Ermin Hasič je že na drugi tekmi zapored zadel z 11-metrovke. Foto: MMC RTV SLO
Josip Iličič
Josip Iličič je bil z zadetkom in podajo najučinkovitejši igralec na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija
Nogometaši Olimpije so po petih tekmah še vedno brez zmage. Foto: MMC RTV SLO
Osterc in Hasič junaka v Stožicah

Mariborčani so tekmo začeli previdno, nato pa povedli v 9. minuti, ko je iz prve prave akcije Josip Iličič z roba kazenskega prostora matiral gostujočega vratarja Amela Mujčinovića. Iličič je velik delež prispeval tudi h drugemu zadetku v 21. minuti, ko je prodrl po desni strani in spretno podal Robertu Beriču. Ta je iz neposredne bližine povišal na 2:0. Celjani so prvič resneje zapretili šele v 39. minuti, ko je s 25 metrov sprožil Sebastjan Gobec.

V nadaljevanju so se Celjani prebudili, nekajkrat sprožili proti domačim vratom, a je bil vratar Marko Pridigar več ali manj brez dela. Najlepšo priložnost v drugem polčasu je zapravil Marcos Tavares, ki je s 4 metrov zgrešil nemogoče in žogo poslal v prečko.

V ponedeljek, 23. avgusta ob 12. uri, bo gost MMC-jeve spletne klepetalnice Marcos Tavares. Vabljeni!

Stoženski krst
Nogometaši Olimpije so odigrali svojo prvo prvenstveno tekmo v Stožicah. Nasproti jim je stala ekipa Kopra, ki pa jim je nekoliko prekrižala načrte, saj je po prvem polčasu vodila že z 2:0. Mrežo zeleno-belih je v 20. minuti načel Milan Osterc, ki je po podaji Davora Bubanje brez težav premagal vratarja Kristiana Lipovca. Domači nogometaši so si prizadevali rezultat izenačiti, a je v 36. minuti sledil nov hladen tuš: glavni sodnik Vojko Goričan je dosodil najstrožjo kazen v prid aktualnih prvakov, ki so prek vratarja Ermina Hasića povedli z 0:2.

Bešić zadel prvi gol na novem stadionu
Pred začetkom drugega polčasa je trener Safet Hadžić z Adnanom Bešićem zamenjal Sebastjana Cimerotiča. V 4. minuti nadaljevanja so domači prvič resneje zapretili, ko je po predložku iz kota z glavo žogo čez gol poslal Damjan Ošlaj. Olimpija je dolgo časa pletla mrežo okoli kazenskega prostora Kopra, v 71. minuti pa so Ljubljančani vendarle dosegli zadetek. Po strelu Petra Stojanoviča je žogo v mrežo potisnil Bešić. 19-letni napadalec je bil po prihodu v igro neprestno trn v koprski peti, nazadnje je zapretil v 91. minuti, ko je bil ob obrambi Hasića malce prepočasen. Tekma se je končala z 1:2.