Domžalčani do točke v Celju

pa so zadeli prvič pod vodstvom Dušana Kosiča.

Celjani so niz neporaženosti podaljšali na pet zaporednih tekem, pod vodstvom Kosića pa še niso izgubili. Nadgradili so remija v Ljudskem vrtu in prejšnji teden proti Olimpiji, tokrat pa so tudi zatresli mrežo. Domžalčani so po izpadu iz Pokala Slovenije in domačem porazu proti Rudarju (0:1) prikazali precej boljšo predstavo.

Dangubić kronal uvodno premoč Celja
Obračun v knežjem mestu so bolje začeli Celjani. Filip Dangubić je v 3. minuti z razdalje z voleja streljal mimo desne vratnice. V 12. minuti je z desne strani v kazenski prostor podal Amadej Brecl, do odbite žoge je prišel Dangubić in z dobrih 12 metrov žogo v mrežo poslal tik ob bližnji vratnici.

Husmani izenačil z 20 metrov
Gostje so zatem prevzeli nadzor, a Metod Jurhar je bil ob dveh strelih Domžal na mestu. Nemočen je bil v 27. minuti, ko je Nermin Hodžić priboril žogo na celjski strani igrišča, jo podal do Lovra Bizjaka, ki je preigraval, domača obramba pa je žogo po njegovem predložku odbila. Prišla je do Zenija Husmanija, ki je mojstrsko z 20 metrov zadel v levi kot. Izbranci Simona Rožmana so do konca prvega polčasa zapretili še dvakrat, a brez uspeha.

V drugem polčasu so najprej zapretili gostje. Hodžić je podal na desno stran do Marka Alvirja, ki si je žogo nastavil na robu kazenskega prostora in meril proti drugi vratnici, a premalo natančno. V 65. minuti so poskusili tudi Celjani. Rudi Požeg Vancaš je z desne podal v kazenski prostor Domžal, s kakšnih 10 metrov je sprožil Dangubić, meril pa je mimo leve vratnice.

V 73. minuti se je po strelu Luke Volariča iz bližine z obrambo izkazal Metod Jurhar, ki je žogo odbil v prečko. Gostje so bili spet nevarni šest minut pozneje, ko je zaključil Dario Melnjak, Jurhar se je spet izkazal z obrambo.
V soboto bodo na sporedu še tri tekme 11. kroga, derbi pa bo v nedeljo ob 16.50 v Stožicah, ko bo Olimpija gostila Gorico.