Sandi Arčon je v tej sezoni dosegel že pet zadetkov in je najboljši strelec lige. Foto: www.alesfevzer.com
Martin Kramarič
Krško je dobro začelo sezono in je z devetimi točkami na petem mestu. Foto: BoBo
Izjave po tekmi Gorica - Domžale
Remi Radomelj in Krškega, Skomina dosodil dve 11-m
Gol Kapića vrhunec ob tretji zaporedni zmagi Gorice

Vodilna Olimpija bo v soboto gostila Luko Koper, Maribor pa bo v nedeljo gostoval v Celju.
Novogoričani so po Mariboru in Rudarju premagali še tretjega tekmeca zapored. Mreža Domžal se je prvič zatresla že v 6. minuti. Benjamin Morel je izgubil žogo, Rifet Kapić je z globinsko podajo našel Sandija Arčona, ta pa je bil prehiter za branilce in s 14 metrov poslal žogo v spodnji kot.
Kapić postavil piko na i
Domžalčani si v prvem polčasu resnih priložnosti niso priigrali. Po odmoru so zaigrali napadalneje. Kar nekajkrat je zapretila naveza Juninho-Elvis Bratanović. Brazilec je prišel v igro v drugem polčasu, Bratanović pa je v 61. minuti izenačil. Marku Alvirju ni najbolje uspelo preigravanje, a se je žoga odbila do Bratanovića, ta pa si je pripravil prostor za strel in žogo poslal za hrbet Grege Sorčana.
Večino drugega polčasa so se gostitelji branili in čakali na protinapad, v 74. minuti pa so izkoristili napako tekmecev in zadeli še drugič. Jure Balkovec je želel podati nazaj do branilcev, Arčon je prestregel žogo, stekel proti Adnanu Goluboviću in ga še drugič premagal. Domžalsko upanje je dokončno pokopal Kapić. Goričani so v 82. minuti izvajali kot, Miha Blažič je z glavo odbil do Kapića, ta pa je z roba kazenskega prostora z natančnim udarcem v zgornji kot lepo premagal Golubovića.

Zdaj je že jasno, da bomo v prihodnjem krogu čez dva tedna v Stožicah spremljali derbi vodilnih moštev v Prvi ligi TS Gorice in Olimpije.

Radomlje do točke v 88. minuti
Radomljani in Krčani so se prvič pomerili v prvi ligi, srečevali pa so se pred leti v drugi ligi. Po podjetnejšem začetku gostov so v 23. minuti prek Dušana Stoiljkovića povedli gostitelji. Le tri minute pozneje je že bilo 1:1. Krško je dobilo 11-metrovko, potem ko je Aljaž Ivačić zrušil tekmeca, strel z bele točke pa je zanesljivo izvedel Martin Kramarič.
Posavci so v 71. minuti dosegli še drugi zadetek. Večino dela je opravil Kramarič, ki je podal do rezervista Roka Baskere, ta pa je pet minut po prihodu na igrišče zatresel mrežo za 1:2. Baskera je imel manj sreče v 88. minuti, ko je napravil prekršek v svojem kazenskem prostoru, Damir Skomina je še enkrat pokazal na 11-metrovko, končni izid pa je postavil Igor Barukčič. V 90. minuti so imeli Radomljani priložnost celo za kaj več kot točko, vendar je Kristijan Šipek streljal za las mimo vrat.