Olimpija je prvak že dva tedna, vmes pa se je uvrstila še v finale pokala. Ugnala je Aluminij, ki je v četrtfinalu izločil prav Koper. Primorci so stiskali pesti za zmaje in vijoličaste, ki se bodo pomerili za lovoriko, saj to pomeni, da v evropska tekmovanja vodi tudi četrto mesto v državnem prvenstvu.

Trener Ljubljančanov Albert Riera je dejal, da želijo prvaki zmagati na vseh tekmah do konca sezone, a prioriteta je dvojna krona, zato je glavni fokus na finalu pokala, kjer jih v soboto čakajo večni tekmeci.

Udaren start zmajev
Olimpija je povedla v 8. minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Anes Krdžalić. Deveti gol v sezoni je v 15. minuti dosegel Svit Sešlar. Rudi Požeg Vancaš je izgubil žogo na svoji polovici, odvzel mu jo je Krdžalić in nato tudi podal do Sešlarja, ki je na koncu spodkopal žogo in jo poslal čez Adnana Golubovića v mrežo za 2:0.

Edomwonyi znižal z enajstih metrov
Ljubljančani so delovali odločneje, Aldair je zapravil še eno priložnost sredi prvega dela. V 28. minuti so Koprčani po pregledu posnetka dobili najstrožjo kazen po prekršku Marcela Ratnika v kazenskem prostoru. Z bele točke je zanesljivo zadel Bright Edomwonyi. Koper je sicer v tem delu vzpostavil ravnotežje, vendar mu nobenega več od skupno 11 strelov v prvem polčasu ni uspelo realizirati.

Tudi Elšnik zanesljivo izvedel najstrožjo kazen
V 53. minuti je glavni sodnik David Šmajc znova pokazal na novo najstrožjo kazen po igranju z roko Maja Mittendorferja. Timi Max Elšnik je zanesljivo zadel za 3:1. Malce zatem je bil nevaren še Admir Bristrić, v 57. minuti pa je moral posredovati Golubović po novem strelu Aldairja.

Izjemen strel Kotnika ni bil dovolj za točko
V 72. minuti je rezervist Andrej Kotnik z izjemnim strelom z 20 metrov poslal žogo v zgornji kot. V 90. minuti so imeli Koprčani lepo priložnost za izenačenje, vendar je Matevž Vidovšek preprečil veselje Maksu Barišiću po strelu iz bližine.

Kvesić in Sualehe stresla okvir vrat
V sodnikovem dodatku so imeli zmaji veliko prostora in lahko bi še povišali vodstvo. V 93. minuti je Mario Kvesić zadel prečko, okvir gola pa je zatresel tudi David Sualehe z močnim strelom nekaj sekund pred koncem tekme.

Sešlar: Znani smo po tem, da si dobljeno tekmo zakompliciramo
"Hitro smo povedli z 2:0. Lahko bi si zagotovili tudi višjo prednost, saj smo imeli res veliko prostora. V določenih trenutkih nismo sprejeli pravih odločitev. Lahko bi povedli s 4:0 ali 5:0, a znani smo po tem, da si dobljeno tekmo zakompliciramo," je poudaril Sešlar.

Zeljković zadovoljen s hrabro igro
"Nismo se predali. Prikazali smo hrabro igro. Nekaj stvari bo treba še popraviti in verjamem, da smo na pravi poti," je na novinarski konferenci povedal trener Kopra Zoran Zeljković.

Olimpija še četrtič v letošnji sezoni boljša od Kopra

Korun v Sežani odločil v 95. minuti
Sežanci v vsakem krogu bijejo pomemben boj za zbiranje točk, nujnih v boju za obstanek. Danes so proti Radomljam ostali praznih rok, čeprav jim je vsaj za točko kazalo vse do 95. minute. Toda takrat je udaril Uroš Korun, ki je Radomljam tudi teoretično zagotovil obstanek, Taboru pa otežil delo v boju za deveto mesto, ki še ponuja obstanek v prvi ligi z dodatnimi kvalifikacijami.

Za Gorico Kraševci zaostajajo za dve točki. Do konca sezone izbrance Dušana Kosića čakajo še gostovanje pri Bravu, domača tekma z Mariborom in v zadnjem krogu prav gostovanje pri neposrednem tekmecu Gorici.

Sežanci so do želene prednosti prišli v 11. minuti, ko je Sacha Marasović prodiral po desni strani kazenskega prostora in nato z lepo odmerjenim diagonalnim strelom premagal Emila Velića.

Radomljani so izenačili v 74. minuti. Le nekaj sekund po vstopu v igro je z glavo zadel neovirani Ester Sokler, ki je tako dosegel svoj deveti zadetek sezone. Zmagoviti gol pa je z glavo v 95. minuti dosegel Uroš Korun.