Na četrtem dvoboju v tej sezoni je Krka prvič izgubila proti Rudarju. Foto: Aleš Fevžer
Šimundža in Širok po tekmi Gorica - Maribo
Vukčević za zmago Olimpije zadel v 92. minuti
Verbič zadel za tri točke Celja
Maribor dobil generalko za pokal
Zadetka Živka in Stojanovića za zmago Maribora
Lapadula zadel za vodstvo Gorice

Krka in Triglav sta namreč v 35. krogu izgubila, zato bo odločitev o tem, kdo bo izpadel iz lige, znana prihodnjo nedeljo. Novomeščani imajo dve točki prednosti pred Kranjčani, v zadnjem krogu pa jih bodo pričakali na svojem stadionu.
Krka je tokrat prvič v letošnji sezoni izgubila proti Rudarju, ki je bil v Velenju boljši s 4:2. Triglav je doma z 0:1 klonil pred Celjem.

Eterović že pri številki 19
Krka je po prvem polčasu vodila, potem ko sta v končnici prvega dela zgodnje vodstvo gostiteljev (Rajko Rotman je zadel po kotu in podaji Aljaža Krefla) nepričakovano izničila Joel Obele Mba po prostem strelu Zorana Zeljkovića in Žiga Kastrevec z glavo po podaji Martina Kramariča. V drugem polčasu sta preobrat pripravila Rotman s še enim zadetkom z razdalje in Mate Eterović z "dvojčkom" (prvi gol je dosegel z glavo), s katerim je znova prevzel vodstvo na lestvici strelcev (19).

Verbič odločil v Kranju
Srečanje v Kranju je odločil Benjamin Verbič v 42. minuti. Triglavani so v drugem polčasu hitro opravili vse tri menjave, a jim to ni pomagalo. V 79. minuti so bili bližje novemu zadetku Celjani, ko se je Verbič znašel sam pred vratarjem Darjanom Curanovićem, ki pa je ta dvoboj dobil. Tudi v zadnjih minutah, ko je Celje ostalo brez izključenega Matica Žitka, se izid ni spremenil.

Strelca za Maribor Živko in Stojanović
Maribor je na generalki za sredni pokalni finale z 1:2 zmagal v Novi Gorici. Vijoličasti so v ogenj poslali precej mladih moči, med drugimi debitanta Žigo Živka in Svena Dodleka. Gostitelji so med drugim počitek namenili Massimu Codu. Marco Modolo je v 13. minuti po skoku zadel le vratnico. Gorica je povedla v 51. minuti, ko je po daljši akciji Daniele Bazzoffia na robu kazenskega prostora spravil žogo do Gianluce Lapadule, ta pa jo je ob soočenju z vratarjem Aljažem Cotmanom spravil v mrežo. Maribor je v končnici tekme stopnjeval ritem in naredil preobrat. Tri točke prvakom sta prinesla zadetka Živka z glavo po prostem strelu Amirja Derviševića in Petra Stojanovića, ki je ob vstopu v kazenski prostor žogo usmeril v levi kot.

Štromajer junak Kopra v Zavrču
Luka Koper je s slavjem v Zavrču z 1:2 ostala na drugem mestu, ki ga bo v zadnjem krogu doma branila v neposrednem obračunu proti Rudarju. V težavnih razmerah za igro, teren je bil namreč močno namočen, je bil junak "kanarčkov" z dvema zadetkoma Jaka Štromajer. V 40. minuti je po hitri akciji dobro sprejel podajo in nato z natančnim strelom zatresel mrežo, po izenačenju z glavo Borisa Sambolca pa je v 70. minuti končni izid sam na enak način postavil po podaji Lea Štulca s prostega strela.

Olimpija do zmage v 92. minuti
Dvoboj med Domžalami in Olimpijo ni odločal tako rekoč o ničemer, v 92. minuti pa so se zmage z 1:2 veselili zmaji. Rezervist Aladin Šišić, ki je v drugem polčasu precej osvežil domačo igro, je po prodoru v kazenski prostor sicer povedel Domžale v vodstvo, a je bil to račun brez krčmarja. V 72. minuti je s prostega strela z dobrih 20 metrov izenačil Nik Omladič, v sodnikovem podaljšku pa je tri točke Olimpiji iz gneče v bližini vrat priboril Marko Vukčević. Tedaj so imeli gostje na igrišču igralca več, saj je v 81. minuti Šišić zaradi ugovarjanja dobil drugi rumeni karton.