V marcu sta oba kluba slavila zgolj v osmini finala Pokala Slovenije, ki je s tem postal glavni tekmovalni cilj tako Koprčanov kot Sobočanov, pri čemer je žreb namenil, da se bosta kluba udarila že v četrtfinalu. Ključna tekma sezone za oba kluba bo 3. aprila ob 20.00 v Kopru, zmagovalec pa bo nato veliki favorit za osvojitev pokalne lovorike in s tem nastop v prihodnji Konferenčni ligi.

Enej Jelenič je proti Muri v 13. minuti podal za izenačenje na 2:2, tokrat pa je doma v Kopru izkoristil enajstmetrovko za 1:0. Foto: www.alesfevzer.com

Vratarja glavna akterja prvega dela

Prva priložnost na tekmi je prišla šele sredi prvega polčasa, po kotu Mure je do strela prišel Aljaž Antolin, a se je z obrambo proslavil Jan Koprivec, v nadaljevanju akcije se je stresla še vratnica, a ob prepovedanem položaju.

Že v naslednji akciji je vratar Mure Florijan Raduha ob izbijanju žoge s pestjo v čeljust zadel Andraža Ruedla in po posredovanju VAR-a je bila upravičeno dosojena najstrožja kazen za gostitelje. Sočasno je Raduha poškodoval lastnega kapetana Žigo Kousa, zaradi česar je bila tekma prekinjena za sedem minut. Odgovornost je prevzel Enej Jelenič, njegov strel v levo je Raduha prebral, a je bil udarec premočan, da bi se gostujoči vratar lahko odkupil.

Mura je dobila zadnji dve gostovanji na Bonifiki v Kopru. V 4. krogu na začetku sezone s kar 3:1, medtem ko je bilo v 13. krogu v Murski Soboti nato 2:2. Foto: www.alesfevzer.com

Osuji kronal pritisk in navdih rezervistov

V nadaljevanju ni bilo kaj več nevarnosti za oba gola. Po uri igre so domači navijači z baklami zadimili Bonifiko in znova za nekaj minut prekinili tekmo. V 70. minuti je z močnim strelom s strani zapretil rezervist Nik Omladić, a je Raduha branil. Odbita žoga je zaokrožila in na koncu jo je drugi rezervist Bede Osuji spravil drugič v mrežo gostov.

Za Prekmurce je v tretji minuti dodatka zadel rezervist Amadej Maroša, a to Muri ni prineslo točk.

Koper je v Prvi ligi predtem izgubil zadnje tri tekme in še enkrat predtem remiziral. Edina spomladanska zmaga je izpred dveh mesecev proti Aluminiju. Mura ima v drugem delu 1. SNL zgolj administrativno zmago, ko je bila zaradi incidenta v Murski Soboti vodstvo Maribora z 2:0 spremenjeno v domačo zmago s 3:0.