Olimpija je po zmagah nad Krko in Celjem slavila še tretjič zapored. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija hitro razrešila vprašanje zmagovalca

Ljubljančani so povedli že v 3. minuti, ko je zaspano obrambo gostov s podajo z leve strani pred kranjska vrata presenetil nekdanji triglavan Enis Đurković, žogo pa je v mrežo pospravil Filip Valenčič.
V 13. minuti je Olimpija znova presenetila obrambo Triglava. Nik Omladič je ob prostem strelu s 30 metrov žogo lepo poslal proti vratarju Žanu Pelku, ki je žogo sicer izbil, a le do Bobana Jovića. Ta ni izpustil ponujene priložnosti in z močnim strelom "odbitek" pospravil pod prečko za vodstvo z 2:0. 31. minuta je prinesla še tretji zadetek gostiteljev, po kotu Zajka Zebe je z glavo zadel Aris Zarifović.
Po tretjem golu je Olimpija popustila in se očitno zadovoljila z vodstvom, tako da so triglavani v drugem polčasu lahko zaigrali odločneje. V 60. minuti so dosegli tudi častni zadetek. Po strelu iz kota je Aleksandra Šeligo z glavo premagal Kamerunec Dinnyuy Kongnyuy. Trener Olimpije Andrej Razdrh je tik pred koncem na igrišče poslal Dejana Đermanoviča, ki je zaigral prvič po kar 16-mesečni odsotnosti zaradi poškodbe.

Preostale tekme so bile odigrane v petek in soboto. Na lestvici vodi Maribor, ki je s 5:1 premagal Celje. Olimpija se je z zmago povzpela na četrto mesto, Triglav pa ostaja na zadnjem, desetem mestu.