Robert Lewandowski, ki je v Bundesligi dosegel že 19 golov, je blestel tudi na Rewirpower stadionu v Bochumu. Foto: EPA
Wilfrid Kaptoum
Wilfrid Kaptoum je izenačil na Mestalli. Barcelona je igrala z rezervisti, saj je prvo tekmo dobila kar s 7:0. Foto: EPA

Gostitelji so začeli zelo odločno. Napadalec Simon Terodde je že v uvodnih desetih minutah dvakrat resno zapretil. Bavarci nikakor niso našli prave igre. Prvo nevarno akcijo so izpeljali v 39. minuti, ko so tudi povedli. Robert Lewandowski in Thomas Müller sta si izmenjala dvojno podajo, Poljak pa je z desnico poslal žogo od vratnice v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Jan Šimunek v kazenskem prostoru podrl Arjena Robbna. Sodnik Bastian Dankert je zelo strogo izključil Čeha. Strel Thomasa Müllerja z bele točke je obranil vratar Manuel Riemann.

V drugem polčasu so nemški prvaki unovčili prednost igralca več. Po uri igre je Müller z desne strani lepo zaposlil Thiaga Alcantaro. Španec je streljal z desnico, žoga pa se je od Onurja Buluta odbila v mrežo. Riemann je odlično posredoval pri strelih Douglasa Coste in Robbna, nemočen pa je bil v zadnji minuti, ko ga je ukanil Lewandowski iz bližine po podaji Robbna.

Se obeta nov finale Bayern - Borussia Dortmund?
Razmerje v strelih na vrata je bilo 4:20, Bavarci so imeli kar 77-odstotno posest žoge. V polfinalu, ki bo na sporedu 19. in 20. aprila, bo Bayern gostil Werder, Hertha pa se bo srečala z dortmundsko Borussio.