72. minuti je Amadej Brecl z roba kazenskega prostora zadel za 4:0, piko na i pa je v 82. minuti postavil Dario Vizinger.