Hunter Bishop je bil dvakratni strelec zmajev. Foto: Aleš Fevžer
Andy Chiodo

Mož odločitve je bil Hunter Bishop, ki je v 61. minuti pred celovškimi vrati preusmeril plošček po strelu Žige Pešuta za hrbet vratarja Pekke Tuokkole. Sodniki so zadetek priznali po ogledu posnetka, na katerem so se prepričali, da Bishop palice ni dvignil previsoko.

Bishop le potisnil plošček v mrežo
Zmaji so povedli v 12. minuti, ko so imeli na ledu igralca več. David Planko je sprožil z modre črte, plošček je spolzel med nogami vratarja Tuokkole, nato pa ga je Bishop z okoli metra potisnil v prazna vrata.

Hundertpfund podstavil palico za 1:1
Gostje so na podoben način izenačili v 24. minuti. Ob izključitvi Igorja Cvetka je Thomas Koch sprožil z modre črte, Thomas Hundertpfund je podstavil palico in spremenil smer ploščku, ki je presenetil Andyja Chioda. Hundertpfund je zadel le sekundo pred iztekom kazni Cvetku. V 31. minuti se je Tom Zanoški sam znašel pred Tuokkolo, a mu je ta ubranil poskus.

In kdor ne da, dobi. V 38. minuti je bil izključen Kyle Medvec, kar je KAC izkoristil že po 18 sekundah, ko si je Jean-Francois Jacques pred vrati izboril prostor in zaključil akcijo Lukasa Pitherja in Thomasa Pöcka.

Mušič iz obrata izenačil na 2:2
V 45. minuti je branilec domačih David Planko v obraz prejel plošček, tako da je moral končati tekmo. Napadi zmajev so obrodili sadove v 53. minuti, ko je Aleš Mušič s hrbtom obrnjen proti vratom KAC-a s strelom med nogami matiral Tuokkolo. To je bil sploh prvi gol kapetana v tej sezoni. KAC je po izenačenju pritisnil, a se je Olimpija uspešno branila, tako da je bil na vrsti podaljšek, ki ga je po 42 sekundah odločil Bishop. Olimpija je imela na ledu igralca več. Razmerje strelov 30:16 za KAC.