Žan Karničnik v reprezentanci zaseda desni bok obrambe, v klubu pa igra in blesti na levem bočnem položaju: 2 gola in 5 podaj na 18 tekmah v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma med prvim Celjem in tretjeuvrščenim Koprom se je začela že 2. decembra, a je premočno sneženje prekinilo derbi 17. kroga po pol ure pri izidu 0:0. V sredo je dež preprečil nadaljevanje tekme, a tokrat se je v hladnem, a sončnem vremenu v Celju le odigralo preostalih 60 minut.

V četrt ure preostanka prvega polčasa so Celjani imeli pobudo in nekaj priložnosti, a so merili nenatančno. Drugi polčas je prinesel popolno prevlado gostiteljev, ki so nizali napade, a Bajde, Zabukovnik, rezervist Prucev so streljali s praznimi naboji.

Dve podaji reprezentanta Karničnika

Popolna premoč (razmerje strelov v okvir 8:1, poskusi 18:8) je obrodila sadove šele v 84. minuti, ko je kapetan Denis Popović podal z leve strani. Skok je dobil v napad preseljeni reprezentant Žan Karničnik, žoga pa je pristala pred nogami Tamarja Svetlina, ki je iz bližine le zatresel koprsko mrežo. Četrti prvenstveni gol za 22-letnega Svetlina in četrta podaja Karničnika.

Po vodstvu so se Celjani razleteli, izjemno priložnost si je po dvojnem preigravanju priigral 20-letni Rus Jegor Prucev. Vse dvome o razpletu zadnje prvoligaške tekme v koledarskem letu 2023 je v 89. minuti razblinila naveza Karničnik-Bajde. Nova podaja bočnega branilca iz udarne postave Slovenije, Gregor Bajde pa je s trikom zmedel branilca in vratarja Koprivca, ki ga je matiral s pomočjo desne vratnice.

Okroglih 10 točk prednosti pred Olimpijo

Safet Hadžić potrdil slovo s klopi Kopra

Dva pozna gola za 15. zmago sezone, s katero odhaja Celje v novo leto s prednostjo 10 točk pred prvim zasledovalcem Olimpijo. Pred tokrat poraženim Koprom pa imajo grofi že kar 17 točk prednosti in 18 pred četrtim Mariborom.

Celjska zasedba pod vodstvom Damirja Krznarja ima po dobri polovici prvenstva 2023/24 izredno izhodišče, da v preostalih 17 krogih ubrani zajetno prednost in osvoji drugi naslov državnega prvaka. Kot edini resni izzivalec preostaja branilka naslova iz Ljubljane, zlasti ker Olimpija ne bo več imela obveznosti v Evropi.

Zadetka s tekme Celje - Koper
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Rogaška igrala, Aluminij pa zadel

Bamba Susso je z drugim golom v sezoni prinesel Aluminiju napredovanje na osmo mesto, medtem ko Rogaška za rešilnimi mesti zdaj zaostaja že za šest in sedem točk. Foto: Reuters

V prvem polčasu derbija dna lige so prevladovali Slatinčani, ki so imeli v 39. minuti zlato dvojno priložnost. Po gneči v gostujočem kazenskem prostoru je iz bližine ustrelil Rok Pirtovšek, najprej z glavo, nato še z nogo, a ga je obakrat ustavil vratar Aluminija Samo Pridigar.

Tudi v nadaljevanju je bila Rogaška podjetnejša, v 58. minuti je izredno nevarno z razdalje sprožil Pirtovšek, a se je znova izkazal Pridigar. Kazen za neizrabljeno pobudo gostiteljev je prišla v 66. minuti, ko je Bamba Susso najprej ukradel žogo, nato pa mirno končal svoj napad za vodstvo Aluminija z 0:1.

Zaostanek je zmedel Rogaško, ki se je šele v končnici znova znašla pred gostujočimi vrati. V 92. minuti je Pirtovšek z glavo vrnil predložek v sredino, kjer je ustrelil rezervist Miljanić in stresel le prečko.

Zadetek s tekme Rogaška - Aluminij

Začetek spomladanskega dela že 9. februarja?

Tekmi bi morali biti odigrani v sredo, a sta bili vnovič preloženi. Sprva za en dan, na četrtek, nato pa je NZS tekmi prestavil na soboto, sočasno pa 20. krog s konca tedna premaknil v leto 2024. Po zimskem premoru se bo prva slovenska nogometna liga tako predvidoma nadaljevala z 21. krogom s tekmami med 9. in 11. februarjem. Če bo vreme dopuščalo in bodo zelenice ustrezno pripravljene ...

Prva liga Telemach, preloženi tekmi 17. kroga

ROGAŠKA – ALUMINIJ 0:1 (0:0)
300; Susso 66.

Rogaška: Baždarić; Čuić (79./Benedičič), Rantuša-Lampreht, Pirtovšek; Mihalić, Korošec, Majcen, Thalisson (60./Miljanić), Majcenić; Gradišar (75./Satchwell), Kantužer.

Aluminij: Pridigar; Schaubach, Zeljković, Koblar, Jovan; Kosi (88./Baskera), Martić, Bilyi, Šubarić; Maružin (82./Pečnik), Susso.

Sodnik: Mihael Antič (Koper)

CELJE – KOPER * 2:0 (0:0)
640; Svetlin 84., Bajde 89.

Celje: Rozman; Zec, Vuklišević, Nemanič, Karničnik; Svetlin (91./Bobičanec), Zabukovnik, Dulca (93./Vrbanec), Kouter (67./Prucov); Mačak (46./Popović); Edmilson (31./Bajde/91./Veselaj).

Koper: Strasberger (1./Koprivec); Palčič, Mittendorfer, Tepšić (78./Diaby), Pavlović (57./Pabai), Orazov (56./Jelenić), Omladič, Groznica, Vešner Tičić (31./Prce), Osuji, Nkada.

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

* – tekma se je igrala od 30. minute naprej (0:0), potem ko je bila 2. decembra zaradi sneženja po pol ure prekinjena.