Olimpija je v letošnji sezoni še drugič premagala Zavrč z 2:0. Andraž Šporar je dosegel šesti zadetek v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Matija Škarabot
Rudar porazil Koper na Bonifiki
Celjani po treh letih premagali Gorico
Olimpija s polnim plenom s Ptuja
Škarabot v 91. minuti potrdil zmago Olimpije
Šporar na Ptuju popeljal Olimpijo v vodstvo

. Celje je z dvema goloma Aneja Lovrečiča v končnici prav tako z 2:0 strlo Gorico.

Rudar je bil na Bonifiki z 1:3 boljši od Luke Koper. Preostali dve srečanji bosta jutri.

Na tekmi Olimpija - Zavrč so si gostje pripravili več priložnosti. V sedmi minuti je Andraž Šporar dobil dvoboj s Tonijem Datkovićem, nato žogo spravil mimo Marka Ranilovića, a si je ob robu kazenskega prostora ni najbolje ustavil. Tako se je Ranilović že vrnil v vrata, ljubljanski napadalec pa je streljal, a zadel le domačega vratarja.
Ljubljanski napadalec je bil uspešnejši v 25. minuti, ko je veliko napako naredil Datković. Šporar je še enkrat prišel mimo in nato z roba kazenskega prostora z natančnim strelom premagal Ranilovića. Zmaji so imeli še nekaj priložnosti, v 38. minuti je Nik Omladič z desnico iz obrata zadel vratnico. V drugem polčasu je Marko Vukčević s petih metrov stresel prečko, končni izid pa je v 91. minuti po podaji Enisa Đurkovića z desne strani iz bližine postavil še en rezervist Matija Škarabot.
Lovrečič pravi joker Celjanov
Celjani še naprej nadaljujejo izjemen niz tekem neporaženosti, zdaj so že pri številki 19. Še več, Gorico jim je uspelo premagati prvič po več kot treh letih. V prvem polčasu sta imela priložnosti Igor Jugović, ki je po kotu za malo zgrešil cilj, in Mislav Oršić, ko je dobro posredoval Vasja Simčič.

V uvodu drugega polčasa so bili odločnejši gosti, ki so štirikrat poskusili prek Dejana Žigona, Amela Džuzdanovića, Ezekiela Hentyja in Sandija Arčona. Čeprav so imeli Novogoričani še nekaj poskusov, pa so imeli ob koncu pobudo Celjani. Kronal jo je rezervist Lovrečič v 84. in 87. minuti, ko je dvakrat lepo zadel od daleč.
Izključitev Hadžića prelomila tekmo v Kopru
Velenjčani so na Bonifiki zmagali prvič po več kot petih letih. Koprčani so bolje začeli tekmo in v 21. minuti jih je po strelu iz kota na drugi vratnici z glavo popeljal v vodstvo Damir Hadžić.

V 52. minuti je Ivan Firer pobegnil po desni strani in podal pred vrata, kjer je bil najspretnejši Klemen Bolha in iz bližine izenačil na 1:1. Slabe četrt ure pozneje je Hadžić preostro ustavil Denisa Klinarja ter si prislužil drugi rumeni karton in predčasno pot v slačilnico.

75. minuta je prinesla vodstvo Rudarja. Rusmin Dedić je z desne strani poslal žogo do Maria Babića, ki jo je samo še podaljšal na levo stran do Aljaža Krefla, ta pa je brez oklevanja streljal in zatresel mrežo. V 90. minuti je končni izid postavil Damjan Trifković. Žogo je lepo sprejel na robu kazenskega prostora in Ermina Hasića premagal z natančnim diagonalnim strelom.