Celje na Bonifiki ni izgubilo že skoraj dve leti, tokrat je bilo vidno boljše od Kopra, veliki junak 18. zmage sezone pa je bil Aljoša Matko s tremi zadetki. Foto: www.alesfevzer.com

Tekmo je povsem zaznamoval 23-letni Matko. Predvsem prvem polčasu je imel številne priložnosti, sejal je nemir v koprsko obrambo, uspelo pa mu je v 37. minuti. Edmilson je dobil skok, Matko je bil spreten, ko je bil obkrožen s koprskimi branilci, Jana Koprivca pa je za svoj deseti zadetek sezone premagal z natančnim diagonalnim strelom.

Vodilno Celje je prekinilo niz treh tekem brez zmage, zdaj ima pred drugouvrščeno Olimpijo (tekma manj) 10 točk prednosti. Foto: www.alesfevzer.com

V sodnikovem dodatku je Matko spet nevarno prodrl v kazenski prostor, Koprivec je poskus obranil. Celje je imelo v prvem polčasu terensko premoč (v posesti 41:59), sprožilo je pet strelov v okvir vrat (Koper dva).

V drugem polčasu se slika ni dosti spremenil. Kmalu je Pabai v kazenskem prostoru zrušil Žana Karničnik, sodnik Matković je pokazal na belo piko. Enajstmetrovko je unovčil Aljoša Matko, potem ko se je Koprivec vrgel v pravo smer.

Matko je v 68. minuti dosegel hat-trick, spet je spretno posredoval v kazenskem prostoru in z enim dotikom žoge premagal Koprivca, s svojim dvanajstim golom je prevzel vodstvo na lestvici strelcev Prve lige.

V 75. minuti je trener Damir Krznar zamenjal tri igralce, tudi Matka, kar je nekoliko porušilo ritem celjske igre. Gostitelji so to izkoristili, Luka Vešner Tičić je v 77. minuti s strelom od daleč presenetil Matjaža Rozmana.

Koper že od 12. kroga, ko je 8. oktobra s 4:1 ugnal Aluminij, čaka na domačo zmago. Tokratni poraz je bil četrti v nizu (Olimpija, Kalcer Radomlje, Rogaška, Celje).