Trener Triglava Siniša Brkić je s svojimi varovanci še drugič spravil na kolena Maribor. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kranj
Triglav je prejšnjo nedeljo pred domačimi gledalci premagal Luko Koper kar s 4:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Bojan Flis
Bojan Flis uspešno vodi nogometaše Aluminija, ki so se povzpeli na četrto mesto na lestvici. Foto: MMC RTV SLO
Aluminij po novi zmagi četrti na lestvici
Poplatnik spravil na kolena vijoličaste

.
Edini strelec je bil Matej Poplatnik, ki je v 9. minuti na levi strani preigral dva branilca in s strelom v spodnji kot premagal Jasmina Handanovića. Predtem je prvo priložnost zapravil mariborski napadalec Nikola Komazec.
Po prejetem zadetku so gosti povsem zagospodarili na igrišču, vendar v prvem polčasu niti enkrat niso ustrelili v okvir vrat. V protinapadih so bili domači celo nevarnejši, stalna nevarnost za Jasmina Handanovića je bil predvsem Vlado Šmit, nekajkrat je poskusil tudi Enis Đurković. Na drugi strani bi se lahko pred golom Kranjčanov bolje znašla Matic Črnic in Alen Ploj.
Izključitev Arghusa
V 44. minuti je branilec Maribora Arghus prejel neposredni rdeči karton, ker je nespametno iztegnil nogo proti glavi Poplatnika, ta pa je nato obležal na tleh. Kljub igralcu manj so v drugem polčasu gostje še naprej prevladovali na igrišču, a jim je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Dejan Mezga je dvakrat zadel prečko, v 48. (s prostega strela) in 67. minuti. Vmes je po kotu vratnico stresel še Zoran Lesjak z glavo. Nekajkrat se je izkazal tudi vratar Kranjčanov Žan Pelko.
Maribor je nastopil s premešano začetno postavo, s porazom pa je prvenstvo znova naredil nekoliko zanimivejše, saj ima pred drugouvrščeno Olimpijo "samo" še šest točk prednosti. Prav gotovo bo derbi z Ljubljančani v naslednjem krogu 20. oktobra v Ljudskem vrtu zaradi tega še zanimivejše.
Trener Darko Milanič ni mogel računati na usluge poškodovanih Nejca Potokarja in Marcusa Tavaresa, v Mariboru je pustil Gorana Cvijanovića in Jovana Vidovića, na klopi pa Željka Filipovića, Martina Mileca, Agima Ibraimija in Roberta Berića.
V Kidričevem vse tri gole videli v 2. polčasu
Aluminij je bil s 3:0 boljši od Rudarja. Nogometaši iz Kidričevega so še tretjič letos premagali "knape" - drugič v prvenstvu, prav tako so slavili v pokalu. Vse tri zadetke so dosegli v drugem polčasu, ko so gostitelji z menjavami preobrnili potek tekme, saj je imel v prvem polčasu žogo več časa v posesti Rudar, a s streli od daleč ni resno ogrozil domačih vrat. V 59. minuti je po kotu prvi zadel Klemen Bingo, Robert Kurež je nato kmalu povišal na 2:0 in se izenačil z Goričanom Dejanom Žigonom na vrhu lestvice strelcev pri sedmih golih. Kurež je v 73. minuti izsilil še prekršek Saše Bakarića, Marko Drevenšek pa je z 11-metrovke postavil končni izid.
13. krog
TRIGLAV
- MARIBOR 1:0 (1:0)
1.000; M. Poplatnik 9.
RK : Arghus 44./Maribor

Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Roškar, Đurković ( 62./Jelar), Brajić ( 53./Dolžan), M. Poplatnik ( 75./Klemenčič), Kongnyuy, Šmit, Pokorn, Stojnić.

Maribor: Handanović, Mejač , Mezga, Komazec, Trajkovski, Rajčević , Ploj ( 61./Berić), Dodlek, Arghus , Mertelj ( 61./Ibraimi), Črnic ( 46./Lesjak ).

Sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota)

ALUMINIJ - RUDAR 3:0 (0:0)
600; Bingo 59., Kurež 66., Drevenšek 74./11-m

Aluminij:
Murko, Topolovec, Bingo, Kurež, Kmetec ( 49./Jeleč), Spahić, Drevenšek, Medved ( 46./Kožar), Kašnik, Rešek ( 55./Vraničar), Brezovački .

Rudar: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Rošer ( 66./Klinar), Črnčič ( 66./Bizjak), Rotman, Berko, Podlogar ( 79./Šindik), Bratanović, Bakarić , Radujko.
Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

Odigrano v soboto:
OLIMPIJA - MURA 05 3:1 (1:1)
1.500; Omladič 44., Zajc 52., 67.; Jelić 40.
RK: Opoku Aborah 77./Mura

LUKA KOPER - DOMŽALE 1:2 (0:1)
500; Pučko 77.; Halilović 14., Husmani 90.

CELJE - GORICA 0:0
300 gledalcev
MARIBOR 13 10 2 1 28:7 32 OLIMPIJA 13 8 2 3 27:13 26 DOMŽALE 13 7 1 5 13:11 22 ALUMINIJ 13 6 1 6 15:18 19 CELJE 13 4 6 3 9:9 18 LUKA KOPER 13 5 3 5 14:16 18 TRIGLAV 13 4 2 7 9:11 14 GORICA 13 3 3 7 16:22 12 RUDAR 13 3 3 7 10:24 12 MURA 05 13 3 1 9 15:25 10